SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Използвате ли "изпращане до индекса" на GWM?

yordanp

New member
Тествах опцията в GWM (извличнане като Гугъл) като посочих няколко страници, след което изпращане до индекса/URL адресът и всички свързани страници .

Страниците бяха добавени много бързо в индекса.

Мисля си тъй като чакам по седмица-две за индексирането на нови страници, дали не е по-добър вариант да се посочват всеки път от там за да попадат по бързо в индекса?
Имам 10 възможности за седмица, за момента са ми достатъчни.

Имате ли опит в използването на тази опция и при какви случаи я прилагате?
 
Re: Използвате ли "изпращане до индекса" на GWM?

Ако искаш просто нещо да се индексира бързо, тогава пинг по RSS или sitemap.xml върши по-добра работа, защото е автоматизиран.

Идеята на въпросната опция принципно е когато правиш промени по дадена страница бързо да я преиндексираш. За съжаление аз до сега не съм видял тази опция да проработи за преиндексация. Тествал съм дори на много авторитетни ресурси и нищо.
 
Re: Използвате ли "изпращане до индекса" на GWM?

Ако искаш просто нещо да се индексира бързо, тогава пинг по RSS или sitemap.xml върши по-добра работа, защото е автоматизиран.

Идеята на въпросната опция принципно е когато правиш промени по дадена страница бързо да я преиндексираш. За съжаление аз до сега не съм видял тази опция да проработи за преиндексация. Тествал съм дори на много авторитетни ресурси и нищо.

Сложил съм sitemap.xml, но от 4 дена не съм добавял съдържание и забелязах че гугъл спря да обновява sitemap.xml. Т.е. има стари страници които не са добавени.
Възможон ли е страница да попадне в индекса без да отчете преминаване през sitemap.xml?

Направих пинг (http://www.google.com/ping?sitemap=http://www.example.com/sitemap.xml)
Изписа ми:
Вашата Sitemap бе прибавена успешно към списъка ни със Sitemap за обхождане ...

Пингването към гугъл не е ли равнозначно на GWT/оптимизация/sitemap/тестване на sitemap или повторно изпращане на sitemap, или са различни неща?
 
За: Re: Използвате ли "изпращане до индекса" на GWM?

За: Re: Използвате ли "изпращане до индекса" на GWM?

Ако искаш просто нещо да се индексира бързо, тогава пинг по RSS или sitemap.xml върши по-добра работа, защото е автоматизиран.

Идеята на въпросната опция принципно е когато правиш промени по дадена страница бързо да я преиндексираш. За съжаление аз до сега не съм видял тази опция да проработи за преиндексация. Тествал съм дори на много авторитетни ресурси и нищо.

Апък, аз съм много доволен от тази опция в GWT и трябва да кажа, че до ден-два страниците ми са с новите тайтъл и дискрипшън в СЕРП-а (но като се замисля, аз съм сменял и някои неща и по текстовете и хедингите). Тествай пак, Васко, трябва да се получи и при теб.
 

Горе