SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Настройката указва на HCE при какво максимално натоварване на сървъра да спре да сервира кеширано съдържание. Вероятно спира да приема http заявки.
 
Re: За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Re: За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Настройката указва на HCE при какво максимално натоварване на сървъра да спре да сервира кеширано съдържание. Вероятно спира да приема http заявки.
И какво число да сложа? На двупроцесорен VPS съм. Средното натоварване е 0.5 и надолу.
 
За: Re: За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Re: За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

И какво число да сложа? На двупроцесорен VPS съм. Средното натоварване е 0.5 и надолу.

Средното за какъв период? Как го следиш? Натовареността не зависи само от ядрата, а от обема RAM, броя на I/O операции и т.н. Има VPS-и които и при load 3 почват да тлачат, а има такива които и при 30 все още сервират съдържание. Какво число ще сложиш зависи изцяло от поведението на VPS-а и скрипта ти при повече потребители. Пиши нещо произволно от сорта на 5 и се молиш да не се качва до тази стойност.
 
За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Настройката указва на HCE при какво максимално натоварване на сървъра да спре да сервира кеширано съдържание. Вероятно спира да приема http заявки.
Като спре да сервира кеширано съдържание, това намалява натоварването ли? Това не ми е ясно и все съм се чудил. Че то нали идеята е да намали натоварването :).
 
За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Като спре да сервира кеширано съдържание, това намалява натоварването ли? Това не ми е ясно и все съм се чудил. Че то нали идеята е да намали натоварването :).

Верояно логиката е, че при наистина натоварен сървър е по-добре да се отказват входящи http заявки, отколкото да се правят опити за сервиране и на кеширано съдържание. Кеша в първообраза му се използва за повишаване на бързодействието на един сайт, но тъй като това повишаване се базира на намаляване на използването на процесорни ресурси, в момента се използва главно за вместване в определени лимити на споделена сървъра среда, или намаляване на натоварването на процесора.
 
Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Не съм напълно сигурен, но май погрешно го четете. За това ще е най-добре да изчакаме Марто Лазаров.
Според мен, тази опция е нещо като lock down-а на wp super cache. Иначе казано ако заложиш стойност 5, и ако loadavg е над 5, да речем 6 - добавката ще сервира само кеширано съдържание и няма да регенерира страниците, дори да има нови коментари и прочие неща от които би следвало да се създаде нова кеширана страница. Когато натоварването падне под 5 - тогава нещата заработват както е нормално.

Впрочем, Марто имаш някакъв проблем с блога ти, виж прикачения файл.
snapshot2.jpg
 
За: Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Не съм напълно сигурен, но май погрешно го четете. За това ще е най-добре да изчакаме Марто Лазаров.
Според мен, тази опция е нещо като lock down-а на wp super cache. Иначе казано ако заложиш стойност 5, и ако loadavg е над 5, да речем 6 - добавката ще сервира само кеширано съдържание и няма да регенерира страниците, дори да има нови коментари и прочие неща от които би следвало да се създаде нова кеширана страница. Когато натоварването падне под 5 - тогава нещата заработват както е нормално.

Впрочем, Марто имаш някакъв проблем с блога ти, виж прикачения файл.
Виж файлът 892

По пътя на логиката си прав, но превода на "Hyper Cache Extended will serve the cached pages until Server Load is below this number" не следва пътя на логиката. Дори и в svn -а го проверих пише си точно така. Буквален превод "HCE ще доставя кеширано съдържание докато натоврването на сървъра е под тази стойност". А логичния превод за мен би бил "HCE ще доставя кеширано съдържание докато натоварването на сървъра не достигне по-ниска от тази стойност" .
 
Re: За: Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Re: За: Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

По пътя на логиката си прав, но превода на "Hyper Cache Extended will serve the cached pages until Server Load is below this number" не следва пътя на логиката. Дори и в svn -а го проверих пише си точно така. Буквален превод "HCE ще доставя кеширано съдържание докато натоврването на сървъра е под тази стойност". А логичния превод за мен би бил "HCE ще доставя кеширано съдържание докато натоварването на сървъра не достигне по-ниска от тази стойност" .

И аз го проверих :)
Код:
$loadavg = explode(' ',@file_get_contents('/proc/loadavg'));

if($options['load']<$loadavg[0]){
    echo '<div class="error fade" style><p><span style="color:red">Warning:</span> ';
    echo 'Your server load is above `Max server load average` config option<br/>';
    echo "Your cache will NOT be recreated until server load goest below <b>".$options['load'].'</b>';
    echo '</span></p></div>';
}

Обърнете внимание на Your cache will NOT be recreated until server load goest below

За да не стават недоразумения и да е по-ясно, може би Марто трябва да промени в една от следващите версии от "Hyper Cache Extended will serve the cached pages until Server Load is below this number", на "Hyper Cache Extended will not regenerate the cached files until the server load goes below X"
 
Последно редактирано:
За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Ахам, не съм дочел целия сорс :)... ситуацията е ясна: изгубени в превода.
 
За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

За: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Аха. Ясно. Това вече има логика и за мен :). Описанието трябва да се коригира. Иначе s1yf0x правилно превежда.

Може би автора е искал да каже нещо като:
Hyper Cache Extended will serve the cached pages until Server Load gets below this number
вместо:
Hyper Cache Extended will serve the cached pages until Server Load is below this number
 
Re: Какво значи тази опция на Hyper Cache Extended

Yep, грешно съм го описал.

Идеята, е че ако натоварването мине границата Max Server Load Average, то нов кеш няма да се прави и ще се ползва само стария. Това гарантира, че сървъра ви няма да се товари с ново регенериране на кеша когато и без това сървъра е прекалено натоварен. В момента в които натоварването падне под определеното отново започва да се регенерираш кеша.

Този механизъм е уникален и го има единствено в HCE! С негова помощ блога мога да поеме много повече посещения за кратък момент, макар и на цената на това, че потребителите ще виждат старо съдържание, но пък ще вижда съдържание, а не error 500 и сие.
 

Горе