SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За вирусите в МВР :-)

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Той допълни, че до вчера на обяд са били поразени всички паспортни служби, както и органите на КАТ и затова обслужването на граждани е било невъзможно, но към момента в тези поделения на МВР вирусът е изчистен.
По думите на Миков, вирусът е тръгнал от компютър в столичната полиция. За съжаление обаче, той не можел да бъде отстранен с обикновена антивирусна програма и затова прочистването на вътрешната система ставало бавно, коментира още вътрешният министър.

http://dnes.dir.bg/2009/01/09/news3827398.html
 
Re: За вирусите в МВР :)

Това е първата стъпка от протеста!

Сега трябва още малко хакчета и всичко ще е идеално!
 
Re: За вирусите в МВР :)

Това по-скоро e дупка в прозорците на Били (Били Вратите).

След като видях съобщение от вирус на екрана на банкомат, трудно мога да се впечаля от гротеска пробойна в Майкрософтски продукт. :)
 
Re: За вирусите в МВР :)

Това по-скоро e дупка в прозорците на Били (Били Вратите).

След като видях съобщение от вирус на екрана на банкомат, трудно мога да се впечаля от гротеска пробойна в Майкрософтски продукт. :)

Ти ме уби с банкомата... Имаш ли фото ?

МВР-то да не ги е ударил оня вирус от преди месец, дето тресна доста хора... и ебава нетворкг-а

Това е първата стъпка от протеста!

Сега трябва още малко хакчета и всичко ще е идеално!

Ми да.. за да не ни бият - 1во им спираме комуникациите, след това тока !!!
__________________
 
Последно редактирано:
Re: За вирусите в МВР :)

Ако имах фото щях да съм ударил първа страница на Digg... Нямам за съжаление. :(
 
Re: За вирусите в МВР :)

Ми да.. за да не ни бият - 1во им спираме комуникациите, след това тока !!!

Мм... недейте с такива изказвания, че някои другари може да ги изтълкуват погрешно.
 
Re: За вирусите в МВР :)

нищо фрапиращо, ако се поразтърсиш из нета ще откриеш доста подобни случаи :)

ето един пример

Принципно нищо фрапиращо няма в това. Повечето големи банки използват наистина Windows. Някой ползват смесени системи, примерно някой серверс са на Unix, други на Windows.

Но не знаех че АТМс са на Windows също :)
 
Re: За вирусите в МВР :)

Преди година пред мен даже се "рестартира" един АТМ (в Пловдив). Беше с NT 4.0 май, с доста скриптове при стартиране. За 3-4 мин. boot-на и се появи нармалното меню за теглене на пари :)
 
Re: За вирусите в МВР :)

Аз винаги съм казвал... толкова много пари могат да се спестят от лицензи за Винси, че биха стигнали за преодоляване на кризата дори.

Достатъчно е да се наемат екип от 10 специалиста, да оформят една дистрибуция - и всичко - песен.

Ама за жалост нашите корумпирани лапат много от МикросоФт и ... така
 
Re: За вирусите в МВР :)

Linux вече е на доста високо ниво и за разлика от преди е доста удобен и за десктоп. Щом вече почти два месеца не съм докосвал прозорците и се чувствам повече от добре. Графичните среди са малко недодялани, особено KDE, но има време да ги оправят.

За Windows... уча само програмиране за Windows в университета. Не ни дават да пипаме софт, който не е на Майкрософт (Уни-то има договор). Искам да кажа, че съм добре запознат с архитектурата, програмирането за Windows и всичко общо взето. Нямате си на представа за какво безумие говорим, какви грешки, дупки, всякаква липса на стандарти...

Силно се надявам Google да пуснат Android, Chrome или каквото и да е там, ако може базирано на Linux ядно и да им покажат как се прави OS. В момента е идеалният момент да го направят, покрай тази криза, а и имат силата.
 
Re: За вирусите в МВР :)

cloxy в университета при мен същата работа. Кофтито е, че виждам навсякъде тази картинка! Отивам о общината - виндоус, отивам в съда, виндоус, отивам в някое министерство - познай - виндоус - толкова много пари са това...

