SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво не е наред със този мой сайт?

jojik

New member
Здравейте,

Понеже съм нов във този форум може би мястото на този пост не е точно тук но аз да си задам въпроса:
Като цяло не съм професионалист - занимавам се с уеб-дизайн повече като хоби, не разбирам почти нищо от PHP.

Въпросът ми е свързан с моят сайт:
www.evrika.bg
Бихте ли ми дали някакви съвети относно сайта. Неща които вие като професионалисти виждате, а аз не за да подобря сайта.

Имам и още един въпрос - следната част от сайта ми:
http://www.evrika.bg/Kuhni/kuhni.html

Се класираше много добре в Google за последните два месеца и изведнъж изчезна по ключова дума "кухни" - въобще не се появява, а беше на 14 позиция. Някой може ли да ми обясни защо се получи така? Срещал съм на много места - sandbox коментари - възможно ли е да е попаднала там или?

Благодаря ви за менението предварително.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Добре дошъл във форума!

Прави впечатление, че страницата ти за кухни съдържа твърде малко текст. За сметка на това е пренаситена с ключови думи - не само текста, но и title, и meta описанието.

Препоръчвам ти да прочетеш тези статии:
http://oggin.net/optimization/text-keyword/
http://oggin.net/optimization/title-keywords/
http://oggin.net/optimization/description-keywords/

Нишата, за която се бориш, е много конкурентна (8 410 000 резултата) и ако нямаш никакъв опит със SEO трудно ще се задържиш на добри позиции по тази ключова дума. По-добре се опитай да оптимизираш за фрази. (Не си мисли, че се заяждам, просто трябва да имаш реални очаквания.)

BTW, аз също не се занимавам професионално, така че се надявам някой от специалистите също да даде мнение по въпроса.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

"...и премиера на >>Бъглария<< г-н Сергей Станишев."
това със сигурност не е наред. ;)
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Прави впечатление, че страницата ти за кухни съдържа твърде малко текст.

Текста е достатъчно.
Плътноста на ключовота дума е малко повече от нормалното, но не е фатално. Малко повече от 8% от семантическото ядро.
http://209.85.129.132/search?hl=ru&...html+%EA%F3%F5%ED%E8&btnG=%CF%EE%E8%F1%EA&lr=

На сайта не му стигат авторитетни бекове, за да е на по-добри позиции.
Работи в това направление и ще имаш резултат.
Между другото нишата е силна, но не чак до толкова.
С няколко правилни движения и сайта излиза в ТОП-а без проблем :)
Късмет
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

И аз мисля, че ти трябват малко повече авторитетни линкове и по възможност да са в сходни ниши, така ще постигнеш двоен ефект... хем трафик от таргетирана група, хем и добър линк, а да не говорим, че сайта е приятен и вероятността някой да го коментира ти носи допълнителен бонус трафик+линк ;)
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

И аз не съм професионалист, но ще дам мнение, ако греша някои да ме поправи.

В заглавието на страницата (title) сложи като първа дума "кухни", а на последно място сложи името на фирмата. Даже може да го оставиш само в description, а в заглавито остави до 3 фрази без да повтавяш много една дума.

Описанието (description) да не е същото като заглавието. Използвай заглавие от тип H1 за страницата, което включва думата кухни. Постави линк към думата "кухня" в wikipedia.

Включи страницата в българските социални мрежи, като в заглавието включиш думите и фразите които си избрал. Така ще получиш малко линкове от вън.
 
Последно редактирано:
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Благодаря на всички за информацията. Но имам още един въпрос - Какво имате впредвид под авторитетни линкове - линкове от други конкурентни сайтове, линкове от форуми и блогове? Моля ви дайте някакъв пример
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Има се предвид сайтове които имат висок ПР например. Колкото по висок е ПР толкова по авторитетен е даден сайт.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Благодаря че ми отоговаряте. Добре но дай някакъв пример за сайт където мога да получа линк - може и да не е безплатно и да е свързан с мебели. Някой тук оптимизирал ли е сайт за мебели? Другият ми въпрос е за сайта www.videnov.com как така тези момчета го държат тоя сайт на Първо място, май става дума за blackhat seo, нещо намирисва?
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Имам още един въпрос след като сайта ми има толкова много links от други сайтове защо когато напиша в Google - link:www.evrika.bg се появяват само 40 резултата един от които на тои форум. Защо другите въобще не ги включва? Ако може някой да ми даде URL на форуми с висок PR, а пък ако става и дума за мебели, ще съм му много благодарен.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Като гледам, този сайт вече се е справил с проблемитe с гугл Лично на мен сайта ми харесва :)
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Здравейте,

Понеже съм нов във този форум може би мястото на този пост не е точно тук но аз да си задам въпроса:
Като цяло не съм професионалист - занимавам се с уеб-дизайн повече като хоби, не разбирам почти нищо от PHP.

