SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Имам 2 въпроса за blogger

toniintro

New member
Здравейте, имам 2 въпроса свързани с blogger. Имам 1 блог там, който до скоро не ползвах много често, но мисля да го подкарам по-сериозно. Сложих му собствен домейн http://www.myblogroll.eu, но искам да го понаглася малко. Преди време го бях направил линковете на от коментарите (от имената на авторите) да са dofollow, сега обаче аддона на FF ми ги дава в червено, което озна1ава, че са nofollow. В кода на тамплейта съм сложил това:
Код:
<b:if cond='data:comment.authorUrl'>
                <a expr:href='data:comment.authorUrl' rel='follow'><data:comment.author/></a>
Чтох на много места, че това би трябвало да реши проблема. Освен да ми се е бъграл адоона за FF.
Другия ми въпрос е как да го направя да показва, само част от статията на страницата и да слага линк към цялата страница. Пробвах с <!-- more -->, но или не става или аз не го ползвам както трябва.
Ще се радвам на съвет!
 
За: Имам 2 въпроса за blogger

За: Имам 2 въпроса за blogger

Хора, дайте някакъв съвет. Сигурен съм, че някой тук има идея какво да се направи. Реших, че проблема е в шаблона и го смених, но и с новия тамплейт резултатът е същия. Преди ползвах един прост шаблон и с него работеше както си трябва. Ако е нужно мога да прикача и файла на шаблона.
 
Re: Имам 2 въпроса за blogger

Един ден просто решиха да не дават dofollow връзки от коментарите и го направиха. Много съм се мъчил да го заобиколя но безуспешно. Ако измислиш начин - сподели.

Имах един проект, който го рекламирах с това, че връзките от него са dofollow и събираше много коментари. Един ден Гугъл просто обезсмислиха труда на хората и така и нищо не можах да направя.
 
За: Имам 2 въпроса за blogger

За: Имам 2 въпроса за blogger

Тиме ме уби направо. :( Днес в другия форум един колега, каза че е пробвал някакъв тамплейт и работелще го помоля да ми покаже кой е. Аз от 5 дни си блъскам главата да му се невиди.
 
За: Имам 2 въпроса за blogger

За: Имам 2 въпроса за blogger

Тиме ме уби направо. :( Днес в другия форум един колега, каза че е пробвал някакъв тамплейт и работелще го помоля да ми покаже кой е. Аз от 5 дни си блъскам главата да му се невиди.
Не се ядосвай, такъв е животът. Гугъл в ролята си на монополист, който командва парада си прави каквото си иска и много ми напомня нецензурния лаф на един приятел "Остави го, началник... в него ножа, в мене - к.ра. Да реже и да яде, колкото си иска..."

Извинявам се за пиперливия израз!
 
За: Имам 2 въпроса за blogger

За: Имам 2 въпроса за blogger

Да еи кажа има някакъв начин, защото преди малко попаднах на няколко блога в blogger, които са dofollow. Значи има някаква система.
Код:
http://bothmadandgenius.blogspot.com
 
За: Имам 2 въпроса за blogger

За: Имам 2 въпроса за blogger

След хиляди проби установих, че по-старите шаблони имат възможност за dofollow, а по-новите са орязани от тази екстра. Не знам каква е причината.
 

Горе