SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За протестите...

Lyuben

New member
За съжаление още някой е изкарал мизерни левчета от протестите. Би било чудесно, ако собственикът на тези странички прояви малко принципност и не публикува подобни гадости в бъдеще, че действа отблъскващо много хора!

От страничката Окупирай България:

Опитват се да ни манипулират и във Фейсбук!

Доказателства: facebook.com/media/set/?set=a.258839654221853.52203.126892684083218&type= 3

Куп страници във Фейсбук, харесани от над 200 000 човека, качват снимки от контрапротеста с призив "Да подкрепим правилния протест". От доста време ми намирисва, че тези групи са за да следят и манипулират общественото мнение. Е, доказаха го... Явно се опитват да объркат хората, които все още не знаят за какво става въпрос, да смесят някак си протестите, да наложат тяхното си мнение. Моля ви, ако и вие сте ПРОТИВ мутризирането и потъпкването и манипулирането на общественото мнение, махнете тези страници от харесани. Става въпрос за - "Не шофирай пил", "Обичам да шофирам", "Статуси" и страниците от рода на.. нека съберем еди си колко човека срещу затварянето на замунда, нека съберем 100 000 българи и т.н.

К. Тодорова.

РАЗПРОСТРАНЯВАЙТЕ! До всички, на които им е мъчно, че не са в София - ето задача за вас, която ОРЛЕТАТА биха искали да им помогнете да свършат - РАЗПРОСТРАНЯВАЙТЕ ТОВА СЪОБЩЕНИЕ СЪС СКОРОСТТА НА ЗВУКА И СВЕТЛИНАТА.

Дотук разкрити платени страници:


1. Да поставим рекорд на Гинес за най-голяма българска група във Фейсбук! - facebook.com/rekordite

2. ВСИЧКИ БЪЛГАРИ В ЕДНА ГРУПА!ВЛЕЗТЕ И КАНЕТЕ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ! - facebook.com/vsichki

3. ДА ПОКАЖЕМ ПРЕД СВЕТА, ЧЕ ИМА 500 000 БЪЛГАРИ, КОИТО ОБИЧАТ БЪЛГАРИЯ! - facebook.com/obichame.bulgaria

4. Статуси - facebook.com/statuSsi[/url]

5. ДА СЕ СЪБЕРЕМ ПОНЕ 10,000 ЧОВЕКА ПРОТИВ ЗАТВАРЯНЕТО НА "ЗАМУНДА" И "АРЕНА"!!! - facebook.com/online.shop.bulgaria

6. Не карай пил! - facebook.com/ne.karai.pil

7. ОБИЧАМ ДА ШОФИРАМ! - facebook.com/I.like.to.drive

8. АЗ ОБИЧАМ МОЯТА МАЙКА и искам целият Свят да знае това!!!
facebook.com/pages/%D0%90%D0%97-%D0%9E%D0%91%D0%98%D0%A7%D0%90%D0%9C-%D0%9C%D0%9E%D0%AF%D0%A2%D0%90-%D0%9C%D0%90%D0%99%D0%9A%D0%90-%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC-%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0/244090688785
 
За: За протестите...

За: За протестите...

Щестигнат до крайности, аз вече водих няколко спора с фанатизирани екозащитници.
 
Re: За протестите...

Щестигнат до крайности, аз вече водих няколко спора с фанатизирани екозащитници
Абе добре е да ги има тия било то и малко фанатизирани, че ако се чака на нас ... горко им на всички земни блага :) аз съм зелен, но нямам достатъчно сила да се противопоставям и да се боря срещу продажбата на блага и т.н.
 
За: Re: За протестите...

За: Re: За протестите...

Абе добре е да ги има тия било то и малко фанатизирани, че ако се чака на нас ... горко им на всички земни блага :) аз съм зелен, но нямам достатъчно сила да се противопоставям и да се боря срещу продажбата на блага и т.н.

ОК, аз също съм за природата, но и имам любим зимен спорт, който не мога да практикувам на Витоша главно поради липсата на съоръжения. А и екозащитниците протестират срещу ЕВЕНТУАЛНО застрояване, на практика никой от тях не знае дали ще има Банско 2. Който ходи там знае каква леглова база има налична и колко процента от нея е заета. не знам защо мислят всички инвеститори за толкова глупави, че да налеят пари в нещо, което през години доказа, че е неработещ бизнесмодел. Вижте Банско, вижте Златни пясъци, вижте цените не имотите в СЛънчев бряг... има инвеститори които продават почти на цената 0-ва печалба само и само да се оттърват от тези имоти на Слънчев бряг и Несебър... да не говорим, че ако решиш да купиш повече от един апартамент може и свирка да ти направят.
 
Re: За: Re: За протестите...

Re: За: Re: За протестите...

Неработещ бизнес модел е, в случай че искаш да изградиш нормален ски курорт без да прецакаш пейзажа много, да дадеш устойчиво препитание на местните и да караш клиентите си да се чувстват добре.

Работещ бизнес модел е, в случай че искаш да въртиш пари - да строиш на една цена, а да обявяваш по-ниска и по този начин да переш пари, или да взимаш заеми от банките, строиш некачествено на ниски цени, прибираш остатъка под леглото и като "фалираш" - банката да си троши главата с твоето творение. Работещ модел е, ако искаш изкуствено да вдигнеш цените на пустеещи земи и да ги продадеш с големи печалби - просто построй голям курорт до тях, или голф игрище и т.н. И най-вече е работещ бизнес модел е когато искаш да построиш "голям" курорт, в който да привлечеш някакви международни събития, за които да получаваш дотации от държавата, защото "развиваш спорта". Това беше случаят със стартовете на Банско - за повече от месец всички клиенти да си *бат майката на две отворени писти и 55 лв карти... но 4 милиона държавна помощ за Цеко. Неслучайно Витоша я обяви една чуждоземна хиена, шефът на ФИС, за много подходяща за определен вид "градски" събития - ама трябва да има курорт с много километри писти на нея. Работещ бизнес модел е, ако успяваш да взимаш милиони от ДАМС по програми като "Научи се да караш ски' и т.н.

За много хора въпросът вече не опира до природозащита, а до това какъв тип бизнес се прави и как правителството ни подкрепя този "бизнес" с цената на лъжи и манипулации, щото явно и някои от тях са в кюпа. Та въпросът е много по-сериозен от съдбата на тревичките или това кой обича да кара ски и кой не...

Дискусията е безкрайна и вече уморителна - напоследък всички в нета са полудели - материали за четене има много. Наистина е трудно да се отсъди кое е най-точното решение по отношение на този закон и бъдещето на туризма като цяло, но със сигурност не е най-правилното решение мафиотчетата да си играят игричките а ние да ги гледаме отстрани. Хубавото е, че в резултат на протестите последните дни се започна някакъв вид публично обсъждане на закона, с участието на граждански организации, пък ще видим.
 

Горе