SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли запознати със Windows server 2012

Dimo

Active member
Искам да преместя някои от натоварените сайтове на моя машина под WinServer 2012. Закупих standard версията. Няма да ползвам виртуализации и няма да има клиентски машини. Искам просто една машина за хостване на сайтове. Проблемът ми идва с конфигурациите на DNS, искам да си имам свой нейм сървър. Някой да помогне? Статия или съвет ще е чудесно. Порових се и аз, но не намерих нищо сносно.
 
Re: Има ли запознати със Windows server 2012

За какво ти е собствен DNS? Аз бих използвал регистратор на домейните и просто да сложа записи сочещи към ip адреса на сървъра. IIS-а след това ще се оправи, ако си настроил нещата правилно.
 
Re: За: Има ли запознати със Windows server 2012

Re: За: Има ли запознати със Windows server 2012

Windows Server си има читав DNS сървър. Ето и как се настройва или използва

how to setup dns server 2012 - Google Search

В повечето случаи обясняват как се настройва във връзка с active directory. С hosting на сайтове предполагам, че нещата са малко по-различни и затова не мисля, че е добра идея.
 
За: Има ли запознати със Windows server 2012

За: Има ли запознати със Windows server 2012

Изгледах доста видеота, в които индийци на развален английски обясняват как да се натрои DNS за интранет мрежа с тези active directory, но нито едно за настройка на нейм сървър към домейн. Намерих една статийка, която като че ли обяснява нещата. Ще опитам като му дойде времето и ще докладвам.

П.п. entwickler, ако не стане ще ги вържа директно към айпито, но ми се ще да я подкарам тази щуротия.
 
Последно редактирано:
Re: За: Има ли запознати със Windows server 2012

Re: За: Има ли запознати със Windows server 2012

Изгледах доста видеота, в които индийци на развален английски обясняват как да се натрои DNS за интранет мрежа с тези active directory, но нито едно за настройка на нейм сървър към домейн. Намерих една статийка, която като че ли обяснява нещата. Ще опитам като му дойде времето и ще докладвам.

П.п. entwickler, ако не стане ще ги вържа директно към айпито, но ми се ще да я подкарам тази щуротия.

Някъде мернах, че за Windows хостинг малко не се получават нещата. Всъщност по-скоро ти трябва WebSitePanel или нещо такова и там може и да има по-лесен начин за конфигурация на DNS.
 

Горе