SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как гледа Гугъл на директориите днес?

Как гледа Гугъл на директориите днес?

  • Да, веднага ги "порязва".

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    6

diabolic.bg

The Old Wastelander
Имам от доста години линк директория (тази в подписа ми), но в последно време взех да се притеснявам заради нея, защото не съм специалист (и никога не съм претендирал да разбирам SEO) и не мога сам да си отговоря на следните въпроси:

1. Как гледа Гошо днес на подобни сайтове и дали ги наказва само защото са такива?
2. Ако отношението е отрицателно, дали това ще навреди на основния ми сайт, чиято под-директория е въпросната директория?

Реалната ми полза от директорията до момента е няколко десетки линка от разни сайтове и допълнителна рекламна площ. Ако обаче натежи мнението, че ми носи негативи, предпочитам да я махна.

Моля за вашите мнения, колеги, извън гласуването!
 
Последно редактирано:
Re: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Честно казано е малко пипкава темата. Защо... защото принципно, това което се лансира е, че сайт-а ни трябва да е създаден за потребители с полезно и качествено съдържание.

От където следва, че ако се грижиш за съдържанието си в директорията за статии, би трябвало да ти носи само позитиви, тук обаче се намесва наличието на връзките в статиите.

По принцип не е проблем, че има връзки, проблема е, че реално идеята на директориите за статии е именно да си трупаш връзки от тях, което не е особено толерирано от Google.

Засега смятам, че не би трябвало да се притесняваш толкова много. Просто се грижи да имаш качествено съдържание и да не прекаляват с връзките в статиите. Освен това е добре статията и връзката да са от една тематика, а не да пишеш за "Как да си залепим гумата на велосипеда" и да линкваш сайт за автомобилни гуми... Да близо е, но някак тематиката е изместена..., не че сега няма да сработи, но вярвам, че скоро ще има значение и това.
 
За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Virosss, извинявай, но си пробягал по повърхността на текста. Изрично съм писал, че НЕ Е директория за статии, а от най-тъпия вид - за линкове. Текстът е колкото си напишат описание за сайтовете - в най-добрият случай 200 символа.
 
За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Нека да си зададем следния въпрос: С какво директориите за линкове са полезни за нормалните потребители? Дават ли отговори на техни въпроси? Имат ли съдържание с добавена стойност от даден автор?

Аз мисля, че изобщо не са полезни. Мина времето в което хората търсиха определени фирми в т.н. каталози или директории. Сега хората си търсят фирми директно в Google, а не в директории.

Предполагам, че хайде да не са 100%, но 90% от посещенията, която прави една директория са от уебмастъри, които са дошли да си нацвъкат линка, а не от потребител, който търси полезна информация в тях.
 
Re: За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Re: За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Нека да си зададем следния въпрос: С какво директориите за линкове са полезни за нормалните потребители? Дават ли отговори на техни въпроси? Имат ли съдържание с добавена стойност от даден автор?

Аз мисля, че изобщо не са полезни. Мина времето в което хората търсиха определени фирми в т.н. каталози или директории. Сега хората си търсят фирми директно в Google, а не в директории.

Предполагам, че хайде да не са 100%, но 90% от посещенията, която прави една директория са от уебмастъри, които са дошли да си нацвъкат линка, а не от потребител, който търси полезна информация в тях.

Не съм съвсем съгласен тук. Все още се ползват подобни директории и от нормални( и не толкова нормални хора :) ) за да открият тематични сайтове. Такъв пример е например start.bg

Проблема е, че тук в България повечето директории за сайтове са си чисти спамилки и не се модерират въобще, нито при одобрението на връзката, нито след време.

Честно казано в някой случаи, именно тези директории за сайтове ти дават значително по-тематично и полезно съдържание, отколкото да търсиш в Google, където първите няколко страници са заети от FB, специално оптимизирани спам сайтове или тематична статия, но в сайт на др. тема.

Според мен все още има хляб в тези сайтове, просто трябва наистина добре да се поддържа.
 
За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Дончо, бъдещето на SEO и въобще всички гугълски алгоритми вървят към спечелване на връзки, а не към производство на връзки. Дали на нас ни харесва и дали ще се адаптираме към това е съвсем друг въпрос.

Фактът, че в един сайт има връзка "добави линк" за Гугъл светва веднага червената лампа.
 
Re: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Отговорът както винаги е двузначен. Навремето в миналото това беше ресурс... и старите сайтове са се възплозвали и не са били наказани..... но днес за нов сайт и с линкове само от там не става.....
 
За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Защо линкове? Погледни Golden pages има телефон, адрес и лице за контакт. Аз примерно търся фирма без интернет сайт, но я намирам къде се намира по физически адрес.
 
За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

За: Как гледа Гугъл на директориите днес?

Предполагам, както и при другите сайтове, Гугъл ще гледа поведението на посетителите на сайта и ще прецени дали е сред малкото полезни директории.
 

Горе