SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Не (т.е. дори и да хаби ще е нищожно незабележимо), други процеси от твоя акаунт, които се изпълняват с твоя username може и да хабят, но static съдържанието не, особенно ако не се обновява често и има mod_expires.
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Става въпрос за това да си правя сателитите на чист html, вместо на някакъв cms. Така или иначе няма да съдържат повече от 10-на файла. Идеята за статичните сателити се роди от новите планове на Суперхостинг и тези 15 addon домейна ме изблазниха. Но с 30 процесорни минути, ако сложа 15 wp сайта, само googlebot ще ми ги изде.
Затова питах за статични сайтове. Благодаря на Петър за отговора.
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Става въпрос за това да си правя сателитите на чист html, вместо на някакъв cms. Така или иначе няма да съдържат повече от 10-на файла. Идеята за статичните сателити се роди от новите планове на Суперхостинг и тези 15 addon домейна ме изблазниха. Но с 30 процесорни минути, ако сложа 15 wp сайта, само googlebot ще ми ги изде.
Затова питах за статични сайтове. Благодаря на Петър за отговора.

Да, това което си намислил ще стане. Виждал съм го на наши сървъри с афилиейт сайтове, статични с affil темплейти. Бяха наблъскани доста в един акаунт, нямаше почти никакво CPU потребление и само преглеждането на големината на apache логовоете ме накара да обърна внимание на акаунта. Сериозен трафик, различни affil програми, вероятно човека печели.
 
Re: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

От личен опит да ти кажа - 3 сайта чист html /не сателити, а с прилични посещения/ ми правят 2-3 минути на ден. Така че пускай смело :)
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

А някъде бях чел, че ако ползваш един и същ хостинг за сайтовете (в случай сателитки с една и съща насоченост) гугъл ще те излови. Това дали е така - как мислите?
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

А някъде бях чел, че ако ползваш един и същ хостинг за сайтовете (в случай сателитки с една и съща насоченост) гугъл ще те излови. Това дали е така - как мислите?

Така е, да. Но ако оптимизирам 5 сайта не виждам проблем да се направят по 2 сателита на сайт (ако акаунта ми е в ХостБългаря, примерно).

А ако са блогове с обща тематика и се публикуват различни по съдържание статии забрави гугъл да те хване. Ако са направени грамотно няма да има проблеми с разгадаване на мрежи.

Но да не говорим повече за сателитите, че влизаме в офтопик. Ако ви се говори за сателити си пуснете нова тема :)
 
Re: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

на html5 ги направи google ги харесва но си е хамалогия ако си свикнал с цмс-а
 
За: Re: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Re: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

на html5 ги направи google ги харесва но си е хамалогия ако си свикнал с цмс-а

Че аз преди изобщо да знам какво е cms съм правил само статични и флаш сайтове :)

За това дали гугъл харесва повече html5 сайтове нямаш доказателства :)

Това, че се използват по-нови тагове нищо не значи.

Все едно да се спори, че сайт с дивове се класира по-добре от сайт с таблици.

Важно е какво е съдържанието, дали в сайта пише това за което потребителя е дошъл. И всичко друго са линкове.
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Не, не товари процесора. Проблема обаче възниква от Apache.

По-принцип Apache не се представя добре при обработка на статично съдържание. lighttpd или nginx го изпреварват няколко пъти в бенчмаркване на статично съдържание.
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Не, не товари процесора. Проблема обаче възниква от Apache.

По-принцип Apache не се представя добре при обработка на статично съдържание. lighttpd или nginx го изпреварват няколко пъти в бенчмаркване на статично съдържание.

Много зависи от обема на съдържанието, което трябва да се сервира, настройките на Apache и респективно дисковете на сървъра.
 
За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

За: Изцяло статичен сайт хаби ли процесорни минути?

Аз също имам html сайтове и налюдението ми е, че се класират много по-добре от колкото cms сайтовете в гугал а и в янекс. Като пример ще ви кажа, че съм парвил няколко найстина смешни сайта, почти без съдърание на безплатен хостинг и домен, който си се класират и дори имат ПР3.
 

Горе