SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

bigger

New member
Имам интересен проблем, наблюдава се може би само при някои различни теми, предполагам, че е нещо свързано с .htaccess, но не знам как да го оправя.

Когато напиша sait.com/Новини/ да речем ми дава 404, когато кликна от менюто Новини ме вкарва в абсолютно същия url - работещ. Копирам url-а точно както си е в полето, директно копи и пест в нов прозорец и отново дава 404.. някой да знае как се оправя тая боза?
 
За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Сложи друг формат на публикациите например: /%monthnum%/%postname%/
 
За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Не съм много сигурен, но си мисля, че имах подобен проблем преди време. Идваше от еднакви адреси на тагове и топици.
Пак казвам, че може да те мятам по асмите.
 
Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

TaLoV, точно с този формат съм, по-рано мисля, че се беше оправило преди време с друг темплейт по този начин, но сега не иска и не иска...

Syncro, почти съм убеден, че нямам еднакви адреси, не ползвам тагове..
 
За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Хм, при мен ми я даваше същата грешка и я оправих точно с този формат
 
Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Хм, при мен ми я даваше същата грешка и я оправих точно с този формат

Не става, смених на друг и пак върнах на този да не е зациклило нещо.. не и не.. дава си грешка..
 
За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

я пробвай само с това: /%postname%/
 
Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Re: За: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

я пробвай само с това: /%postname%/

Същата работа.. има някаква врътка в .htaccess-а.. почти съм сигурен, ама не знам точно какво се прави.. търсих разни неща, има само за редирект от едни url към други.. а защо така прави проблем тоя wordpress не знам, така реално не мога да слагам никакви линкове към сайта освен към index-а и posts...
 
Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Пробвах да сменя и темплейта, мислех, че може да е от него, но не е.. явно сега като съм обновил версията на wordpress са се появили проблемите..
 
Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Това е стар бъг в WP, когато имаш страници с адреси на кирилица. Потърси из форума, има много такива теми, включително от миналата седмица.
 
За: Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

За: Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Това е стар бъг в WP, когато имаш страници с адреси на кирилица. Потърси из форума, има много такива теми, включително от миналата седмица.
Не си прав, не е от адресите на кирилица, това е бъг на менюто, аз бих му препоръчал да си смени темата на сайта или да размести бутоните. Този проблем обикновено се проявява когато във менюто имаш външен линк например към форум. Същия проблем се проявява и при англоезични линкове
 
Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Когато напишеш в адрес бара на браузъра

Код:
example.com/новини/

той търси адрес:

Код:
example.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

а каноничният адрес в същност е

Код:
example.com/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/

затова бъгавият WP връща 404, вместо да пренасочи към варианта с малки букви или просто да зареди страницата.

Това е според мен проблемът и се проявява само при страници и то не винаги.
 
Re: Интересен проблем с url-и на кирилица в Wordpress

Ами така или иначе не можах да се справя, затова обърнах нещата са латински наименования, даже и си инсталирах един плъгин Cyr to Lat и сега и новините дето се пишат излизат с латински букви.. малко е по-грозно, но поне няма вече такива.. be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8 и грешките изчезнаха..
 

Горе