SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво да правя със стария домейн?

Sigma

New member
Здравейте
Мисля да сменям домейна на сайта и да почна линк-билдинга наново, защото пингвина ме върна доста назад!
Какво да правя със стария домейн. Да го паркирам ли? Така ще имам ли някакви негативи за SEO-то на новия домейн?
 
Re: Какво да правя със стария домейн?

Ако го паркираш има риск скриптът, който използваш да направи 301 редирект, който ще предаде наказанието.

Според мен решението е на стария домейн да сложиш съобщение, че сайтът е преместен с връзка към новия сайт. Връзката може да е nofollow ако те притеснява.
 
За: Какво да правя със стария домейн?

За: Какво да правя със стария домейн?

Сложи една опростена страничка на стария домейн - с логото и текст, че сайтът се е преместил на еди кой си адрес. Сложи на страницата noindex таг, а на линка към новия nofollow таг - това последното не е "по желание", а е задължително!

Така няма да прехвърлиш наказанието, но ще бъдеш полезен на старите потребителите на сайта - бързо и лесно ще се ориентират как да стигнат до новия сайт/адрес.
 
За: Re: Какво да правя със стария домейн?

За: Re: Какво да правя със стария домейн?

Ако го паркираш има риск скриптът, който използваш да направи 301 редирект, който ще предаде наказанието.

Според мен решението е на стария домейн да сложиш съобщение, че сайтът е преместен с връзка към новия сайт. Връзката може да е nofollow ако те притеснява.

Благодаря! Мисля да прехвърля статиите от стария домейн. Това ще има ли някакви негативи?
 
За: Re: Какво да правя със стария домейн?

За: Re: Какво да правя със стария домейн?

Благодаря! Мисля да прехвърля статиите от стария домейн. Това ще има ли някакви негативи?

По-добре недей :)

Прехвърляне на статии няма да доведе до дублирано съдържание, само ако единия домейни пренасочва с 301 към другия. Както ти каза Васко по-горе обаче, за да не прехвърлиш наказанието, по-добре да не правиш 301 пренасочване. Следователно, ако преместиш старите статии от стария домейн на новия домейн ще получиш дублирано съдържание и може и новия домейн да бъде ухапан от Пандата.

Зарязвай всичко и почвай на ново и на чисто, това е.
 
За: Re: Какво да правя със стария домейн?

За: Re: Какво да правя със стария домейн?

По-добре недей :)

Прехвърляне на статии няма да доведе до дублирано съдържание, само ако единия домейни пренасочва с 301 към другия. Както ти каза Васко по-горе обаче, за да не прехвърлиш наказанието, по-добре да не правиш 301 пренасочване. Следователно, ако преместиш старите статии от стария домейн на новия домейн ще получиш дублирано съдържание и може и новия домейн да бъде ухапан от Пандата.

Зарязвай всичко и почвай на ново и на чисто, това е.

Така ще е най-сигурно, но мислех да изтрия съдържанието от стария домейн и после да го прехвърля на новия?
Имам и фейсбук страница. Нея мислех да я пренасоча към новия домейн. Като изтрия линковете към стария.
 
За: Какво да правя със стария домейн?

За: Какво да правя със стария домейн?

Това е много кофти...
Но явно статиите не принадлежат на теб, а на самия домейн..
Всичко наново, не мога да си го представя ако имаш много статии..
 
За: Re: Какво да правя със стария домейн?

За: Re: Какво да правя със стария домейн?

Аз бих изчакал Google да деиндексира статиите от стария сайт и след това постепенно бих ги публикувал в новия, не наведнъж.
Има ли начин да разбера кога е станало или просто трябва да изчакам определено време?
 
Re: За: Re: Какво да правя със стария домейн?

Re: За: Re: Какво да правя със стария домейн?

Има ли начин да разбера кога е станало или просто трябва да изчакам определено време?

Код:
site:ex-domain.com

Когато спре да връща резултати, значи е деиндексирано. Поне 2-3 месеца чакане не ти мърдат ;) Можеш да ускориш процеса в случая, като ги направиш старите страници да връщат 410 вместо 404.
 

Горе