SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

kirilbug

New member
Здравейте на всички!

В края на април миналата година ни споходи животински ъпдейт (пингвина) и мой проекти постадаха доста. От тогава до сега хвърлям доста усилия, но резултати почти няма. Иска ми се да насоча целия този труд към някой нов проект и мисля, че ще бъде по-сполучливо. Та, въпроса ми към вас е:

Как бихте подходили?

Идеята е да се създаде сайт с широка аудитория. Сайт със статии с текст и картинки към всяка от тях - пример: "Как да залепим тапети с подръчни материали?"

Към момента не предвиждам да влагам пари освен за статии естествено. Какво бихте направили - социални сигнали, коментари, директории за статии??? Аз лично не мисля да използвам директории за статии, мисля, че те няма да са актуални за SEO 2013. Но това си е мое мнение!

Дайте съвети!

Мерси!
 
Re: За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Re: За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Колко хора ще работят по сайта?
Двама към момента - дизайнер и копирайтър. относно оптимизацията, няма да се разчита на професионалист за момента. Каквото можем сами и базирайки се и на вашите съвети и опит, това ще направим.

edit:дизайнерът ще е и създател на сайта.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Аз бих приложил така наречената контент стратегия. Тоест приоритет номер едно е създаване на възможно най-полезно, приятно за четене и гледане съдържание. Включително и интересни изображения направени от дизайнера за всяка статия (или купени от някъде ако искате). Но най-важното е полезността и актуалността на информацията (ако сайта е с информативна насоченост, както до колкото разбирам ще е).
Може ако решите, че ще имате време, да създадете страница в една (не повече) от социалните мрежи, най-добре фейсбук. В такъв случай да създавате отделно специално за нея съдържание, което да се качва редовно, заедно със снимка. Също в сайта да имат публикациите FB и G+ бутони. Социалния елемент като цяло да отнема много по-малко време от основното съдържание на сайта.
Останалото време бих вложил в подобряване на сайта, като тук включвам оптимизиране на бързината и сигурността му, както и подобряване на изживяването на потребителя и дизайна на сайта.
Буквално не бих правил линк билдинг. Само няколко линка от някъде колкото да се индексира сайта, после съвсем търпеливо бих си чакал и бих си развивал съдържанието. Може да се рекламира fb страницата като натрупа малко съдържание с някой друг fb линк от друга такава. Гугъл ще почне да ви праща малко посетители постепенно и те ще се увеличават с времето. После ще почнат и натуралните линкове от форуми предимно и целта е без линк билдинг да станат нещата. Че то изобщо има ли място от където може човек спокойно да вземе линк по наше време :D. Реално най си струва да се инвестира в съдържание, с тия ъпдейти.
Поне аз това бих направил.

ЕДИТ: Също отговаряйте на хората в коментарите и им обръщайте внимание. Ако предложат нещо, вземайте го под внимание. И ако имат забележка, проучете и поправете статията.
 
Последно редактирано:
Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Благодаря за мнението и съветите.
Дори малко изпревари един въпрос - да има или да няма възможонст за коментари. Разбирам, че препоръчваш да има?!

А какво мислите за идеята за абонамент за сайта - посетителите да се абонират да получават новите статии в пощата си?
 
Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Слагай и абонамент и коментари. Всичко което ангажира по някакъв начин вниманието на посетителя е добре дошло.
 
Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Мисля да ползваме Джумла и предвид вашите съвети, може ли да споделите някоя система за абонамент и коментари, съвместима с джумла? Или такава, която с малко нагаждане да се вложи в джумла.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

И аз препоръчвам и абонамент и коментари. И както казах също да се отделя време за комуникация в коментарите.
 
Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

You must spread some Reputation around before giving it to scoobydoo again.

Благодаря на отзовалите се.

Ако се сетите нещо друго, отворен съм за предложения и идеи.

Поздрави!
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За коментарите - UdjaComments. ;-)
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Буквално не бих правил линк билдинг. Само няколко линка от някъде колкото да се индексира сайта, после съвсем търпеливо бих си чакал и бих си развивал съдържанието.

При супер ниско конкурентна ниша ще стане, но при средно и високо конкурентни ниши, няма да стане така - трябва да се прави линк билдинг, но само от тематични сайтове. Работата е много бавна и предимно въпрос на контакти с администраторите на сайтовете.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

При супер ниско конкурентна ниша ще стане, но при средно и високо конкурентни ниши, няма да стане така - трябва да се прави линк билдинг, но само от тематични сайтове. Работата е много бавна и предимно въпрос на контакти с администраторите на сайтовете.

Точно защото линковете, които със сигурност няма да ми навредят, са изключително трудни за набавяне и отнемат много време, за това предпочитам да не отделям време за това, а за подобряване на съдържанието. Струва ми се по-добра инвестиция на времето. А като се замисля, че линка може и да изчезне или да стане nofollow след месец по някаква причина и т.н. още повече се дразня да правя линл билдинг ;). То може би това опира и до моя характер до някъде.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

@scooby, наистина това е правилния начин официално, въпросът е, за колко време успяваш да се класираш така, без да правиш линк билдинг? Става въпрос за теми, в които има поне средна конкуренция.
 
Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Аз бих препоръчал да се ползва за линкбилдинг и google alerts. Идват доста тематични линкове и не си губиш времето в търсене на релевантни източници. Примерно аз за всяка нова статия си вкарвам по няколко ключови думи/фрази в alerts и линковете, които идват са на същата тематика като статията + социалките си става не лош линкбилдинг към новите страници. Само като вкарвате фразите ги слагайте в кавички, за да не идват размити резултати.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

@scooby, наистина това е правилния начин официално, въпросът е, за колко време успяваш да се класираш така, без да правиш линк билдинг? Става въпрос за теми, в които има поне средна конкуренция.

