SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

diabolic.bg

The Old Wastelander
За пореден път се сблъсквам със случай, в който Г. пренебрегва каноникъла, макар че те го измислиха. Ето конкретния пример:
Страници с дублирани meta описания

/phpbb2/post12396.html
/phpbb2/topic2578.html
Това е една и съща публикация, като линкът се представя по два начина:
1. /phpbb2/post12396.html
2. /phpbb2/topic2578.html#12396 - тук котвата води директно към конкретния пост.

В същото време каноникълът, който е поставен веднага след заглавието, гласи следното:
Код:
<link rel="canonical" href="http://wasteland-bg.com/phpbb2/topic2578.html" /> <!-- 03.12.2012 -->
Нарочно съм си поставил датата, когато написах кода за каноникъл линка. Достатъчно време е минало според мен, за да са разбрали ботовете, че го има.

Но защо тогава не го спазват и ми пускат периодично дублирани страници?
 
За: Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

За: Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

Това е една и съща публикация, като линкът се представя по два начина:
1. /phpbb2/topic2578.html
2. /phpbb2/topic2578.html#12396 - тук котвата води директно към конкретния пост.
В този пасаж съм допуснал малка грешка, която нямам как да редактирам и затова си позволих да го пусна отново.
 
Re: Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

Canonical не е императивен, за разлика от директивите в robots.txt. В phpBB линковете към постовете са на много места (индекс страница, страница на всеки форум) и съответно имат голяма тежест. Виж, ако ползваш noindex, follow ще постигнеш желания резултат. Макар че и с каноникъл за по-дълъг период от време се постига премахване на дублираното съдържание.
 
За: Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

За: Защо Гугъл не зачита каноникъл линка?

Благодаря за отговора!
Аз също имах идея за noindex, follow, но се оказа доста сложно за мен като реализация. Имам предвид, че ползвам едни оптимизиращи модове от phpbb-seo . com, които са доста сложни - динамични карти, мета тагове, оптимизирани заглавия и ред други благини. Мета таговете ми се генерират динамично според страницата, включително мета роботс и когато се опитах да внеса промяна, се получи едно огромно мазало. А от друга страна екипът на сайта вече не предлага поддръжка на phpbb версия 2 и не мога и да питам. Така че остава да разчитам само на каноникъла. Не че е голяма болка - от време на време вкарат някой адрес като дублирано съдържание, подържат го да ме подразни и го махнат след двайсетина дни. В крайна сметка, като не мога да го оправя, и така ще си върви, както е било с години.
 

Горе