SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има нов вирус в Скайп

diabolic.bg

The Old Wastelander
Колеги, пуснат е нов вирус в Skype. Доста прилича на старите си роднини, но този път не се разпраща индивидуално, а ви включва в огромна "дискусия". Добрата новина е, че дори да ви включи, ако не свалите заразения архив и не го отворите, няма опасност за вашия компютър.
Ако някой се интересува да научи повече, може да прочете на долния адрес:
Код:
http://wasteland-bg.com/phpbb2/topic2368.html
 
Re: Има нов вирус в Скайп

Аз пък реших да се ровя във файловете на скайпа и с учудване виждам, че има 5 файла на кръст в инсталацията....странно...къде си държи архивите това чудо?
 
За: Re: Има нов вирус в Скайп

За: Re: Има нов вирус в Скайп

Аз пък реших да се ровя във файловете на скайпа и с учудване виждам, че има 5 файла на кръст в инсталацията....странно...къде си държи архивите това чудо?

C:\Documents and Settings\USER_NAME\Application Data\Skype

П. П. Постът ти е точно по темата...
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Гадинката се стоварва в уинбоза, а не в директориите на скайпа. По-добре сканирай с антивирус.

Нещо днес става с форума. На предният ми пост липсва моят отговор, където давах точния път до папките на скайпа. А виждам, че и постът на колегата е отрязан, а той беше по-дълъг. :fight:
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Благодаря за инфото! Проблемът ми е, че не мога да блокирам дискусията, освен да я напускам по сто пъти или да я скрия... Има ли начин за отстраняване на тази глупост?
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Благодаря за инфото! Проблемът ми е, че не мога да блокирам дискусията, освен да я напускам по сто пъти или да я скрия... Има ли начин за отстраняване на тази глупост?
Такъв начин и аз не намерих за съжаление. Единственото, което може да се направи, да се предупреди човека, който инициира дискусията, за да си спре скайпа и да си чисти машината от вируса. Поне при мен това помогна и вече не ми се явява.
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Пращаш линк към malwarebytes на този който стартира дискусията и превантивно пишеш в самата дискусия да не го отварят.
Ако е по-оправен - този линк
 
Re: Има нов вирус в Скайп

При мен помогна това че просто изтрих разпространителя на дискусията. Не съм отварял никакви линкове...ама викам да проверя компа служебния, че там кликат каквото им падне. Какво прави тоя вирус?
 
За: Re: Има нов вирус в Скайп

За: Re: Има нов вирус в Скайп

Аз направих грешката да отворя линк-а. И се появиха проблемите. Преинсталирах скайп-а, сканирах компa с две версии на Avira и една на Avast, но не открива вируси. А усещам че още е е там, след като използвам скайп. Моля ви кажете ми коя антивирусна програма ще го открие и какво да правя???
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Що не пробваш с Hijack Hunter
 
За: Re: Има нов вирус в Скайп

За: Re: Има нов вирус в Скайп

Аз направих грешката да отворя линк-а. И се появиха проблемите. Преинсталирах скайп-а, сканирах компa с две версии на Avira и една на Avast, но не открива вируси. А усещам че още е е там, след като използвам скайп. Моля ви кажете ми коя антивирусна програма ще го открие и какво да правя???
Пробвай с Malwarebytes Anti-Malware_free
 
За: Re: Има нов вирус в Скайп

За: Re: Има нов вирус в Скайп

Пробвах с Malwarebytes Anti-Malware_free и ми откри 5-6 вируса. Повечето троянци. После като си инсталирах отново avira free antivirus с която бях сканирал и преди и нищо не откри. Този път откри още два единият от които беше този от скайп. picture 25 facebook . Не помня как точно беше ама точно този дето свалих на компа си. Надявам се че сега всичко ще е ок. Благодаря ви много.
 
За: Има нов вирус в Скайп

За: Има нов вирус в Скайп

Радвам се, че си успял! Malwarebytes Anti-Malware е един от най-добрите чистачи на всякакви гадини. Бая компютри съм изчистил с него.
 

Горе