SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защита от прокси

despart

New member
Здравейте,
Има проблем със спа мери в сайта си, проблема не голям просто се пишат разни глупости и после трябва да ги трия, няма поставяне на връзки, това съм го забранил. И други неща са орязани, проблема е само текста не знам какво им харесва, но постоянно си правят нови акаунти и се пишат глупости. А на мен ми писва да трия. Блокирал съм им адресите но не помага, използват прокси сървъри, успях да спра някои с този код:
Код:
#proxy
RewriteCond %{HTTP:VIA}                 !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:FORWARDED}           !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:USERAGENT_VIA}       !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:X_FORWARDED_FOR}     !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:PROXY_CONNECTION}    !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:XPROXY_CONNECTION}   !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:HTTP_PC_REMOTE_ADDR} !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:XROXY_CONNECTION}    !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:X-FORWARDED-FOR}     !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:FORWARDED-FOR}       !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:X-FORWARDED}         !^$ [OR]
RewriteCond %{HTTP:HTTP_CLIENT_IP}      !^$
RewriteRule ^(.*)$ - [F]

но не помага кои знае колко дайте други идеи как да спра достъпа до сайта от прокси.
Моля помогнете :)
 
Re: Защита от прокси

Ако ще спираш пренаписващи проксита трябва да ползваш динамичен iframe или flash и да сравняваш домейна, ако не е твоя да го пренасочиш. В комбинация с горните проверки би трябвало да свърши работа в повечето случаи.
 
Re: Защита от прокси

Мислиш ли, че това са истински хора (не ми се вярва), а не ботове ? Иначе една обикновена капча при регването на акаунт и си готов.
 
Re: Защита от прокси

Това са реални хора, 100% съм сигурен в това. Иначе всички други мерки са вземани, като капча, BB кодове и други.
не мога да огранича влизанията от такива сайтове "bgproxy.com"
 
Последно редактирано:
Re: Защита от прокси

cloxy, изпробвал ли си го на поне няколко сайта това?

despart, може да са хоа, ама да го правят със софтуер като сео спамерите дето пускат автоматизирано регистрации по директориите :)
 
Re: Защита от прокси

Ако ще спираш пренаписващи проксита трябва да ползваш динамичен iframe или flash и да сравняваш домейна, ако не е твоя да го пренасочиш. В комбинация с горните проверки би трябвало да свърши работа в повечето случаи.
Понеже някви отворковци на тема privacy ми се изказваха напоследък и бях казал, че това не е проблем да се направи, но така и не ми остана време за пълното решение... ето един просташки частичен код, който разкарва пренаписващи проксита като hidemyass.com. Пробвано е с него и работи. Опитайте да пишете мнение през такова прокси(домейна го има в кода) и по всяка вероятност няма да успеете.
Код:
<script type="text/javascript">
var address = 'b'+'gr'+'abot'+'oda'+'t'+'el.c'+'om';//<тук
var o = (top).location;
var f = eval;
if(String(o.href).indexOf(address)<0){
   f('o.h'+'ref="'+'ht'+'tp'+':'+'//'+'ww'+'w.'+address+'";');
}
</script>
На първия ред си написвате домейна добре нацепен на отделни стрингове и готово.
Трябва да отбележа, че тези образи от hidemyass са направили известни услилия да предотвратят тази блокировка, но не достатъчно. Също трябва да отбележа, че може да се блокира, тази блокировка т.е. не е за критични места.
 
Re: Защита от прокси

Използвам го почти навсякъде. Не обичам ботове, особено ако са анонимни. Защо?

Просто питам, чудя се дали да го изпробвам.
 
Последно редактирано:
Re: Защита от прокси

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
RewriteRule ^(.*)$ - [F]
</IfModule>

Блокираш ботовете без user agent.

а тия с юзер агент кво ги правиш?

PHP:
# User-Agent (this is cheating, ok?)
br.addheaders = [('User-agent', 'Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.0.1) Gecko/2008071615 Fedora/3.0.1-1.fc9 Firefox/3.0.1')]

иначе съм виждам гугл да не ме пуска ако бота ми няма юзер агент. горното оправя проблема.
 
Последно редактирано:

Горе