SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

robby999

New member
Покрай последната тема относно размяната на фейсбук лайкове, последователи в туитър, харесвания в ютуб и сърфиране в различни уеб страници се замислих какви са реалните ползи от този тип услуги.

От една страна, social media страници, които едва стартират и нямат никаква популярност биха могли да изградят една добра първоначална основа. От друга страна обаче тази основа е най-вече количествена и доста по-малко качествена (ако изобщо може да се говори за качество). Като цяло поне няма вреда (поне на пръв поглед).

Как обаче стои въпросът с трафика - това са краткотрайни посещения на сайта (в рамките на 15-30 секунди), които не са в следствие на търсачките или лнкове, т.е. броят се като direct traffic, който май е най-маловажният от изброените. А и се зачудих дали не се увеличава баунс рейта при положение, че не се сърфира на сайта, а се напуска веднага след като изтекат определените секунди. До колко е полезна за SEO-то тази услуга?

Мислите ли, че +1 помагат и за ранкването в СЕРП-а? Аз все още нямам наблюдение дали помагат, но поне едва ли ще пречат.
 
За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

Точно тази беше и моята теза, която се опитах да внуша на колегата, който последен предлагаше сайт за FB likes и даваше бонуси на първите 100 записали се. Исках да му обясня, че от нереален трафик полза няма, но той явно не ме разбра и обяви, че му говоря за финансови пирамиди. А то реално това си е също вид пирамида - за да получиш някакви лайкове, трябва да кликаш и ти по чужди сайтове, защото безплатен обяд няма. И какво става? Лъжеш, че имаш голям трафик и фенове, а те влизат за по няколко секунди и повече никога може да не се върнат. Е, аз не виждам къде е ползата от това.

А, ето и въпросната тема, че одеве не можах да я намеря - Безплатни Facebook харесвания
 
Последно редактирано:
Re: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

Да, именно, и аз четох тази тема и също съм я линкнал в поста си. Видях и мнението ти, но човекът май нещо не те е разбрал правилно.

Този трафик за конверсия наистина няма да помогне, но се чудех дали за СЕО все пак няма да помогне поне малко, защото един от алгоритмите на Гугъл според мен е колко трафик има сайта, чисто количествено (независимо кой колко стои, от къде идва и т.н.)

Иначе какво мислите за +1-тата, имат ли подсилващо значение за СЕРП-а в момента?
 
За: Re: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

За: Re: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

Иначе какво мислите за +1-тата, имат ли подсилващо значение за СЕРП-а в момента?
В момента, според мен, нямат абсолютно никакво влияние, пък и едва ли някой е натрупал толкова много, че да изтика конкурентите само с +1, но знае ли човек какво може да родят в Гугъл? Може да придадат голямо значение на социалния фактор, (което може да се манипулира и вече се прави) и според мен ще бъде доста голяма грешка. Това, че някой има много накликани +1 не гарантира за мен, че сайтът му ще ми бъде интересен и полезен.
 
За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

пък и едва ли някой е натрупал толкова много, че да изтика конкурентите само с +1

В някои международни платформи за размяна на лайкове и т.н. засичах сайтове със стотици плюсове. Смятай! :))) Трябва да ги проверя какъв им е ранкинга в крайна сметка.

Може да придадат голямо значение на социалния фактор

Те нали с пускането на Г+ го обявиха това, но все още не е по начина, по който на тях им се иска, защото Г+ е слаба все още, а фацето нали им се пада най-голямата конкуренция.

което може да се манипулира

Всичко е/било/ще бъде манипулация, независмо дали в СЕО, СМО или нещо друго от света на онлайн, а и офлайн маркетинга. Не виждам как това може да се промени някога.
 
За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

За: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

Исках да му обясня, че от нереален трафик полза няма

Доколкото знам, големите бг сео фирми отдавна са започнали кампании за класиране на клиентите си... и във фейсбук. Знам че го правят от поне година. Та да обясня накратко за какво са им повече лайкове, та били те и нереални:

При търсене във фейсбук за някаква ключова дума резултатите се класират въз основа на минимум три неща: 1. има ли я думата в името на профила на човека/никнейма му/заглавието на страницата. 2. Контактите ви - приятелите и лайковете ви. 3. Брой лайкове на профила/страницата която се връща като резултат.

А и повече лайкове вдигат класирането и в гоогле защото страницата/профила взима повече вътрешни линкове ;)
 
Re: За и против платформите за размяна на FB likes, +1s, followers, traffic etc.

@pepi7543 да, и аз съм забелязвал този тип алгоритми при класирането на фен страниците във ФБ, мога да се съглася долу-горе на 100% с мнението ти, т.е. макар и с присъствието на фейк акаунти полза има. Количеството има значение. :)
 

Горе