SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли хора които разбират добре Windows

Re: Има ли хора които разбират добре Windows

Може ли някой да обясни какво означават тези неща:

delete/quick format/format

Какви са разликите и след тези три неща може ли да се възстанови.До колкото знам и при трите операции нищо не се трие, просто се забранява достъпът, а после ако се запише нещо ново, то отива върху старите данни.Т.е ако нищо не се запише, то може да се възстанови.

Така ли е?

И ако ползвам някоя от тези програми за възстановяване, то дали ще трябва да ползвам нов хард или става направо на стария?
(Аз имам С и Е. WIN XP е на С и там всичко е добре, проблема е С.Та дали като започна да ги възстановявам, ще мога да ги възстановя от Е на Е или трябва да вземам нов диск.С=20, Е=60, липсват ми около 30)
 
Re: Има ли хора които разбират добре Windows

Може ли някой да обясни какво означават тези неща:

delete/quick format/format

Какви са разликите и след тези три неща може ли да се възстанови.До колкото знам и при трите операции нищо не се трие, просто се забранява достъпът, а после ако се запише нещо ново, то отива върху старите данни.Т.е ако нищо не се запише, то може да се възстанови.

Така ли е?

И ако ползвам някоя от тези програми за възстановяване, то дали ще трябва да ползвам нов хард или става направо на стария?
(Аз имам С и Е. WIN XP е на С и там всичко е добре, проблема е С.Та дали като започна да ги възстановявам, ще мога да ги възстановя от Е на Е или трябва да вземам нов диск.С=20, Е=60, липсват ми около 30)
И с трите варианта(delete/quick format/format) се затрива партишъна. За случаи като твоя съм ползвал Active @ Undelete много добра работа ми е свършвало. С партишън туловете не бих си играл на твое място. Пускаш си някакъв ънделийт софтуер и гледаш какво можеш да изкараш и си го записваш другаде. После преформатираш този пъртишън и си връщаш данните обратно. Disk management на win-а е най сигурния начин нищо да не се запази от данните ти. Също тези партишън тулове при прецакан партишън не вършат добра работа и ти препоръчвам да си го създадеш наново след като си изкараш каквото можеш от там.
 
Re: Има ли хора които разбират добре Windows

File Scavenger добър ли е?

А ако ползвам такъв софтуер, то предполагам той сам си върши работата?

И още нещо да питам.Имам един диск с Win XP, ама не мога да буутна през CD-то.
Как да го направя това.
 

Горе