SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Инструмент: Колко уникални са две статии?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Представям ви Uniq4o (Юникчо), който е част от сайта Syn4o (Синчо) - http://syn4o.com/uniq4o/ :).
С него можете да сравните две статии, до колко са уникални помежду си.

Държа да отбележа нещо важно. Дори и двете статии да са изцяло авторски и различни, пак може тяхната уникалност да е примерно 78%, може и да е 93%. Тоест никога няма да е 100%. Според моите тестове стигнах до следния приблизителен извод:

над 69% - напълно различни статии (може и да се постигне и с много високо ниво на спинване плюс разместване на абзаци)
50% - 69% - много високо ниво на спинване плюс разместване на абзаци
30% - 49% - високо ниво на спинване
20% - 29% - средно ниво на спинване
10% - 19% - ниско ниво на спинване
5% - 9% - много ниско ниво на спинване
1% - 5% - почти еднакви
0% - еднакви

Забележки:
  • Работи коректно с български, руски и английски.
  • Ако сравнявате статии в които има повече от един език, точността намалява.
  • Ако се сравняват много кратки текстове (2-3 реда), точността намалява.
  • HTML-ът се премахва.

С времето на сайта ще се добавят и други инструменти, като и по този още има да се работи малко, но си е работещ и в момента :).
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Харесва ми туулчето, отива в отметките при полезните SEO инструменти. А можеш ли за напред да имаш на идея евентуално бутон Clear, който чисти текста с един клик. Защото знаеш как е - обикновенно спиннати статии са доста на брой и ще е малко дразнещо всеки път ръчно да се търка текста.
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Мерси за тула. Много е полезен, но наистина е нужно едно бутонче "Clear".
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Ахам. Ами то може и направо да изчезват, но не знам дали е добра идея. Иначе бутон не пречи да добавя (записвам си да добавя).
То аз направо селектирам с ctrl+a и после пействам отгоре му с ctrl+v :). За това не съм видял нужда от такъв бутон.
 
Последно редактирано:
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

А обмислял ли си вариант за сравняване на много статии. Тоест да не са само две, а потребителя да има възможност да добавя multiple текстови полета и да вижда резултатите след това, кои текстове имат най-голям процент уникалност и кои най-малък. Примерно ще е полезно ако имаш 10-30-50 спиннати статии и така да уцелиш най-подходящите.
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Много ми харесва. Евала. Направо го лепя в отметките.
П.С. Сложи му 1 фавикон само ;)
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Много ми харесва. Евала. Направо го лепя в отметките.
П.С. Сложи му 1 фавикон само ;)

Аз като гледам дори тайтъл таг не съм сложил още :p
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

Аз като гледам дори тайтъл таг не съм сложил още :p
Хах, така е.. Аз се пошегувах, идеята беше, че като го букмаркнеш излиза бланк пейдж на мястото на фавикона. Иначе още веднъж браво за тулчето, много влиза в употреба..
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

А защо преобразува текста на латиница и някой да знае колко % е ок?
 
Re: Инструмент: Колко уникални са две статии?

А защо преобразува текста на латиница и някой да знае колко % е ок?

Упс, оправих го вече, моя грешка.
А за процентите едва ли може да се отговори на този въпрос :). Доста е относително. Особено при положение че дори изцяло копиран текст пак се класира някак си.
 

Горе