SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Имам питане за html и php

cheffo

New member
Имам си малък сайт изцяло на html. Реших да си добавя анкета към него и си свалих готова , изцяло на php. Но немога да направя това което искам. На моя сайт добавих един бутон "Анкета" и като се кликне на него да се показва пак моята страница със логото отгоре и менюто в ляво , а посредата на страницата да се покаже php анкетата. т.е. в html страница искам да се изпълни едно poll.php. За сега съм направил поддомейн и от "Анкета" се отива към напълно нова страница , която е само таблици.
Как мога тези таблици да си ги вкарам в моя сайт?
 
Re: Имам питане за html и php

Страница php се показва само в PHP иначе функциите и няма да работят. Преименувай файла .html или .htm в .php и готово
 
Re: Имам питане за html и php

нещо не разбирам
файла А.html става А.php , но навсякъде в сайта ми където има линк към A.html става линк към A.php.
след като кликна после на този (php)линк - нищо не става
 
Последно редактирано:
Re: Имам питане за html и php

Е защо да не става, да не изпускаш нещо? провери дали наистина си преименувал файла правилно в хостинга ти или в ftp клиента. А къде ти е хостинга, да не е проблема в него?
 
Re: Имам питане за html и php

проблема определено е при мен , а не в хостинга ( Хост България)
като кликна на бутон или тектов линк , който сочи към A.php вместо да отвори страницата ми отваря прозорче за download на файла A.php
Ще прегледам още веднъж всички файлове , но полудявам вече :mad:
 
Re: Имам питане за html и php

е то ти го отваря така ако е на компютъра ти, но когато го качиш на сайта няма да има проблем
 
Re: Имам питане за html и php

Аз пък ще те посъветвам да пишеш един мейл на съпорта, все ще се намери, кой да ти го подкара :)
 
Re: Имам питане за html и php

Аз пък ще те посъветвам да пишеш един мейл на съпорта, все ще се намери, кой да ти го подкара :)
ами почти всеки път ви пиша ... срам ме е вече :)
вместо да ми обясните как да се оправя , вие оправяте проблема ... а аз как а се науча ;)

Или ако не си наясно с php-то, защо не ползваш услуга за анкети - премерно като тази?
ами зависи какво значи да си наясно с php-то.
за накои е достатъчно само да използват готови кодове , за други сами да си ги правят ... за себе си смятам , че за да научиш нещо , трябва да експериментираш.
а точно тази анкета , която си посочил не работи на сайта ми ...незнам защо ... опитах с всички WEB анкети, които ми изкара гугъл и все се дънеха ... или не поддържат кирилица , или са ограничени с брой показвания (по 100 на ден) , или ме ограничава във функциите.
Та в крайна сметка се принудих да сваля към 30 готови скрипта и да опитвам , кой ще работи и кой не .... и попаднах най-накрая на един - AJAX POLL ... направена за аматьори и много просто се използва в html страници.
Искам да попитам още нещо ... кой енкодинг е по-удачен за кирилица - windows-1251 или utf-8 ?
 
Последно редактирано:
Re: Имам питане за html и php

Здравей! Защо не използваш този сайт, аз лично го използвам и съм доволен! http://www.99polls.com/
Поздрави!
да наистина е доста полезен този сайт. Ще я използвам като краен резервен вариант ако не се оправя с другата . Дразня се когато неможе да се промени всичко на български език ... а и съм забелязал , че когато анкетата е изцяло на бг посетителите гласуват по-активно
 
Re: Имам питане за html и php

Прочетох нещо и след като го изпробвах се оказа , че съвсем обикновенна html страница използва php скрипт , без да се налага .html да се преименува в .php
става въпрос за <iframe src="..... .php" scrolling="" frameborder="" width="" height=""></iframe>
започнах да се обърквам вече .....

и още нещо
как да оправя проблема с кирилицата при php.
В phpMyAdmin в една таблица всички текстове са на кирилица , а в друга таблица са на маймуница, а навсякъде е utf8_general_ci.
Когато отворя една анкета в сайта ми , текстовете се извикват от базата данни и тeкста ,който е на кирилица в базата излиза на маймуница на сайта , а текста който е на маймуница в базата излиза на кирилица на сайта .... с две думи в една анкета въпроса е на маймуница , а отговорите на кирилица - http://www.izotrans.com/poll/test.php?pollId=1
 
Последно редактирано:
Re: Имам питане за html и php

По добрият вариант от "iframe" е да "include"-неш отделната страница, но става само в ".php" файл. Така и кодът е по-чист. Ако още не можеш да се оправиш ми драсни едно ЛС за контакти по скайп или емайл за да решим проблема. Принципно е много елементарен твоя проблем.
 
Re: Имам питане за html и php

разбрах вече как става с "include" и с "iframe" . Благодаря за помоща.
сега след като го реших този проблем се появи следващия ... с енкодинга
та да видим какво ще стане :)
 
Re: Имам питане за html и php

в конфигурирането на базата данни на готовия скрипт , който ползвам е зададено
# UTF-8 and URL decoder
function utf8UrlDecode($string) {
$string = utf8_encode($string);
$string = preg_replace("/%u([0-9a-f]{3,4})/i", "&#x\\1;", urldecode($string));
return html_entity_decode($string, null, "utf-8");
всички таблици на текстовите полета са с utf8 , a като ги отворя с phpMyAdmin едната е на кирилица , а другата на маймуница
накъде бях прочел , че било задължително сайта и базата данни да ползват един и същ енкодинг и в http хедъра или с мета таг да се укаже за всички php файлове примерно utf8
Edit/Delete Message
 
Последно редактирано:
Re: Имам питане за html и php

и аз така разбрах , но не мога да проумея защо при мен не се получава
целият ми сайт е HTML , не ползва база данни и е windows-1251
сега искам на една от тези HTML страници да покажа php скрипт.
скрипта е utf8 , базата данни е utf8 , сървъра на хостинга пише , че е utf8 ... но нещо не ми с еполучава:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Горе