SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За СЕ(л)О-то и още нещо

tovidebne

New member
Стана модерно всеки, който има поне една регисреация във фейса и може да си напише името без грешка(това последното не е задължително) да предлага СЕО услуги. И може да Ви се струва смешно, но с оглед на горното вече приемам за адвансед СЕО-тата, които предлагат събмит по директории и социалки. Та, скъпи колеги, предлагам Ви да си коригирате ценоразписите " 'щот кункуренцията и голяма".
Код:
Цени на промоциите за SEO оптимизацията.
Включени 60 200 „RANDOM“ търсачки включително „GOOGLE“.
4 ключови думи, + бонус подарък 1 дума от мен – 6, 50 лв
6 ключови думи, + бонус подарък 2 от мен – 14,00 лева(стара цена) 13,00 лева на ПРОМОЦИЯ!
15 ключови думи, + бонус подарък 3 от мен – 19 лева(стара цена) 17,00 лева на ПРОМОЦИЯ!
Как можете да платите своята заявка?
- ECONT — Свържете се със мен по e-mail: ХХХХХХХХХ за да Ви дам адрес, къде да пратите парите — САМО СЕРИОЗНИ!
- Пощенски запис — Свържете се със мен по e-mail: ХХХХХХХХХ за да Ви дам адрес, къде да пратите парите — САМО СЕРИОЗНИ!
- SMS – ще бъде по скъпо, ако поръчате чрез SMS услугите ми. Можете да пишете на e-mail:  ХХХХХХХХХ със ваш skype или GSM номер.
- Paypal – SOON!
Цените са включени със ДДС!
Промоции:
Ако си редовен клиент и каниш други клиенти Вие получават някъв % отстъпка от покупката на SEO!
без малко да забравя за допълнителната информация на офертата
Код:
SEO-то е еднократна употреба, не се поддържа, ако се плати допълнително ще го поддържам допълнително казвам отново това е SEO Keyword а не напълно SEO OPR ако трябва SEO OPR включена поддържа и други допълнителни работи, ще Ви излезне доста скъпо, над 200 лева!
Само на сериозни хора, мога да предложа тази оферта.
П.С. данните на СЕО-то за скрити, че каквито сте хиени ще го налазите веднага
П.С.2- темата не е пусната на 1-ви април
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

ДДС-то го издаде :)
 
За: За СЕ(л)О-то и още нещо

За: За СЕ(л)О-то и още нещо

Стана модерно всеки, който има поне една регисреация във фейса и може да си напише името без грешка(това последното не е задължително) да предлага СЕО услуги. И може да Ви се струва смешно, но с оглед на горното вече приемам за адвансед СЕО-тата, които предлагат събмит по директории и социалки. Та, скъпи колеги, предлагам Ви да си коригирате ценоразписите " 'щот кункуренцията и голяма".
Код:
Цени на промоциите за SEO оптимизацията.
Включени 60 200 „RANDOM“ търсачки включително „GOOGLE“.
4 ключови думи, + бонус подарък 1 дума от мен – 6, 50 лв
6 ключови думи, + бонус подарък 2 от мен – 14,00 лева(стара цена) 13,00 лева на ПРОМОЦИЯ!
15 ключови думи, + бонус подарък 3 от мен – 19 лева(стара цена) 17,00 лева на ПРОМОЦИЯ!
Как можете да платите своята заявка?
- ECONT — Свържете се със мен по e-mail: ХХХХХХХХХ за да Ви дам адрес, къде да пратите парите — САМО СЕРИОЗНИ!
- Пощенски запис — Свържете се със мен по e-mail: ХХХХХХХХХ за да Ви дам адрес, къде да пратите парите — САМО СЕРИОЗНИ!
- SMS – ще бъде по скъпо, ако поръчате чрез SMS услугите ми. Можете да пишете на e-mail:  ХХХХХХХХХ със ваш skype или GSM номер.
- Paypal – SOON!
Цените са включени със ДДС!
Промоции:
Ако си редовен клиент и каниш други клиенти Вие получават някъв % отстъпка от покупката на SEO!
без малко да забравя за допълнителната информация на офертата
Код:
SEO-то е еднократна употреба, не се поддържа, ако се плати допълнително ще го поддържам допълнително казвам отново това е SEO Keyword а не напълно SEO OPR ако трябва SEO OPR включена поддържа и други допълнителни работи, ще Ви излезне доста скъпо, над 200 лева!
Само на сериозни хора, мога да предложа тази оферта.
П.С. данните на СЕО-то за скрити, че каквито сте хиени ще го налазите веднага
П.С.2- темата не е пусната на 1-ви април

