SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Освен CDN предлага и "модификации" към кешираното съдържание, т.е. когато си изтегли на своите сървъри статичните изображения, CSS, JS и прочие ги "модифицира", разбирай подобрява и ги сервира по този начин. Не е подходяща идея за силно динамични сайтове, които променят съдържанието си интензивно - разбирайте user generated content - форуми, блогове с много коментари и прочие.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Някой има ли наблюдения подходяща ли е услугата за онлайн магазини? Примерно за OpenCart.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Не, за OpenCart са подходящи малко неща - примерно някой да им затреля developer-ите, които са решили че при всяка импресия трябва да се броят категориите и колко продукти има тях (има няма 300 mysql заявки при 2-ма човека онлайн). Другото което може да помогне е смяната на самата CMS система с таква, която я е писал някой който знае SQL и как се използват ORDER BY, LIMIT и SELECT примерно.

Все пак ако и твоя сайт зарежда бавно, прави много mysql заявки или просто ти е опънал нервите пробвай с това: Extensions - Remove category product count Няма гаранция, че ще помогне, но поне е замислено да помага.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Проведох няколко теста, не е от най-бавните. Стана ми интересна темата и затова се позаинтересувах. Мерси за информацията относно OC. Може да тествам плъгина.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Щом е за много малките сайтове, значи му се обезсмисля целта мисля... - малките сайтове си зареждат бързо...

Да не отварям нова тема, ще питам тук, какво е това "Облик на търсенето" > "Открояване на данни" в google web masters tools?
Аз го разбирам, вместо да променяш html като въвеждаш схеми от schema.org, направо маркираш с този инструмент?
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Не бъркайте обема на сайта с неговата натовареност. Сайта може да е малък като обем на базата данни, но често в нея да се правят промени, което обезмисля кеширането до известна степен. На един ел. магазин проблема със зареждането винаги са били SQL заявките, а в този случай CDN или G-P-S не мисля, че ще помогне.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

В този ред на мисли, това добре ли е да се прави и подобрява ли бързото действие /за уърдпрес/
от тук го четох - Оптимизация на сайта


[h=3]Оптимизирайте базата данни[/h]
  1. Влезте в контролният панел на вашият хостинг
  2. Отидете в phpMyAdmin
  3. Изберете базата данни на вашият блог
  4. Маркирайте всички таблици и от опциите изберете “Optimize table
[h=3]Изчистете ревизиите от блога[/h]Ревизиите (предишните версии) на публикациите правят базата данни доста голяма и системата става по-бавна. Има два начина, чрез които можете да ги изчистите:
Заявка в базата данни:

  1. Влезте в контролният панел на вашият хостинг
  2. Отидете в phpMyAdmin
  3. Изберете базата данни
  4. В горната част има табове – изберете “SQL
  5. В полето за писане въведете следната заявка:
DELETE a,b,c
FROM wp_posts a
LEFT JOIN wp_term_relationships b ON (a.ID = b.object_id)
LEFT JOIN wp_postmeta c ON (a.ID = c.post_id)
WHERE a.post_type = 'revision';
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Под "малки сайтове" имах предвид слабо развити, а не като размер(гб).

Miratrade, Оптимизацията на базата данни е добре да се прави периодично, периодичността зависи от използването на таблиците (демек ако имаш много потребители, които изпълняват много заявки). Освен оптимизацията е хубаво да направиш поправка и анализ (пак са на същото място при оптимизиране).
По второто не мога да дам отговор, защото не съм използвал системата.

s1yf0x, мъча аз едни заявки за оптимизация но все на камък...
Мисля да направя един скрипт за кеширане на данните от заявката (във файл) за определено време и при повторно извикване да изважда резултатите от готовия файл.
Дилемата е кое е по-ефективно:
1. Кеширане на готови резултати във файл и после четене от файла.
2. Sql cache от самия сървър (но така пак си има заявка, просто кеша помага).
Заявките като цяло са леки, но са много.
Кое би било по-леко за сървъра да изпълнява много заявки (леки) или да чете от файл?
Заявките връщат данни, които не се променят толкова често, но за сметка на това ги има на всяка страница.
(за пример мога да кажа - топ 10 най-търсено, виждат се на всяка страница, и не е важно да излизат постоянно свежи, то няма и как свежи защото са подредени по брой търсене и рядко се изменят, а заявката си се изпълнява при всяка импресия)
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Haralampiev, това второто дето го споменаваш как става?

"Освен оптимизацията е хубаво да направиш поправка и анализ (пак са на същото място при оптимизиране)."

Ако можеш да ми го кажеш като за по-неук, че не съм навътре в нещата.
Благодаря предварително!
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Haralampiev това е един много праисторически подход, ще свърши работа но ако ще го правиш така си харесай някаква NOSQL база данни или ако харесваш ретро подходите ползвай Berkeley DB.

Правилният начин е с memcached, прави това което искаш но в оперативната памет при това има библиотеки по няколко в популярните езици и интегрирането му е супер лесно.

Ако ползваш кеш на самата база данни, той ще се унищожава при всяка промяна в таблица, а в по-голямата част от натоварените таблици в общия случай това не ти е нужно.
 
За: Използвате ли google pagespeed service?

За: Използвате ли google pagespeed service?

Miratrade, намира се в същото меню като при оптимизацията:

Влезте в контролният панел на вашият хостинг
Отидете в phpMyAdmin
Изберете базата данни на вашият блог
Маркирайте всички таблици и от опциите изберете Оптимизация над или под него има Поправка както и Анализиране...
 

Горе