SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

lipa

New member
Имам страхотна идея за сайт(поне според мен) мисля че ще излезе нещо на световно ниво, но знам предварително, че няма да успея да я реализирам, свързано е поне 10 000 лв. и с много познания в програмирането на сайтове.... Как да постъпя как да превърна идеята си в пари?
 
Re: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Интересно ми е само как ги сметна тия 10 000 лв. Иначе ако имаш някой много близък приятел програмист може да говориш с него да я направи пък после да делите някви пари. А ако нямаш намери някой дребничак, че ако ти открадне идейката после лесно да го накажеш силово. :D
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Нормалният начин е да напишеш бизнес план и да го представиш пред банка или бизнес ангел. Ако ги навиеш да инвестират значи идеята ти наистина е смислена.
В момента уча за изпит по управление на инвестициите и мога да ти дам съвет. Проекта ти трябва да е разумен, възможен, законен, достатъчно обоснован, финансово осъществим и да осигурява възможно най-висока добавена стойност за клиента.

Успех :)
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Без конкретен проект по идеята (или план, както каза stefboy) дори и ТИ не можеш да знаеш дали е добре идеята.
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

много съм се чудел на естетиката в термина "бизнес ангел".... защо просто никой не ги нарича инвеститори?
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Почвам проекта на лорд прес въпреки че не знам дали ще успея да го сглобя, както искам понеже е много специфичен((( От сега ще ви кажа какво ще стане, ще направя нещо подобно на това което трябва да е и някой после ще го открадне и ще го направи с пари(((
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Много е кофти да започваш някакво начинание с идеята, че ще се провали!
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Хората вече ти казаха: намери си познат, който може да ти помогне. Тук във форума сигурно също ще има такива, които биха откликнали - не е толкова лесно все пак да се генерират оригинални идеи.
 
Re: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Сайта на БГ ли ще е или на EN?
Защото не се разбира, но пък казваш, че ще е на световно нивО?!
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

Почвам проекта на лорд прес въпреки че не знам дали ще успея да го сглобя, както искам понеже е много специфичен((( От сега ще ви кажа какво ще стане, ще направя нещо подобно на това което трябва да е и някой после ще го открадне и ще го направи с пари(((

Само да уточня, че аз като казах проект имах предвид съвсем друго. Става дума на хартия :). Като бизнес проект и бизнес модел. Кое как ще е, от къде ще се печели, как ще работи, кой ще го прави, за колко време, колко ще струва, кои ще са посетители и така нататък.
 
За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

За: Има идея за страхотен сайт, нямам пари да я осъществя.

EMPOWER даваха хубави бланки по едно време... нека потърся...

EDIT: (Тук нещо не успях да ги кача...)

Код:
[LIST]
[*]tegli-narode.hit.bg/Empower_Award_Application_Form.doc
[*]tegli-narode.hit.bg/Empower_Award_Financial_Forecast.xls
[/LIST]

Дано да са ти от полза. Тъй като са стари... бих се радвал ако колегите споделят какво да се промени/добави/премахне...
 
Последно редактирано:

Горе