Никога няма да мога да разбера подобен начин на мислене! След като хората се мъчат да правят нещо, какво на тебе ти влиза в работата да коменираш и то с подигравателен тон? Всеки всепак предлага това което му е по силите и това което може. Никой не те задължава да купуваш СЕО то такива хора!
 
За: За СЕ(л)О-то и още нещо

За: За СЕ(л)О-то и още нещо

Никога няма да мога да разбера подобен начин на мислене! След като хората се мъчат да правят нещо, какво на тебе ти влиза в работата да коменираш и то с подигравателен тон? Всеки всепак предлага това което му е по силите и това което може. Никой не те задължава да купуваш СЕО то такива хора!

След като хората се мъчат, нека да мъчат своите сайтове, а не тези на клиентите. Съвсем нормално е клиентите, които не са запознати да предпочетат евтиното пред скъпото. Проблемите идват след това, защото за 5 лева е*ати оптимизацията ще стане... Смешно е просто!

И от там нататък се уронва имиджа на целия бранш - покрай сухото, гори и мокрото. Клиентите стават скептични, недоверчиви и плащат по-малко. И едва ли не SEO се тълкува като някакъв вид черна магия и пр.

Неприятно е, когато има хора, които организират конференции, предават знания и опит натрупан с годините с цел клиентите да са по-информирани, а в същото време някой да предлага "услуги" за по 5-10 лева, което е нереално както и да го погледнеш. Нереално е обаче само погледнато от страната на бранша. За клиента си е супер. После естествено остава излъган. :)
 
Re: За: За СЕ(л)О-то и още нещо

Re: За: За СЕ(л)О-то и още нещо

....

И от там нататък се уронва имиджа на целия бранш - покрай сухото, гори и мокрото. Клиентите стават скептични, недоверчиви и плащат по-малко. И едва ли не SEO се тълкува като някакъв вид черна магия и пр.

Неприятно е, когато има хора, които организират конференции, предават знания и опит натрупан с годините с цел клиентите да са по-информирани, а в същото време някой да предлага "услуги" за по 5-10 лева, което е нереално както и да го погледнеш. Нереално е обаче само погледнато от страната на бранша. За клиента си е супер. После естествено остава излъган. :)

Точно така!

а това е уникално -
Включени 60 200 „RANDOM“ търсачки включително „GOOGLE“.
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

Не сте прави! Свободен пазар - ако иска може и за 5 лв. да си предлага услугите. Ако наистина е некачествена услугата, пазара и клиентите сами ще го изхвърлят. Кой чий престиж уронва не е ясно, защото във форума има както истински специалисти с години опит, така и хора, които си мислят, че са специалисти и хора, които дори и това не мислят, но просто пробват.
Ако питаш Мерцедес, сигурно е смешно за тях да се предлага 4х4 джип за 17 000 лв, ама има такива коли, нали? Според мен само пазара и клиентите, могат да преценят коя оферта е некачествена и смешна. Има и друг фрапиращ пример - Лидл, нали помните истерията с ниските цени....е, все още си работят и явно не им пречи това, че продават нискокачествени стоки.
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

Ако наистина е некачествена услугата, пазара и клиентите сами ще го изхвърлят.
Ще го изхвърлят, ама има вероятност преди това някои сайтове (не негови) да бъдат изхвърлени от SERP-a.
Просто не е редно SEO да се сравнява с предлагането на стоки и услуги, най-вече защото "съдник" е трета страна - търсачките.
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

Не е така, бе хора :p Нали за това е пазара, всеки има право да предлага каквото си иска за каквито пари прецени. Никои не може да оронва имиджа на бранда, оронва само собствения си имидж. Все едно джипа за 17 000 лева да оронва имиджа на джиповете :D А всеки адекватен купувач прави проучване преди да закупи някаква услуга и най-често се доверява на хора с изграден имидж. Проверява цените и преценява реалните стойности на услугата която иска да закупи. Как ще се довериш на услуга за 5 лева, обявата за която дори е написана с правописни грешки :D

Всеки има право да предлага каквото си иска, а сериозно клиент е длъжен да избере най-качественото. Така че гледайте си вашите купички и давайте всичко от себе си, пък другите да му мислят.