Не мога да отговоря на този въпрос. Този метод не съм го използвал многократно за да мога да наблюдавам тези неща. С времето знанията и мненията ми по темата се променяха и еволюираха и в момента казвам текущото си мнение по въпроса и какво реално аз бих направил. Възможно е да е бавно.
 
За: Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Re: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Аз бих препоръчал да се ползва за линкбилдинг и google alerts. Идват доста тематични линкове и не си губиш времето в търсене на релевантни източници. Примерно аз за всяка нова статия си вкарвам по няколко ключови думи/фрази в alerts и линковете, които идват са на същата тематика като статията + социалките си става не лош линкбилдинг към новите страници. Само като вкарвате фразите ги слагайте в кавички, за да не идват размити резултати.

Здрасти Mepoooo, не можах съвсем да разбера идеята ти, всъщност от google alerts просто взимаш идеи къде да търсиш площадки за твои статии с линкове, така ли? Или нещо друго имаш в предвид?
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Следя темата от създаването и, но нарочно до сега не съм писал.
Предполагам, че това, което ще напиша за повечето ще е ерес :)
Но пиша само факти, които могат да се проверят :)
Чета тук за пълнене със съдържание, уникално, интересно и т.н.
Имам 2 проекта (който има желание, мога да дам на ЛС сайтовете за да се увери в написаното).
1 проект - никакъв линк билдинг, освен преди 2-3 години добавяне в Бг директориите.
От тогава само пълнене с контент - уникален, интересен. Пише се постоянно и постоянно се добавят нови статии.
2 проект - в самото начало бях му купувал линкове, след което спрях, в момента може и да има някакви, но са много малко.
Проектът е обширен по тематика, така че обхваща много ниши.
Пишат се постоянно статии, по 2-3 на седмица минимум.
Публикации във ФБ и Туитер.
2та проекта се посещават САМО по нискочестотни думи.
По средно и високочестотни думи, сайтовете ги няма, въпреки уникалния контент, който се публикува постоянно, с профили във ФБ и Туитер и са вързани към автор в Гугъл+
Когато купувах линкове, 2-рият проект излизаше по всики високочестотни думи и имаше посещаемост.
Изводите всеки може сам да си направи от написаното.
И 2-та проекта се поддържат, въпреки, че на този момент са абсолютно на загуба и без монетизация.
1-ят е на около 3 години, 2-рият е над 1 година.

Чета за "тематичните" линкове.
Тук преди да се нахвърлите срещу мен, вижте това видео.
Можете да минете направо след 22 минута - на руски е.
Самите инженери от качеството на тръсачката ще ви дадат отговор, има ли такова животно :)
А ако искате да чуето мнението на човека, който е участвал на същия уебинар, то можете да подкрепите въпроса ми тук
Въпреки, че на 99,99% съм убеден, че представителката на Гугъл няма да отговори на този въпрос, даже да събере максимално количество гласове :)
Но да се опита да се чуе нейното мнение на конференцията, не пречи :)
А и за мен липсата на ясен отговор или въобще на такъв ще бъде потвърждение на казаното от нейните колеги, че това в крайна сметка е само добри пожелания и поредният мит от страна на гугъл.
А ето и волен превод на казаното във видеото:
"Повече или по-малко, всички сайтове за нас са равни и линковете зависят от качеството на сайта и ако качеството на този сайт е добро, то на тези линкове отдаваме повече тежест, ако сайтът е с ниско качество, то по-малко тежест...а там социални, тематически...търсачката е хубаво да разбира тези неща, но машината си е машина и няма, как да и обясниш това. Така, че ние не правим разлика межу сайтовете - тематически или не"
Към казаното, мога да добавя от себе си, че това е факт на базата на над 100 сайта, които обслужвам.
Ако някой може да докаже противното и да обори самите специалисти на Гугъл и им отвори очите, за неща, които самите те не знаят, ще се радвам :)

Така, че преди да започнете да плюете, надявам се да покажете и факти и източници, желателно достоверни, а не, кой какво си мисли, какво е чул или прочел някъде, но къде и сам не знае.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Нетематичните линкове са опасни по отношение на наказания.
 
За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

За: Как бихте започнали нов проект в БГ ниша?

Привет, Драго, много се радвам че се включваш в дискусията, тъй като даваш свежи и нестандартни мнения.

Първо, само една бележка по отношение на двата ти проекта - наблюденията ти са отпреди две години, когато правилата бяха различни от сегашните.

А въпросът за тематичните линкове има два съвършено различни аспекта, които трябва да се разглеждат поотделно.

1. Дали тематичните линкове имат повече тежест за класирането, отколкото нетематичните.

2. Дали тематичните линкове са по-безопасни по отношение получаване на наказание - като напр. така наречения "пингвин" - в сравнение с нетематичните.

По 1 въпрос - конкретен пример - единствен тематичен линк от сайт, който се класираше на 2 позиция по съответната дума, в средночестотна ниша на български език - преди година изстреля сайт от 5 на 1 позиция в Гугъл, на която е и до момента. Нетематични линкове имаха слаб ефект. При желание - изпращам сайта на ЛС.

По 2 въпрос - тук вече примерите са безбройни, не знам дали има нужда да споменавам - сайтове, наказани от пингвин - с нетематични линкове. Ако някой посочи сайт с почти изцяло тематични линкове, наказан от животното - за мен това ще е сензация.

Утре ще изгледам и видеото, че сега стана много късно.
 

Горе