SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

За съжаление, Гугъл става все по-неудобен за търсене

pamir

New member
Напоследък, в стремежа си да се покажат като уж много загрижени за потребителя, с безкрайните си нововъведения, Гугъл развалиха почти всички хубави неща на търсачката като интерфейс.

"Разширено търсене" беше един прост линк, който се виждаше от пръв поглед. Сега изгубих 1 час да го търся къде е. Някакво зъбно колело, което е знак за трактор или комбайн, но както и да е, постоянно сменя мястото си. Кой нормален потребител ще се сети, че там му е разширеното търсене?

Отгоре на всичкото, като зададох да се търси на английски, не показва броя резултати.

Извода според мен е, че колкото по-просто и функционално направиш едно нещо, толкова по-полезно ще е за хората (както беше например Гугъл преди няколко години). Колкото повече усложняваш нещата, толкова повече затрудняваш хората излишно.

Явно Гугълци успешно са взели челен опит от Майкрософт - в постоянните им промени на интерфейса на Windows, в които се забъркваш в едни лабиринти и се чудиш кое къде да намериш.
 
При мен пък като търся даден продукт, ми изкарва първо Amazon, Ebay и всякакви англоезични сайтове, а българските са на втора страница. И това вече при няколко различни вида продукти. А търся от Google.bg, езикът, таргетът и локацията ми са български.
 
При мен пък като търся даден продукт, ми изкарва първо Amazon, Ebay и всякакви англоезични сайтове, а българските са на втора страница. И това вече при няколко различни вида продукти. А търся от Google.bg, езикът, таргетът и локацията ми са български.

И при мен така, особено ако името на продукта е изцяло на латиница! Трябва да отида на "Инструменти за търсене" -> "Страници, написани на български" за да излизат само български (или от разширеното търсене).

Другия вариант е след името на продукта да пише "цена" и тогава дава български страници.
 
Е, ние се оплакваме, но пак Гугъл си остава много над всичко останало. Алгоритмите, които имат, на другите ще им отнеме десетилетия сигурно да ги измислят :)
Но то темата е за ползваемост де, не за алгоритми.
 
При мен пък като търся даден продукт, ми изкарва първо Amazon, Ebay и всякакви англоезични сайтове, а българските са на втора страница. И това вече при няколко различни вида продукти. А търся от Google.bg, езикът, таргетът и локацията ми са български.

Пробвай какво ще стане като си изтриеш историята.Според мен се оправя.
Така прави гугъл, защото е много интелигентен.Наблюдава те какво правиш и взема решения вместо теб.
А бе умна машина :)
 
"Разширено търсене" беше един прост линк, който се виждаше от пръв поглед. Сега изгубих 1 час да го търся къде е. Някакво зъбно колело, което е знак за трактор или комбайн, но както и да е, постоянно сменя мястото си. Кой нормален потребител ще се сети, че там му е разширеното търсене?
Можеш спокойно да си върнеш стария интерфейс като промениш User-Agent на браузъра на Googlebot. Понякога и мен ме обхваща носталгия и си връщам ретро дизайна.
 

Горе