SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За всички които прехвърлят wordpress от един домейн на друг

martinbg

New member
При прехвърлянето wordpress от един хост на друг се сблъсках със следния проблем:
Използвам плъгин : Just Custom Fields for Wordpress (който е страхотен междо другото)
за всеки пост имам поле за upload image, при сетване на image плъгина пише в DB-то в таблица wp_postmeta.
като записва в моя случай: {s:5:"image";s:116:"http://www.пътя до имг -то.jpg";s:5:"title";s:0:"";s:11:"description";s:0:"";}
s:116 - Това е броя символи на сериализираното URL, като това е старото URL и съответно не ми се показваше имг -то.

Решението е дъмп на wp_postmeta и замяна на s:116 с s:81(в моя случай, иначе с броя символи на новото URL)
В NetBeans Ctrl+H(Replace) върши страхотна работа.

Надавам се да съм спестил време на някого!
 
За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

Това е за всеки, който прехвърля на друг хост и ползва Just Custom Fields for Wordpress така ли? А не за всички.
 
re: За всички които прехвърлят wordpress от един домейн на друг

Това е за всеки, който прехвърля на друг хост и ползва плъгини които пишат в wp_postmeta и по специално имат данни от вида s:число.
Колегите от BG Development са предложили следния скрипт, не съм го тествал още но изглежда добре Search and replace DB.

ето и тук: WordPress Serialized PHP Search Replace Tool | Interconnect IT - WordPress Consultants, Web Development and Web Design
 
За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

Ти за друг хост ли говориш или за друг домейн? Започвам да си мисля, че става дума за друг домейн.
 
За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

Досега не бях виждал Wordpress или негов компонент/плъгин, който да указва абсолютния път до определена група файлове в базата данни. Доколкото знам ползва относителни пътища и в кода и в базата. Ако се сменя домейн, това е вече друго, но за цитираната от теб ситуация ми е малко странно. Я поосчи какво точно пише в postmeta за да видим и ние.
 
За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

За: За всички които прехвърлят wordpress от един хост на друг

То при смяната е добре да се направи едно търсене в постовете и post meta през phpmyadmin и за да се замести стария с новия с една заявка. То и други неща има да се правят де, но това е едно от тях.
 

Горе