SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Alhimik

New member
Здравейте,
Бий искал да чуя мнението на по-запознати отностно следната ситуация:
Притежавам блог, който работи от 7 месеца. Един месец след неговото стартиране, въпросния сайт излизаще без проблем на първите места в най-големите търсещи маяини - Google, Yahoo, Live. След доброто позициониране на моя блог, през Септември тази година, реших да добавя AdSense, за да реализирам по-голяма доходност. Одубряването на блога отне точно 10 мин. Точно тогава започна и проблема - вече не се индексриах в Google. Бих искал да чуя повече мнение защо се е случило това при мен. В административната страница на AdSense, изрично се споменава, че AdSense и Google не се вързани. Което звучи разбира се доста странно!? :eek:
Благорая на всички предварително!
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

В административната страница на AdSense, изрично се споменава, че AdSense и Google не се вързани.

Никак даже, дай линк към блога си ако може ?
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Отначало си помислих, че може да е заради отчасти доблираното съдържание и за това изцяло моделирах и премахнах какъвто и да е доблаж на информация, като и раделих сайта на две: bg and en част. Ето и препратките към тях:
http://blog.e-researching.com/
http://blog.e-researching.com/bg
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

еми нормално е да те банат, имаш постове: penis enlargement, cheap flights, debt - блога ти изглежда като спам блог: продават един пост в 100 блога за 15-20$.
преди беше много популярно в forums.digitalpoint.com, но сега гледам че не продават, сигурно много бързо ги банват в google.
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

:) Ми не е точно така. Както казах, в предни пост блога бе напълно модилиран и премхнати близо 35 000 статии, защото си мислех, че има доблиране на част от инфомацията.Останаха единствено постове, за който бе платено да са там :)
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Обърнал ли си внимание на коя дата горе-долу излезе от индекса, след някой определен пост?
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Интересен въпрос, но мисля, че не е след даден пост. За дата началото на Септември или своевременно след показването на първите реклами. От гристрацията до одобрението,показването на рекламите и премахването на блога от Гоогъл има не повече от 24 часа. Зная, че звучи странно и това е самата истина. Не слочайно направих пълна реорганизация на сайта. Така да се каже почнах от начало. Сега просто правя постанализ на случилото се до момента и за това потърсих един вид по-компетентно мнение по проблема с премахването на сайта от индексирането. :confused:
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Като си подал кандидатура за адсенс са ти направили ревю на блога и като са видяли за какво става въпрос са те махнали, пиши reinclusion request
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

глупости и аз имам подобен проблем имам съвсем нормален блог изведнъж от 104 индексирани станаха 34 ??? Просто скапана работа
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Тези от AdSensе така или иначе преглеждат сайтове, защо да не им дадат възможност и да чистят индекса от боклуци. Разбира се, че имат общо, както и всички услуги на Google и не само.
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

А каква е логиката на Google да показва реклами на сайт, който в последствие не индексира?! :confused:
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

те на паркирани, празни домейни пускат реклами, ти за неиндексирани сайтове се чудиш

щом си го изчистил и си го реорганизирал, може и да се оправят нещата
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Не знам какво си очаквал от блог с дублирано съдържание?
Напълно в реда на нещата е да те баннат.

Дали имаш поне една оригинална статия?
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Да имах и такива. За дублираното не знах че така се получава. Интересно е че има доста уеб страници, които имат доблирано съдържание и то напълно. Пример за това е http://fav.or.it/
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Има сайтове на които им се разминава. Обикновенно такива с доста авторитет и добри линкове. Но има такива, които просто ги банват. :)
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Както си и мислех - всичко с Google до голяма степен зависи от шанса:D Много ясни правила няма поне на пръв прочит. Важно е да се дерзае все пак. Едно е сигурно - на сайта си трябва да имаш подбрано и каюествено съдържание, за да вървиш уверено напред!
 
Re: Изчезване от Google index след добавяне на Adsense

Както си и мислех - всичко с Google до голяма степен зависи от шанса:D

Да бе. Един авер Жоро голям късметлия - на топ позиция в доста конкурентна тематика, едно друго приятелче на рождения му ден гугъл изкара в топ3 негов сайт за един ден - доста е спечелил. Утре гаджето ми има имен ден - може и на мен да ми падне нещо :confused:. Поне топ10, много ще му се радвам.
 

Горе