SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Здравейте. Според вас голямо ли е значението на уникалното съдържание за по-предно класиране в търсачките?

1. Ако един сайт има само уникално и полезно съдържание, задължително ли ще се класира в топ резултатите?
2. Един сайт с изцяло копирано съдържание винаги ли бива наказан от търсещите машини и съответно изпращан в края на резултатите?
3. Какво ще се случи със сайт, в който има и уникално, и копирано съдържание? Копираното ще дърпа ли надолу сайта или търсачките ще обърнат внимание само на авторското?

Най-интересно ми е какво ви е мнението по т.3.
Поздрави!
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Според мен:

1. Не, но има потенциал да се класира. Тоест всичко вече зависи от линковете.
2. Да, освен ако сайта ти не е от ранга на nasa.gov, bbc.co.uk и от сорта.
3. Като цяло зависи от много фактори. Ако сайта е нов е лошо. Ако е нещо от сорта на svejo.net в който има дублирано съдържание, спиннато, както и уникално - то тогава има вероятност някои неща да се класират. Като цяло е по-добре да избягваш дублираното съдържание.

Винаги има изключения обаче :)
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Здравей. Няма голямо значение, има огромно. :)

1. Не е задължително, но е голямо преимущество, дане кажа нещо, на което може да стъпиш за бъдещо класиране.
2. Не винаги, тук играят различни фактори, като един основен е ауториттито на домейна. Но с нов или не толкова силен като тръст ранк домейн, няма да се види много напред сайта.
3. Нищо не се случва, нещо като зацикляне е. Може за нещо да се ранкнеш, за друго никога да не излезеш. Но като цяло си е зацапване на общата картинка.

И аз бих си отворил една вратичка фразата, че всяко правило си има изключения. Но тенденцията е в гореспоменатите практики. :)
 
Re: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

А може ли сайт със само уникално съдържание и без никакъв линк билдинг от НАС да се класира добре?
Да се разчита само на споделянето на статиийте от доволните читатели!
 
Re: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

А може ли сайт със само уникално съдържание и без никакъв линк билдинг от НАС да се класира добре?
Да се разчита само на споделянето на статиийте от доволните читатели!

Колкото и странно да звучи е възможно. Преди време писах една статия за маркетингова стратегия в един блог в блогар, без собствен домейн. И доста се очудих, когато се оказа, че след седмица беше на втора страница при търсене на "маркетингова стратегия" и на първите 2 позиции при търсене на " евтина маркетингова стратегия". Значи е възможно и това да стане. Всичко това без да съм пуснал нито 1 линк към него.
 
Re: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

А може ли сайт със само уникално съдържание и без никакъв линк билдинг от НАС да се класира добре?
Да се разчита само на споделянето на статиийте от доволните читатели!

Възможно е. Това е white hat seo в най-чистият му вид. Проблемът е, че за да стане това се изисква адски много време. Ако ти е хоби, няма проблем. Ако обаче чакаш класиране и избиване на определена инвестиция по този начин... ще затвориш парите си за доста време.
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Иска се както каза Фози, време, нерви, ресурси и много креативност. Ако забелязваш шеринга на линкове се прави на такова съдържание, което по един или друг начин предизвиква емоции в дадения потребител, което реално го подтиква и да го разпространи насам-натам.
 
Re: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Ако домейнът е много авторитетен, всичко, което се сложи на него се класира и дори оригиналът отива в суплементал. Просто всичко зависи от авторитета на домейна. Правил съм много опити, примерно с прес съобщения. Публикувам аз съобщението първи, след 3-4 дни големите медии го публикуват и край, те се класират, аз съм в суплементал. Нищо, че аз съм го публикувал първи и то преди дни и вече има връзки към него от социални мрежи даже.

Случва се много често и с Facebook - някой взема мой текст и си го лепва на страницата, примерно и познайте кой става номер едно? И аз съм в суплементала.

Изводът е - уникално съдържание ти трябва при по-ниско авторитетни домейни. Освен, че трябва да си играеш да го създаваш, трябва да и да го опазиш, защото както вече казах, авторитетните го присвояват много бързо.
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Вече си получил доста добри отговори. Аз само ще кажа, че ако се чудиш дали да използваш копирано съдържание в някой сайт, то недей. Ако наистина се налага да имаш нещо копирано, то сложи му noindex или дори го блокирай с robots.txt.
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Една полезна статия по тази тема, която Oggin беше споделил тези дни в Гугъл профила си.
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Както каза Cloxy, нужен е до голяма степен авторитет, който може да изградиш по 2 начина.
1. С уникално съдържание, добри връзки и време (ама много време).
2. По лесния вариант е да си купиш някой дропен стар домей, който е близък до твойта тематика и да надграждаш над него. Това, обаче има, колкото толкова и минуси.
Аз бих послушал съветите на Fozzy, Cloxy i Scooby. Мисля, че в техните постове има общо взето пълен навигатор за това, което те интересува. В никакъв случай не подценявам отговорите на другите колеги.
Поздрави на всички!
 
За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Здравейте, темата е интересна и полезна. Аз имам подобен въпрос към специалистите. От скоро пуснах един травел сайт и за сега е почти само с уникално съдържание. Въпросът е че много агенции ми пращат текстове, които в повечето случай са публикувани на официалните им сайтове. Аз ги пренаписвам и публикувам, но на някои от тях не им харесва моята версия (донякъде са прави). Ако слагам техните текстове съответно с линк към сайта им ще отнеса ли наказание?
 
Re: За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Re: За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Здравейте, темата е интересна и полезна. Аз имам подобен въпрос към специалистите. От скоро пуснах един травел сайт и за сега е почти само с уникално съдържание. Въпросът е че много агенции ми пращат текстове, които в повечето случай са публикувани на официалните им сайтове. Аз ги пренаписвам и публикувам, но на някои от тях не им харесва моята версия (донякъде са прави). Ако слагам техните текстове съответно с линк към сайта им ще отнеса ли наказание?

Еммммм... Да. Ще те хапне панда.
 
За: Re: За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

За: Re: За: Какво е значението на уникалното съдържание за СЕО?

Ако ги слагаш 1:1 или дори на 90% еднакви ще те гризка Пандичка. Ако това ти съдържание не е важно и го поставяш основно заради посетителите на сайта ти (Google не ти е основен канал на трафик към тези страници), слагай canonical таг към оригиналите.

п.с: Сещам се и за по-извратен вариант - да викаш фрейм от оригиналния сайт... ама това е прекалено дебилистично решение според мен :)
 

Горе