SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интересно явление в Google Search

BATTERY

New member
Току що забелязах нещо интересно.. значи:
1. изчистете си бисквитките или само тези на google
2. отворете google.com
3. потръсете каквото и да е

ефекта: ще ви излязат нормално на пръв поглед резултати но малката уловка е че в момента ще имате един или няколко спонсорирани резултати в хоризонталната част, а във вертикалните спонсорирани линкове имате линк "More Sponsored Links »"

сега пробрайте да презаредите страницата..
в момента в който я презаредите хоризонталните спонсорирани линкове изчезват заедно с линка "More Sponsored Links »" в дясната вертикална секция.
От тук нататък и да отворите google да търсите тези 2 неща няма да ви излязат пак докато не си изтриете съответната бисквитка на гугъл ;)

Любопитно с каква цел са го направили ???
 
Re: Интересно явление в Google Search

Може би не искат да показват два пъти едно и също нещо, към което ти явно нямаш интерес? :)

Или поне аз за това съм правил подобно нещо, но със сесия - разни рекламки само на първото зареждане :)
 
Re: Интересно явление в Google Search

а защо тогава като потърсиш след това каквото и да е друго нещо също ги няма..
има логика но когато е за определена ключова дума да го прави.. пробвах и да затворя и отворя браузъра си и да пробвам съвсем различна ключова дума.. но пак липсват :)
 
Re: Интересно явление в Google Search

да бе мноо странно за .бг и .ком прави както казваш
но за .цо.ук и е както преди рефрешваш и си седят горните рекламки,
сигорно е въпрос на време и там да го моднат
 
Re: Интересно явление в Google Search

georgimateev каза:
те имат много по-големи проблеми с .ко.ук от тия реклами в момента.
Интересно, би ли споделил за проблемите със .цо.ук че ми стана любобитно
щото мене само то ме интересува във момента и ще се радвам да разбера ко става там ако имаш инфо
мерси предварително
 
Re: Интересно явление в Google Search

мен също ме интересува това.. не съм попадал на информация за проблемите им там :eek:
 
Re: Интересно явление в Google Search

С езиковите и локационните филтри имат проблеми. Не разпознава британски .ком страници, както и вкарва американски .ком страници, когато търсиш само за Ю Кей. А също така се мъчат да внедрат .ко.ук страниците измежду глобалните резултати, но не им се отдава. Общо взето са преебани англичаните.
 

Горе