SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Инструмент за Seo кампании

web.seo

web design seo
Представям ви нов Seo инструмент за управление на Seo кампании който ще бъде в полза най-вече на професионалистите и ще позволи управление на много големи кампании с минимални количества труд и средства.

Функционалността представлява агрегатор за уеб сайт, но с малко по-различна концепция.
Как работи и какво върши:

Агрегатора взима съдържание автоматично от неограничен брой уеб сайтове, променя съдържанието което взима, оптимизира го и поства съдържанието автоматично в 50-100 блога. Броя блогове може да бъде и по-голям. Всичко това ще се контролира от един сайт. Pro версията има големи възможности за автоматична промяна на съдържанието, включително автоматичен преводач от и на 80 езика.

Функционалността е тествана, до момента работи перфектно на няколко безплатни блога на уърдпрес и блогър.

Защо пиша тази тема тук?
В този форум има най-много Seo специалисти на квадратна буква от интернет :) и бих искал да чуя мнението на другите колеги за ефекта от подобни кампании.

P.S. След това ще споделя и моя опит от проведените до момента тестове.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Тази тема не е за да продава, ако беше затова щеше да е в раздел Пазар :) Идеята ми е seo специалистите тук да кажат мнението си доколко можем да надхитрим Google с подобна тактика.

Естествено, след това те ще променят алгоритъма си за да хваща и по-малки количества дублирано съдържание, а ние ще усъвършенстваме агрегатора още повече за да не може да ги отчита като такова и така.

Та на въпроса: Колеги, какво според вас задължително трябва да може да прави такава функционалност за да работи добре?
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Всичко това се конфигурира за всеки рсс фийд поотделно:
joomla-aggregator-12.png


Други предложения има ли?
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Всичко се въвежда ръчно от сео оптимизатора. Може да се направи функция за автоматично заместване и да се зададе списък с думи които ако се открият да се въвеждат синоними, но ще стане много тежка функционалността - сега е с голяма производителност.

По-добре би било функцията за автоматична промяна на съдържанието и автоматично конвертиране на някои ключови думи в линкове към външен сайт да се изведе във външен плъгин и да се настройва отделно и независимо от процеса на импортиране/разпарщане на съдържание.

Такъв плъгин имаме подготвен до момента за joomla, ще направим и за wordpress.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Значи всъщност ще трябва да се правят ръчно десетки и стотици варианти на всяка статия. Малко кофти :(

А кажи повече по този въпрос:
Pro версията има големи възможности за автоматична промяна на съдържанието, включително автоматичен преводач от и на 80 езика.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

по принцип решението което ползвам в Германия за автоматично синомизиране се базира на xmlrpc desktop приложение работещо с интербейс база данни и нямащо нищо общо с агрегатора а и не е и нужно. просто то се стартира малко след агрегатора а малко след него минава пинг бот от друг крон.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Всичко това се конфигурира за всеки рсс фийд поотделно:
Before: Seo
After: optimization

Други предложения има ли?

Тогава Seo optimization ще стане optimization optimization?

Та на въпроса: Колеги, какво според вас задължително трябва да може да прави такава функционалност за да работи добре?
Еди, знаем, че си зает човек, но прочети пак формулировката на въпроса си.
Какво трябва да може да прави зависи от това, какво искаш да прави това начинание.

В момента от един скриншот едва ли може човек да разбере целия потенциал на приложението.
Може би е добре да дадеш достъп до демо/промо/лайт/про версия на агрегатора на някои членове от форума, примерно с репутация >100/с над 1к съобщения/>1 година на форума, които проявят желание и са готови след тест да оставят мнението си в темата.
 
Последно редактирано:
Re: Инструмент за Seo кампании

gvv, ще има демо не само за вас а и за всички искащи да погледнат, но сме още в тестов режим, рано е за него.

Целта на темата е да разбера дали не сме пропуснали нещо, затова питам за идеи.
Лайт версията ще бъде пусната за продажба днес, про ще го усъвършенстваме още докато не се убедя че е съвършеното seo оръжие :D
 
Re: Инструмент за Seo кампании

3dweb, почти през цялото време имам чувството че говориш за blog slammer
 
Re: Инструмент за Seo кампании

аре стигаааа реклама тука бе 3Д рекламаторе. Ебати, повръща ми се от рекламите ти - бива изтъкване ама...
и НЕ МИ отговаряй.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Спирам да пиша, писна ми от олигофрени. Едни пишат историята, а други гледат отстрани - така е било винаги. Факт е че не пускам линк, дори не пиша име на продукт, нито даже продукта е напълно готов...

Надявам се информацията за новите инструменти да е била полезна поне за някого.

---

hellbust, не, не знам дори какво е blog slammer.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Ок, ето повече информация: 3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=159
Нарочно не го пускам като линк, не искам някой да каже че е реклама или че го вдигам в търсачките. Засега е само на английски за което се извинявам, до края на деня ще го има и на БГ.

Започвам тестове на про версията с кампания да се вдигна в търсачките за 2-3 ключови думи в световен мащаб и да видим кой кого - гугъл нас или ние него :)
Думата няма да е seo :) , за начало ще е по-ниско конкурентна.

Паралелно с това програмиста ни ще работи по опцията която предложихте за списък със синоними и при намиране на дума в съдържанието тя да се сменява със съответния синоним. Списъка със синоними ще се въвежда отделно за всеки рсс фийд.
 
Re: Инструмент за Seo кампании

Супер си! Но аз си държа да си кажа моето - кога ще излезне платената версия, за да я закупуваме, защото явноще е много хубав инструмент!
 
Re: Инструмент за Seo кампании

:) Не знам защо, ама ми мирише на сериозен web spam.
 

Горе