SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да изпразня автоматично таблица в sql

dudura

New member
Имам една таблица с ип адреди и искам всеки ден да се изпразва автоматично. Моляви помогнете че спешно ми трябва.
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

Както е написал по-горе BornToDrink правиш един скрипт с
Код:
TRUNCATE table;
и го слагаш като крон задача.
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

А ти къде го търсиш?
Ако имаш root достъп можеш да си го инсталираш.
Ако е някакъв вид shared хостинг вероятно в админ панела има възможност за менажиране на кроновете.
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

Другия вариант е да си направиш sql да ти изтрива например като станат 50 адреса или пък всеки нов след определена бройка да изтрива най-стария от предходните.
Или пък да зададеш да се изтриват адресите по-стари от 86400 сек = 24 часа.
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

подкрепям по-горния пост :) варианти бол, мерак да имаш
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

@dudura, решенията които са ти предложили са супер.

Ето по- подробно решение на проблема: http://mpetrov.net/izpolzvane-na-mysql-event-scheduler-v-mysql-5-1

Надявам се да бъде полезно на повече хора. Успех.
 
Последно редактирано:
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

Браво "dhstudio" много хубав урок си направил. За съжеление моят "фрее" хост не подържа тая екстра или по точно като напиша "event_scheduler = ON;" ми казва че нямам права да сменям стоиноста. Но както и да е не ми е спешно.
 
Re: Как да изпразня автоматично таблица в sql

Браво "dhstudio" много хубав урок си направил. За съжеление моят "фрее" хост не подържа тая екстра или по точно като напиша "event_scheduler = ON;" ми казва че нямам права да сменям стоиноста. Но както и да е не ми е спешно.
Това, което ти предложих като варианти, не изисква нищо повече от това да добавиш няколко реда като SQL задача. Ако не знаеш как да го направиш, кажи. Все ще се намери някой да го напише.

Ето ти един вариант. Отваряш рнр файла, който ти пише в тази таблица дето искаш да я триеш. В него добавяш следните редове
Код:
$del_time='86400'; //времето е в секунди. От тук настрой записите, по-стари от колко време да трие.
$time=time(); // времето в момента
$ttd=$time-$del_time; 
$sql = mysql_query("DELETE FROM `име_на_твоята_таблица` where time<='$ttd'");
Така ще се изтриват всеки ден данните, които са по-стари от 24 часа.
 
Последно редактирано:

Горе