SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете си

abakadaba

New member
Здравейте,
Изправен съм на кръстопът:

До момента ползвам phpThumb, на сървъра качвам една голяма снимка и с него ресайзвам където колкото ми трябва, правя кропове и т.н.
Но снимките направени с него не се индексират от Г. и търся някаква алтернатива.

Предполагам има нещо по-модерно от това, с PHP да правиш няколко различни размера при качване на снимката. ...ако решиш да сменяш дизайна може размерите да не ти вършат работа и да се налага да преоразмеряваш снимките наново.

Дайте някаква идея.
Мерси предварително

PS:А ако някои предложи и готин ъплоуд скрипт за повече от 1 файл и прогрес бар..... няма да му се разсърдя много
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Такива са да.
С phpThumb има ли друг вариант?
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

phpThumb е възможно най-лошия вариант - генерира изображенията на момента. Изисква твърде много ресурси.
По-добре използвай тема, която не използва phpThumb.
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

phpThumb е възможно най-лошия вариант - генерира изображенията на момента. Изисква твърде много ресурси.
По-добре използвай тема, която не използва phpThumb.

Не е задължително. Може да се ползва клас, който да рисайзва снимката при ъплоад, отделно можеш да зададеш от една снимка да се създават колкото си искаш различни размера, качество и резолюция. Освен това дори при лайф генериране на тъмб може да се зададе кеширане и реално натоварването ще е само първият път, когато се направи заявка. Изпитано и работещо ;)
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Не е задължително. Може да се ползва клас, който да рисайзва снимката при ъплоад, отделно можеш да зададеш от една снимка да се създават колкото си искаш различни размера, качество и резолюция. Освен това дори при лайф генериране на тъмб може да се зададе кеширане и реално натоварването ще е само първият път, когато се направи заявка. Изпитано и работещо ;)

Не разбрах само кое не е задължително? phpThumb плъгина не може нито едно от изброените от теб неща.

Кеширането на файловете и подаването им отново с PHP отново изисква много повече ресурси от простото им сервиране от уеб сървъра.

Изброените от теб фунции ги има в малка част от wordpress темите - това ми беше и препоръката да се търсят такива, които НЕ използват phpThumb.
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Не ми трябва за сайт на Wordpress. Трябва ми попринцип..., след като осъзнах, че гоогле не ми индексира снимките.
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

В моите проекти при качването на снимката я преоразмерявам в необходимите размери, след което при нужда подавам пътя до jpg/png файла. Винаги пазя оригинала, така ако се наложи да се прави преоразмеряване става с допълнителен скрипт, който обикаля всички снимки.
 
Аз използвам timthumb.php ама сега го оправям, че ZoomCrop-а не ми харесва. Ще се радвам да чуя мнения за timthumb.php да знам поне да си пиша ли аз такова нещо или да продьлжавам да го ползвам.
 
Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

Re: Какво решение ползвате за tumbnails в сайтовете

аз съм си написал няколко функции, които оразмеряват снимките на необходимите размери, слагат воден знак и ги записват. веднъж записани, повече не ми трябва да ги генерирам...
 

Горе