;D Хайде спорена работа и много поръчки днес :p
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

Ще го изхвърлят, ама има вероятност преди това някои сайтове (не негови) да бъдат изхвърлени от SERP-a.
Просто не е редно SEO да се сравнява с предлагането на стоки и услуги, най-вече защото "съдник" е трета страна - търсачките.

Така казано означава, че никой не трябва да спами, да прави сиво СЕО, черно СЕО и тн, но виждаш, че е пълно с такива и "съдника" си ги толерира или поне временно.
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

това беше малко "английски хумор", но който разбрал-разбрал
примера с мерцедеса и дачията не е много коректен, тъй като и двете превозни средства се предполага, че ще те закарат от точка А до точка Б. докато събмит в 60 200 търсачки е малко подвеждащо
ето 2 примера от мен:
представете си, че ви боли зъб. отаряте търсачка(някоя си), и попадате на доктор Х. посещаваш въпросния зъболекар и той ти казва, че трябва да ти извади зъба (просто защото въпросния зъболекар само това може). Вие как ще се почувствате, ако след време разберете, че зъба ви е можел да се излекува? а как биха реагирали колегите ви зъболекари?
пример 2: качваш се на такси, обаче таксиджията не може да кара(не познава знаците, неграмотен, технически неизправен .....). в резултат на което имате близка среща с крайпътно дърво, стълб, мантинела..... и вие се оказвате трайно сприятелени с хирург-ортопед. А сега как се чувствате? а как биха реагирали колегите на таксиджията?
и още, и още.....
П.С. ако има хора, които разпознават себе си в горепосочената оферта и са се почувствали засегнати, моля да ме извинят. всяка прилика с действителни лица и събития съвсем не е случайна
 
Re: За СЕ(л)О-то и още нещо

Нещо примерите ти издишат - от точка А до точка Б можеш да стигнеш и пеша. За зъболекаря - какво става ако отида при най-скъпия и най-можещия и се окаже пак, че зъба не е бил за вадене - примери за лекари в БГ напоследък много, да не изпадаме в детайли. Примера с таксито - дали може да кара таксиджията не се определя от клиентите и от пазара , а от законите и няма връзка с качеството на предлаганата услуга.
Затова се градят брандове, търговски марки и тн, точно за да не попадаш на лекари-касапи и таксиджии-камикадзета.
Ти какво си мислиш, че на мен ми е приятно някой да вкара 2 контейнера китайски боклуци и да ги сложи в "търсачката" на първа позиция, след което да прилапа някакъв пазарен дял, независимо, че клиентите скоро разбират, че за 5 лв. Мерцедес няма. По всяко време мога да ти кажа, кой какви боклуци продава и откъде ги внася и кво? Нека си се рекламират, нека си продават - аз залагам на саморегулирането на пазара. Както и ти сам каза, като не ми хареса зъболекаря го сменям. Това му е хубавото на пазарната икономика - избор голям. Едно време имаше само зъболекаря в поликлиниката - хубав, лош, некомпетентен, пиян - това е, друго няма, ядеш сега или гориш. :D
 
Последно редактирано:
За: За СЕ(л)О-то и още нещо

За: За СЕ(л)О-то и още нещо

Когато търговци почнат да предлагат "услуги" резултатът винаги е такъв. Не ми се е случвало да попадна на грамотен "търговец" на хардуер от доста години. Гледали 3 ревюта на игри и си мислят, че разбират от лаптопи, работни станции и сървъри. Същото е и с автомонтьори, строители и т.н. Същия манталитет е и по-горе... Видяла жабата, че подковават коня и и тя навдигнала крак...

@ivok
Тази твоя визия за свободният пазар е меко казано наивна. Красива, но нереална!
 

Горе