SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

ronson

New member
Приятел ме помоли да разуча какви са възможностите за монетизиране на сайт представляващ галерия с картинки на автомобилна тематика. Човекът с години е събирал картинки и иска да се пробва в on-line making money. Тъй като хабер си нямам от предложенията в тази сфера, затова и пускам тази тема. Интерес представляват рекламните и афилиейт програмите, но всички други идеи и предложения са добре дошли. Таргета е както чужденци, така и българи.

Само ще ви помоля да се придържате към темата, без офтопици :)
 
Re: Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

ако може да се съобрази с изискванията на Гъгъл -- AdSense плащат по- добре (все още). Моите наблюдения са, че адбрайт са "по-либерални", но пък плащат много по- зле...
 
Re: Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

От опита ми с два галерийни сайта - Адсенс се представа най-добре. Но да не очаква чудеса :)

Колкото до с години събираните картинки... по-добре да остави само високото качество. Примерно над 1200x1600. Ако няма достатъчно такива - във всеки по-голям торент тракер има готови пакети с хиляди качествени снимки на всякаква тематика.

А, и задължително да вкарва някакъв текст, колкото може повече, към всяка картинка. Иначе ще му пуска само реклами за пикчърс, уолпейпърс и подобни, които са много слабо платени.
 
Последно редактирано:
Re: Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

А, някакво предложение за подходящ хостинг до 100 лв./година? Гледам в GoDaddy имат пакет с 10 GB Space, 300 GB Transfer, който май поне за начало ще свърши работа.
 
Re: Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

От опита ми с два галерийни сайта - Адсенс се представа най-добре. Но да не очаква чудеса :)

Колкото до с години събираните картинки... по-добре да остави само високото качество. Примерно над 1200x1600. Ако няма достатъчно такива - във всеки по-голям торент тракер има готови пакети с хиляди качествени снимки на всякаква тематика.

А, и задължително да вкарва някакъв текст, колкото може повече, към всяка картинка. Иначе ще му пуска само реклами за пикчърс, уолпейпърс и подобни, които са много слабо платени.
Може ли да разгледам двете ти галерии? :)
 
Re: Идеи за монетизиране на сайт - авто-мото галерия

Може ли да разгледам двете ти галерии? :)

Може, само че галериите са три и чак сега видях този стар рикуест.

http://www.hqpics.org
http://www.carsgaggle.com
http://www.free-celebrity-picture.com

Всички са базирани на SPGM - изключително лек, лесен за пускане и управление скрипт. Както съм се усъвършенствал, подкарвам нова галерия за около час. :D Проблема е, че се изкарват малко пари от тях.

Някой ако иска да менкаме линкове, да пише :)
 
Последно редактирано:

Горе