Добре развиващите се даржави преминаха миналата година на линукс изцяло - Китай, Белгия, Германия и Франция - поправете ме ако бъркам държавите...

Иска се воля, съвест, за да стане и тук. Сега няма как да стане, защото всеки политик има интерес. Пак казвам Микрософт плащат за да си пробутат продукта.

А някой ще ми обясняват, че виндоус бил user friendly - лично аз мога да модна графична среда на някаква дистро да изглежда далеч по user friendly.

А и нещо друго - Open Office ме кефи повече от Office packet на микросоВт ;) а върши същата работа.

P.P. не познавам приятели, които веднъж са мигрирали от Виндоус на Линукс - да са поискали отново винбозата :)
 
Re: За вирусите в МВР :)

cloxy в университета при мен същата работа. Кофтито е, че виждам навсякъде тази картинка! Отивам о общината - виндоус, отивам в съда, виндоус, отивам в някое министерство - познай - виндоус - толкова много пари са това...

Добре развиващите се даржави преминаха миналата година на линукс изцяло - Китай, Белгия, Германия и Франция - поправете ме ако бъркам държавите...

Иска се воля, съвест, за да стане и тук. Сега няма как да стане, защото всеки политик има интерес. Пак казвам Микрософт плащат за да си пробутат продукта.

А някой ще ми обясняват, че виндоус бил user friendly - лично аз мога да модна графична среда на някаква дистро да изглежда далеч по user friendly.

А и нещо друго - Open Office ме кефи повече от Office packet на микросоВт ;) а върши същата работа.

P.P. не познавам приятели, които веднъж са мигрирали от Виндоус на Линукс - да са поискали отново винбозата :)

Аз доколкото знам мрежа базирана на windows сървъри излиза по евтино. Друг е въпроса че Държавната Администрация купува на много високи цени поради корупция и т.н.
По принцип при обемно лицензиране и партньорски програми цените могат да станат доста по различни от 13 000 000 за windows-и и office-и.
 
Re: За вирусите в МВР :)

Аз доколкото знам мрежа базирана на windows сървъри излиза по евтино.

В смисъл?

===
По въпроса за Линукс... не биха имали никакви проблеми, а от спестените пари могат да прекарат персонала през бърз курс и ще им останат и за заплати... ама нейсе.
Трябва гъз, кураж и сериозни хора... а не п***и (а за п***те говоря в следващия абзац :D).
===
Проблема е точно там, където са и всички други проблеми в нашата "държава" - властимащите.
Всичко е затънало в бюрокращина и корупция.. няма оправия. Дори и свестни хора да се набутат... ще са все между отрепки и хиени. Така че.. дерзайте. :(
 
Re: За вирусите в МВР :)

Виетнам преминава на Линукс
Виетнамското министерство на информацията и комуникациите е издало министерско постановление за увеличаване използването на свободен и отворен софтуер във всички държавни институции във Виетнам. Според това постановление 100% от всички държавни сървъри, които въртят Уиндоус трябва да преминат на Линукс към 30 юни 2009 год., а 70% от всички държавни десктопи трябва да използват OpenOffice.org, Mozilla Firefox и Mozilla Thunderbird до края на 2009 година.
Постановлението също така поставя правила и изисквания за обучението и преквалификация за работа с новия софтуер.
Виетнам има население от около 86 милиона човека (с 4 милиона повече от Германия) и има една от най-бързо развиващите се икономики в света.

Източник:
http://linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=410501850
Оригинална статия:
http://english.vietnamnet.vn/tech/2009/01/822425/

Нещо да кажете а?
:D

@entwickler не си прав за мрежи - Win - по евтини? Linux - Безплатни?
Помисли малко?
Като цяло истинската поддръжка на UNIX системите е скъпа, но и вечна... това е така.
Но пак казвам, екип от добри специалисти на добри заплати ще направят чудеса за БГ!

Ай със здраве
 

Горе