SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

emeregency_bg

New member
Колеги, моля за мнение. Става въпрос за сайт за имоти, който има 3 домейна: betterhomes.bg, betterhomesbg.com и erabetterhomes.eu. Когато започнахме оптимизацията, регистрирахме в директории и при линк ексчейндж бг домейна- Като резултат обаче .com домейна тръгна нагоре. Тогава пък започнахме да регистрираме .com.
До вчера се изкачваше много добре и по някой думи стигна първа страница, но вчера изведнъж всички резултати на .com домейна изчезнаха ог Г. Домейна .bg си стои, но доста назад. Мислите ли че това е някакъв вид наказание и има ли общо с това, че имаме 1 сайт с 3 домейна? Моля ви за идеи и предложения.
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

От известно време насам Гугъл третира еднаквите сайтове на различни домейни като 301 редиректнати:

http://www.google.com/search?q=info:erabetterhomes.eu
http://www.google.com/search?q=info:betterhomesbg.com

Изисква просто време да се усети.

По мое мнение, най-добре да си направите 301 редирект към каноничния домейн, за да изчистите и останалите страници:

http://www.google.com/search?q=site:betterhomesbg.com
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

това, което казвате означава ли че betterhomes.bg ще получи всички връзки от регистрацията на .com домейна и трябва да очакваме скоро да тръгне нагоре? имате ли идея каква е причината за наказанието на .com домейна та така рязко изчезна от всичките си класирания?
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

Наказанието е за дублирано съдържание ако не греша :)

ПС. Имах един сайт за игри който вървеше много добре, но след като го добавих към 20 30 диреактории падна също от резултатите.

Нека някой професионалист да се искаже по тоя проблем
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

В случая няма наказание. Просто начин по който Гугъл третира еднакви сайтове на различни домейни. Не мога да ти гарантирам, че ще получиш класиранията от .com на .bg , но със сигурност няма да се върнат на .com

Това което можеш да направиш е да продължиш с промоцията на каноничния домейн - .bg. И все пак да редиректнеш другите два страница по страница към него.
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

това с редиректа страница по страница няма как да стане поради това, че сайта е за имоти и е огромен, а и непрекъснато се добавят нови страници. мислите ли че има някакъв шанс това да се окаже временно и след няколко дни .com сайта пак да се върне на старите позиции?или направо да забравя за него?
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

това с редиректа страница по страница няма как да стане поради това, че сайта е за имоти и е огромен, а и непрекъснато се добавят нови страници. мислите ли че има някакъв шанс това да се окаже временно и след няколко дни .com сайта пак да се върне на старите позиции?или направо да забравя за него?
никой не е казал че трябва 1 по 1, като са огледални сайтовете им даваш по един 301 редирект към .bg и си готов
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

това с редиректа страница по страница няма как да стане поради това, че сайта е за имоти и е огромен, а и непрекъснато се добавят нови страници.

В .htaccess
Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule (.*) http://www.betterhomes.bg/$1 [R=301,L]
</IfModule>
Може да има някои особенности в зависимост от настройките на сървъра. ( Примерно от alias да се направи на addon домейн )

мислите ли че има някакъв шанс това да се окаже временно и след няколко дни .com сайта пак да се върне на старите позиции?или направо да забравя за него?

Не мисля, че е временно.
Може класиранията, които сте имали да се преместят на .bg домейна. Но няма никаква гаранция за това.

Ако държите да работите с .com домейна можета да редиректнете съотвено другите сайтове към него, но при положение че Гугъл вече смята сайтовете за еквивалетни на .bg сайта аз не бих избрал това.

Гледайки от страни и без да съм запознат особенно със сайтовете бих избрал първото решение. След което забравям за .com и .eu сайтовете. И натискам .bg. Това е само личното ми мнение и при всички положение решението си е Ваше.

Във всеки случай идеята да тръгнете с няколко еднакви сайта, не е била брилятна още в зародиш.
 
Последно редактирано:
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

благодаря ви за мненията, за съжаление е наследено положение и идеята не е моя, дори бях забравил за останалите домейни докато не започнах да търся причината за рязкото падане. Сега си мисля с този редирект няма ли да изгубя позициите на останалите индексирани страници със .com и .eu?
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

МОже да започнете да развивате .com домейна със различно съдържание, примерно .bg с оферти на Български език, .com с оферти на английски език ...
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

Е то не може иначе. Няма как и 3те домейна да са със силни позиции и еднакво съдържание. Комбинирайки ги обаче ще имаш само един но с възможно най-добри позиции (спрямо оптимизацията която си свършил)
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

Ами моя случай беше подобен.

Първо пуснахме .com домейна. Почнахме да го популяризираме и Google го захапа и почна да излиза из serp-овете. След няколко месеца се регистрира марката и съответно .bg домейна и решихме, че искаме той да е основния, но само го паркирахме към стария и започнахме да го популяризираме. Така обаче линковете към .com и .bg домейна се смятат като към 2 различни въпреки, че няма дублирано съдържание и така двата домейна се конкурираха помежду си. Направихме 301 редирект от .com към .bg и след известно време всичко си дойде на мястото.
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

а по принцип при оптимизацията има ли разлика между .bg и .com, аз лично съм забелязал, че .com се оптимизира по добре. Дали да не направя редирект на 2та към .com и да пиша reinclusion request, където да обясня че предишното ръководство е направило това с трите домейна и вече е коригирано. това дали ще ми помогне да си върна част от позициите?
 
Re: Изчезване на сайт от Г, 3 домейна

Според мен няма нужда от reinclusion request... сайта ще си върне позициите с времето сам, а за .bg и .com най-много за локалицазията, но откакто от google webmasters tools може да кажеш за коя страна оптимизираш няма голяма разлика.
 

Горе