SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Избор на ключови думи

Здравейте!
Първо искам да кажа, че от съвсем скоро се занимавам със СЕО(опитвам се :)) и не съм много наясно с нещата.
Сайтът е zarodinata.com и проблемът ми е, че не мога да избера ключови думи, върху които да фокусирам оптимизацията. Най-общо сайтът е за България и е най-логично ключовата дума да е "България". Но при търсене с нея сайтът не излиза в първите десет страници, тоест шансът за клик е нулев. А например при търсене за "статии за България" се появява на второ място.
Какви според вас ключови думи трябва да избера, за да имам шанс за повече влизания от търсачки?
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

Пробвай с инструмента за избор на ключови думи на Google. Виж по кои думи има най-много търсения.

Това, че в момента сайтът не излиза в първите 10 страници по кл. дума България, не означава, че е невъзможно да отиде в първите 10 резултата след време.

Просто се иска четене, опит, проби-грешки и много работа.
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

@w1ck3dgam3 Благодаря за мнението. Искам да питам един въпрос, може и да е глупав: Ако оптимизирам за ключови думи, за които има много търсения, шансът ми не е ли по-малък?
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

По-конкурентните думи са по-трудни да. Иначе ползвай инструмента дето ти даде w1ck3dgam3. А най-добре ще е да прочетеш статии за неговото ползване и като цяло за проучване за ключови думи. И внимавай с преоптимизацията че да не си навредиш на сайта.
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

Търсенето и конкуренцията са различни неща. Да, понякога вървят успоредно, но не е задължително. Виж например ниши като хамали, мебели... едва ли има много търсене по тях, но конкуренцията е голяма. Просто защото има доста предлагане.
И обратно - има ниши с много търсения и почти няма конкуренция в тях.
Има и такива с трафик и конкуренция. Да речем нещо от сорта на диети, рецепти, хороскопи и т.н.

Всичко зависи от нишата.
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

@w1ck3dgam3 Благодаря за мнението. Искам да питам един въпрос, може и да е глупав: Ако оптимизирам за ключови думи, за които има много търсения, шансът ми не е ли по-малък?
Мда, така е, но и трафика е повече. Това винаги се взима под внимание. Реално борейки се за големите, ти хващат много гравитиращи около тях. И скоро при добра стратегия се стига и до главните места за хубавите думички.

И само да кажа, кл. дума Бългаия не я брой. Виж какво правят потребителите и това реално ще ти даде идея и кои са думите, но като цяло се използва инструмента. Най-малкото защото ще ти даде и алтернативи. И идеята е не само да излезеш за нещо, но и да отговаряш на него, за да задържаш потребителите и да ги конвертираш в нещо, както и да седиш на тези челни места, защото точно това е, което трябва да е там. Тясно свързано е с естеството на сайта ти и мисля, че ще направиш добър подбор.
 
За: Избор на ключови думи

За: Избор на ключови думи

Регистрирай се в google webmaster tools и виж там по кои думи получава показвания сайта ти. Примерно ако видиш че средно се показва на 15-то място и получава значителни показвания за дадена фума (въпреки че нямаш посещения по нея) ще знаеш че ако се класираш сред първите места ще вземеш значителни посещения.
 

Горе