SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

webstil

New member
Защо сайта ми не се индексира от гугул и дори не мога да си сложа page rank иконка? Като търся в гугъл сайта излиза,но като проверявам seo history на индексирани от гугъл страници е 0...Същото е и page rank...Колко време трябва да мине попринцип,за да го индексира,както трябва?:rolleyes:
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Защо сайта ми не се индексира от гугул и дори не мога да си сложа page rank иконка? Като търся в гугъл сайта излиза,но като проверявам seo history на индексирани от гугъл страници е 0...Същото е и page rank...Колко време трябва да мине попринцип,за да го индексира,както трябва?:rolleyes:

За да го индексира трябва малко и ти да се потрудиш. Най напред си направи карта на сайта, регистрирай се (ако не си) в Уебмастърските инструменти на Гугъл и подай картата. Задължително ще ти търсят и robots.txt. Желателно е в него да поставиш линка към картата на сайта. Това ще насочи ботовете в правия път и ще им покаже кое е важното. След това се въоръжи с търпение. Важно е как си подбрал ключовите думи и описанието на сайта, за да излезе по-напред в резултатите, но винаги изисква време от няколко месеца. И не вярвай на разни измислени инструменти за индексирани страници - в Уебмастърските инструменти си пише най-точно, защото инфото е от Гугъл.

PageRank метър може да използваш от моя сайт - верен е и отчита за всяка една страница по отделно с един и същ код. ;)

ЕДИТ
Ако саътът ти е http://zlatil.com/, той няма мета описание, нито дори заглавие. така ще го индексират, когато върбата роди круши...

Title: Found no title.
The title is used by most of the search engines. Consider to add a title.

Description: Found no description meta tag.
The description meta tag is used by most of the search engines. Consider to add a description meta tag.
 
Последно редактирано:
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Нещо май бъркаш понятията или поне аз се обърках от поста ти :).

Ако сайтът ти се показва в Google, като напишеш site:твоя-сайт.ком значи е индексиран. Принципно е достатъчен един линк да сочи към сайта ти за да бъде индексиран.
За да получиш Page Rank трябва да почакаш до следващия Page Rank Update.
За да имаш по-висок Page Rank ти трябват повече линкове сочещи към твоя сайт.
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Мерси много:) Като напиша site:сайта ми се появяват доста страници значи е индексиран,просто трябва да изчакам за page rank update:)
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Мерси много:) Като напиша site:сайта ми се появяват доста страници значи е индексиран,просто трябва да изчакам за page rank update:)

Обърни внимание на цитата, който съм пуснал - не е моя измислица, а от уважаван мета таг анализатор - http://www.seocentro.com/tools/search-engines/metatag-analyzer.html
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

АМи сайта ми е с wordpress и съм задал заглавие и т.н. нз защо така излиза...като си отворя сайта си има заглавие:confused:
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Вече си имам доста посещения от google значи трябва да изчакам само page rank update , а през това време може да размена някой друг линк :)
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Лошото е, че добра размяна става именно, когато имаш някакъв пейдж ранк. За съжаление си остава вид ориентация, макар и да не влияе толкова пряко на класирането.
 
Re: Защо сайта ми не се индексира от Гугъл?

Лошото е, че добра размяна става именно, когато имаш някакъв пейдж ранк. За съжаление си остава вид ориентация, макар и да не влияе толкова пряко на класирането.
Те затова нанаказаните за продажба на линкове сайтове им шибват pr0,
а колкото до размяната на линкове, важна е и тематиката, текста с който си линкнат...
Абе фактори много, но внимателно с линк ексчейнджа. :)

ПП. Относно пр ъпдейта, и някой частичен може да му свърши работа, новите сайтове и нулите често им го обновяват в последно време. ;)
 

Горе