SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Значение на хостинг за SEO!

MetalHeart

New member
Здравейте!
Заглавието ми е неясно-но искам да попитам следното:Искам да хостна мой сайт в Германия при БГ компания!Има ли значение това за оптимизацията на сайта ми-чисто физическото разполагане на файловете в БГ и какво лошо влияние може да има!
P.S. Сайта е .de и предполагам,че при читава хостинг компания с видимост в Германия няма да се отразява забавяне в отварянето на сайта!Благодаря на отзовалите се!
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Аз ползвам jump.bg с хостинг в Германия, при това работя изцяло за google.bg и нямам никакви проблеми. А щом домейна ти е.de още по-добре. Важното при хостинга е да има стабилен ъптайм, всичко друго зависи от сайта ти.
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Благодаря-и аз мисля,че при хубав uptime би трябвало всичко да е ОК!А дали ще има някакво негативно влияние върху SEO-то
Не знам защо-но си мисля че има някакво значение!Мерси за всеки съвет предварително!
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Не знам защо-но си мисля че има някакво значение!Мерси за всеки съвет предварително!

Няма никакво значение! Това е все едно да се твърди, че ако домейна ти е exact match/IDN ще имаш по-голям успех. Тези неща вече са отживелица.

Създавай съдържание, което другите нямат, вкарвай идеи, които другите не вкарват, намаляй баунс рейта и вдигай времето прекарано в сайта + социални сигнали + бранд. Пък ако искаш хоствай сайта в Тазмания, все тая е :)
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Благодаря!Направо ми отся всички съмнения-нали знаеш,че като се загнезди нещо в главата и не ти дава мира!Отново благодаря w1ck3dgam3!
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Аз не съм много съгласен с това мнение, но това си е лично мое мнение, и разбира се, имам си причини да го твърдя, а мнението ми могат да го потвърдят или отхвърлят хора, които са правили сайтове за чуждестранната аудитория, както и хората от този форум, които работят в хостинг компаниите.
А то е, че е от значение къде ти се хоства сайта - ако е предназначен за България - намери читава хостинг компания с базирани сървъри в България, ако сайта ти е предназначен за Америка - съответно е хубаво да се хоства в Америка, ако е предназначен за Европа или даже по-конкретно за някоя страна - хубаво е да се хоства някъде в Европа или ако има хубав хостинг и в съответната страна.

В тоя ред на мисли, съм почти убеден, че ако двамата с теб имаме еднакви сайтове, предназначени за България, но моя сайт се хоства тук, а твоя в Тазмания (използвам примера даден от w1ck3dgam3 ) - аз ще те бия и ще имам по-добри показатели от теб!
 
Последно редактирано:
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Мат казва, че има и аз съм склонен да му вярвам ;)
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Мат казва, че има и аз съм склонен да му вярвам ;)

Благодаря колега, на едно мнение сме.
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Пък ако искаш хоствай сайта в Тазмания, все тая е :)

Убеден ли си в последното? Щото нещо в Тазмания няма много дейтацентрове...
 
За: Значение на хостинг за SEO!

За: Значение на хостинг за SEO!

Както каза колегата w1ck3dgam3, без значение е къде ще се хостваш. Пример ще дам с моя сайт - хостнат е на читав американски сървър, работи изцяло с българският Гошко, никакво негативно влияние по отношение на Seo-то. Дори позициите в .bg и .com са еднакви.

Не мисли за сървърите като гранично разделение, а като намиращи се на тази планета ;)
 
Re: Значение на хостинг за SEO!

Аз също подкрепям w1ck3dgam3 и inter_reklama - няма никакво значение. Сам съм видял резултати от хостване в чужбина и в БГ. А относно Мат - не веднъж е говорил едно а на практика е тотално друго :)
 

Горе