SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Казус с Регистър.БГ

idolism

New member
Преди 2 седмици заявих изчакване в опашката за един домейн, който не е платен и като се провери в справката на регистър.бг, излиза следното инфо:

requested on: 31/01/2012
processed from: 09/04/2012
activated on:
expires at: 08/06/2012
registration status: Requested for 30 days, registrant identified

и отдолу инфото на човека, който е запазил домейна за определения период от време.

Но, днес сме вече 09/06/2012, даже почти мина денят.

Интересува ме някой от вас знае ли, дали информацията ще се смени с тази на следващия на опашката и кога?
 
Re: Казус с Регистър.БГ

Забелязали сме, че не отпадат веднага автоматично от опашката - премахват ги ръчно след време или на края на текущия месец - автоматично - т.е на 30 юни. Така че може да го премахнат в понеделник, след 2 седмици, на 30 юни или по всяко време между тези дати - никой не може да каже... :(
 
Последно редактирано:
Re: Казус с Регистър.БГ

Обади се, вероятно ще я изтрият веднага, ако са минали всички срокове. Аз съм се обаждал и става.
 
Re: Казус с Регистър.БГ

Имаше един домейн, изтече му срока, изтекоха 30 дни след това, още едни 10 дни, блокираха го, не го изтриха и хората си го платиха тогава. Явно искат да са максимално коректни към моментните им собственици. В същото време аз съм попадал в първите 30 дни след изтичането и не направиха реверанс, а домейна беше с основание :) т.е. много ми е интересно какво щяха да присъдят при един диспут :)) (имаше опашка)

Както всяка администрация ... трябва ти да им създаваш инициативите ;) успех
 
За: Re: Казус с Регистър.БГ

За: Re: Казус с Регистър.БГ

Супер несериозно от тяхна страна е това!
Че кое в register.bg е сериозно? Супер тромава регистрация, панела им супер крив, всичко е трагедия ...
 
Re: Казус с Регистър.БГ

Имаше един домейн, изтече му срока, изтекоха 30 дни след това, още едни 10 дни, блокираха го, не го изтриха и хората си го платиха тогава.

Това е друг казус - редемпшън период.

Че кое в register.bg е сериозно? Супер тромава регистрация, панела им супер крив, всичко е трагедия ...

Тромава е, факт!

По принцип не е правилно, единствените които държат правата за .БГ домейни, да ги продават на крайни клиенти. Най-малкото да държат някои домейн имена, с които те защитават бизнеса си. Като domain.bg например, и др.
 
Последно редактирано:

Горе