SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Yxaaaaaaa

New member
Здравейте!
От доста време имам проблеми със сайта си - zowas.com - маркирен е като заразен с malware. Такъв беше наистина - имаше вграден <iframe> таг към някакъв си сайт s14d.co. В google webmaster tools сайта само главната страница е отбелязана като заразена.. Бяха повече - изчистих ги. Няколко пъти проверих файловете, проверих и какво излиза в браузера - всичко изглежда чисто. Пуснах заявка за преглед, но не го махат от черния списък. Направих го няколко пъти, но без резултат. Нямам представа кое може да е заразено. В webmaster tools няма конкретен урл, в логовете гледах google crawler-a кои страница е дърпал, но всичко е чисто и вече не знам какво да правя. Моля за съвет.

п.п. и преди ми се беше случила същата злополука, но си изчистих всичко прилежно и ми махнаха предупреждението.
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Не знам какво си чистил, но това съобщение кръсноречива казва, че на 29.1.2013 сайта все още е бил болен:

Of the 1 pages we tested on the site over the past 90 days, 1 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time Google visited this site was on 2013-01-29, and the last time suspicious content was found on this site was on 2013-01-29.

Потърси квалифицирана помощ за почистването.
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Сканирах, главните страници и повечето от подстраниците - показва, че няма проблеми. Само, че е blacklisted. Освен в google webmaster tools , дали има друго място, където да ми покаже конкретния проблем..

@s1yf0x коя част от сайта е болна, за да я излекувам? Ако проблемът е наистина толкова сериозен и нерешим, ще потърся квалифициран помощ - предполагам, че имаш някой в предвид?
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Аз ще ти предложа друг подход, който мисля, че ще ти реши проблема. Свали си копие на сайта в твоя компютър. Изтегли и инсталирай Agent Ransack - Free File Searching Utility - няма друга такава търсачка, повярвай ми. Търси не само имена на файлове, а проверява за стринг, който търсиш вътре във файловете (ако му зададеш, разбира се), и чете ХТМЛ и РНР файлове, така както ти си четеш вестника. Та задаваш на агента да ти претърси файловете от сайта за ифрейма, който вече си открил, той ти вади списък със заразените файлове, чистиш и после подменяш сайта с чистото копие.
Хайде успех!
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Ухаааааааа, съобщението което съм цитирал е на Google, не мое. Няма как да знам коя част на сайта ти е вкисната, освен ако не гледам на боб или нямам достъп до FTP. Очевидно проблема ти е сериозен след като сайта не е почистен. Щом не можеш сам, пиши на хоста да го погледнат, може да те таксуват по-малко отколкото да го проверява външен човек.
 
Re: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Прегледай всички php файлове за eval() функции и съмнителен криптиран код около тях, javascritp файловете за добавен код, .htaccess файловете за добавен код. Като откриеш хакнат файл, не го редактирай а първо виж кога е променен файла (change time) и после от хостинга да проверят в този момент какво е правено през ftp и http, и да ти дадат списък с всички файлове променени същия ден за да не изпуснеш някой. Тъй като вече си чистил ще е по-сложно. Ако имаш достъп до access logs проверявай и за подозрително POST заявки.
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Свали си копие на сайта в твоя компютър. Изтегли и инсталирай Agent Ransack - Free File Searching Utility - няма друга такава търсачка, повярвай ми.
Notepad++ поддържа същата функционалност.
 
За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

За: Изчистил съм си сайта, а все още е blacklisted

Искам да благодаря на всички за отзивчивостта.
Направих както каза diabolic.bg и осъзнах, че всъщност един файл-линк сочи към друга папка на друг домейн(който по принцип не е активен), която е заразена. Вече мога да се похваля, че всичко е наред..

Мерси!
 

Горе