SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Като начало е скъпо да скачаш на такъв тип сървър. По скоро като за начало се спри на VPS, а като започнеш да правиш големите посещения, мини на дедикейтед.
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Бизнес плана и финансите го позволяват, а и соц мрежата ще е само малка част от проекта.Ако беше само за нея да прав си доста пари са!
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Аз пък съветвам да си хостнеш социалната мрежа в inbg.eu :)

Като за начало да, но ако потръгне работата като примерно dao.bg си е вече за VPS или нает сървър. Много ресурси ядат тиа неща.
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Като за начало да, но ако потръгне работата като примерно dao.bg си е вече за VPS или нает сървър. Много ресурси ядат тиа неща.

Тия неща ... за някои конкретни скриптове ли става дума ?
Каква е приблизително границата когато споделения хостинг се озорва и трябва VPS или дедикейтед ?
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Предполагам, че някъде при 2к уникални на ден, ще започне да издъхва.
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

Е малко са 2 ми се струва, но пък и ако говорим за Pligg да доста тромава машинка си е и изяжда доста ресурси, но пак зависи от хостинг компанията и колко и какви сайта са хостнати още с теб. на мен на бизнес плана на НС1 бях стигнал 15-16 к на ден и ми казаха, че ползвам над 5% от РАМ и CPU. Оптимизирах ала бала но не можах и двете да ги сваля под 5 и ме заплашиха да спрат целия сайт и аз не ги преместих на нает сървър и само изгубих грубо поне 5 пъти повече отколкото трябваше да инвестирам. Изводът ми е ако има пари давай на нает сървър и си развивай мрежата.
 
Re: Каде си хоствате соц мрежите, предимства и недостатъци?

FColor мисля, че за начало много добре ще ти легне :) и след като видиш, че ти тръгват нещата, минавай на VPS.
А за плига, наистина съм съгласен, че много ресурси харчи.
 

Горе