Въпросът ми е свързан с моят сайт:
www.evrika.bg
Бихте ли ми дали някакви съвети относно сайта. Неща които вие като професионалисти виждате, а аз не за да подобря сайта.

Имам и още един въпрос - следната част от сайта ми:
http://www.evrika.bg/Kuhni/kuhni.html

Се класираше много добре в Google за последните два месеца и изведнъж изчезна по ключова дума "кухни" - въобще не се появява, а беше на 14 позиция. Някой може ли да ми обясни защо се получи така? Срещал съм на много места - sandbox коментари - възможно ли е да е попаднала там или?

Благодаря ви за менението предварително.

"Еврика" присъства на всяка страница
ако не целите популяризиране на бренда знайте че това краде от тежестта на ключовите думи в title

същото се отнася за ref No: 12345... по-добре в title да има име на модела а не референтен номер
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

сега се сетих
W3C-валидатори всякакви минавал ли е сайта?
добре е да няма грешки по сайта (или заобикаляне на W3C стандарти)
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

nechiporenko74, W3C стандартите не са особено важни за търсачките. В смисъл: Добре е да нямаш грешки в кода, но ако има 1-2 или няколко не е никакъв проблем.

Гледай най-вече сайта да изглежда еднакво в различните браузери и да се визуализира правилно.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Здравейте всички!
Бях задал въпроса си в една друга част на форума, но ме препратиха в тази. И понеже видях, че има отворен проблем, подобен на моя, реших да го споделя тук.
Първо искам да кажа, че аз съм дърводелец. Сайтчето ми е по скоро за реклама на собствен бизнес и е на три месеца. След, като го качих на "бял" свят, чак тогава разбрах, че имало такава наука СЕО. И както, някъде прочетох, не ми остана време за рисуване.
Полюбопитствах и доста неща прочетох из нета. Сайта ми е www.mebelbox.bg и е правен на WPM. И видях, че ще трябва да се "бори" в голяма конкуренция. Извърших някои СЕО-инструкции - добавяне в търсачки, директории за линкове, ферми за обяви, мнения във форуми с подпис и подобни.
Въпроса ми е - защо, при търсене под кл.дума "кухни" сайта излиза на 4-та страница на Гугъл, а при другите две, които също се съдържат в таговете "title" и "кл.думи"- мебели и обзавеждане, го няма никакъв. Просто ми е любопитно какъв е "критерият" на Гугъл да "приема" една дума, а други да игнорира. И защо примерно не е избрал "обзавеждане", а "кухни".
Благодаря предварително на отзовалите се.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

Здравейте всички!
Бях задал въпроса си в една друга част на форума, но ме препратиха в тази. И понеже видях, че има отворен проблем, подобен на моя, реших да го споделя тук.
Първо искам да кажа, че аз съм дърводелец. Сайтчето ми е по скоро за реклама на собствен бизнес и е на три месеца. След, като го качих на "бял" свят, чак тогава разбрах, че имало такава наука СЕО. И както, някъде прочетох, не ми остана време за рисуване.
Полюбопитствах и доста неща прочетох из нета. Сайта ми е www.mebelbox.bg и е правен на WPM. И видях, че ще трябва да се "бори" в голяма конкуренция. Извърших някои СЕО-инструкции - добавяне в търсачки, директории за линкове, ферми за обяви, мнения във форуми с подпис и подобни.
Въпроса ми е - защо, при търсене под кл.дума "кухни" сайта излиза на 4-та страница на Гугъл, а при другите две, които също се съдържат в таговете "title" и "кл.думи"- мебели и обзавеждане, го няма никакъв. Просто ми е любопитно какъв е "критерият" на Гугъл да "приема" една дума, а други да игнорира. И защо примерно не е избрал "обзавеждане", а "кухни".
Благодаря предварително на отзовалите се.


Критериите са много. Една от основните е разликата в конкуретните сайтове, връзките към тях и съдържанието им.

Бих те посъветвал отново да прочетеш повече за On-Page оптимизацията, да си направиш редизайн и да вкарваш ново съдържание от време на време.
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

За всяка дума си има различна конкуренция :). За думи свързани с мебели ще ти е много трудно, там има много хора, които са вложили много повече пари и работа от теб и за това са преди теб ;).
 
Re: Какво не е наред със този мой сайт?

off-topic: с масив работиш ли или само МДФ и ПДЧ?

Червените надписи едвам се виждат - смени си цветовете или фона.
 

Горе