SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Информация за сигурност. Важно е да се знае!

diabolic.bg

The Old Wastelander
Колеги, с риск да бъда обвинен, че трупам линкове и спамя по този повод, искам да ви известя за новата заплаха, която се очертава да бъде тенденцията на бъдещето в писането на вируси. Гаднярите видяха, че няма много келепир от писане на вируси, които да ви скапят системата и затова се преориентираха. Миналата година преобладаваха програми, които заблуждаваха неопитните потребители да купуват лицанз, но тенденцията се измести и все повече се набляга на ransomware. Кои от тях само заплашват, кои наистина правят нещо е друга тема, но в момента САЩ и Великобритания изпищяха от CryptoLocker. По мое лично мнение няма по-сериозна заплаха от него в момента. В момента, в който ви се лепне, гадината криптира ВСИЧКИТЕ ви лични файлове. В статията ми има почти пълен списък на разширенията, които заключва. Дори да го премахнете, което не е никакъв проблем, това не ви отключва файловете и ако е вярно твърдението на създателите му, надали ще намерите някой да ги отключи.
Ако искате, може да прочетете, за да знаете поне как да се пазите. Пък, ако някой реши, че статията е полезна, може да я сподели и в социалните мрежи.
Благодаря за вниманието и търпението да прочетете спамърския ми пост!
 
За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

Е, и Mac-овете не са засегнати, ама не са на всеки по джоба. :)
 
За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

спасението вече не е и евтино с ненормалното повишаване на цената на биткоините в последно време

(срещу 2 броя се оправят нещата в първите 72 часа)
 
За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

Благодаря за инфото.
Общо взето си е пак вирус нали? Не е нещо по-различно и антивирусните пак могат да го спрат.
Между другото в статията в сайта ти, дето имаш линк към криптопревент, линка не работи.
 
За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

За: Информация за сигурност. Важно е да се знае!

Благодаря за инфото.
Общо взето си е пак вирус нали? Не е нещо по-различно и антивирусните пак могат да го спрат.
Между другото в статията в сайта ти, дето имаш линк към криптопревент, линка не работи.
От време на време се скапва техния сайт, но след няколко минути тръгва. На мен ми даде същия проблем и след 2-3 минути изтеглих програмката.
Иначе - обикновен троянец, затова пиша, че е лесен за хващане. Опасно е, ако закъснееш и те удари. Тогава май само плащане те спасява, ако не си правил бекъпи.
 

Горе