SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Това, което пишат някой в темата не е вярно, че ДНС на БТК се обновявали на една година или незнам си колко. Обновяват се на 24 часа. Пробвано е много пъти, като съм местил сайтове и виждам, че на хората при който се отваря старата версия на сайта записа е кеширан при БТК и след няколко часа всичко се оправя - т.е явно се обновява кеша.
Но явно с някои записи има проблем.
 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

DNS сървъра отговарящ за домейна връща:
obuvki-bg.com. 86400 IN A 83.222.161.212

Тоест днс сървъра оказва информацията за домейна да се кешира за 24ч

DNS-те на БТК връщат:
obuvki-bg.com. 13431 IN A 62.204.145.242
obuvki-bg.com. 10503 IN A 62.204.145.242

Което означава, че информацията/кеша би трябвало да се обнови след 3.7часа и 2.9часа.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

DNS сървъра отговарящ за домейна връща:
obuvki-bg.com. 86400 IN A 83.222.161.212

Тоест днс сървъра оказва информацията за домейна да се кешира за 24ч

DNS-те на БТК връщат:
obuvki-bg.com. 13431 IN A 62.204.145.242
obuvki-bg.com. 10503 IN A 62.204.145.242

Което означава, че информацията/кеша би трябвало да се обнови след 3.7часа и 2.9часа.


Е като би трябвало да се обнови след 3,7 часа защо не се обновява?Точно там е проблема че едва ли са направени да не се обновяват но точно този запис не се обновява и незнам как да го накарам да се обнови
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

едно решение е да пренасочиш поддомейн w3.obugki-bg.com на новото място и да го палзваш така докато се обнови. Това е реално решение, въпреки че изглежда малко кофти в адрес бара. Но ако си оправиш редиректите ще си работи добре през целия процес на прехвърляне.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Както Оги каза връзките са всичко.Намерих човек вътре и тои незнам гледа ли нещо или не но ми каза да си изтрия акаунта от старият хостинг или поне да го преименувам.Вече 40 минути няма посещения на старият хостинг.Остава да разбера всъщност зарежда ли им се на хората новият хостинг или им дава грешка и ако дава грешка докога ще продължи това
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

И на мен ми показва това ,пробвах през proxy всичко е ок . Сега аз имам друг въпрос и може би ,и аз ще имам проблем с обновяването на DNS-те . На моят домейн използвам DNS хостинг ,и нямам DNS-и от рода ns1 , ns2 ,а домейнът ми редиректва направо към IP адреса . Искам да попитам ,ако сменя IP адреса пак ли ще имам проблем с БТК ?
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Намерих правилният човек и проблема се оправи.Ако някога имате такъв проблем решението е тотално изтриване на всичко свързано с домеина на старият сървър тоест целият акаунт което незнам дали щеше да помогне ако го нямаше човекът но е единственото което може да се направи.Кофтито е ако има и други домеини на този акаунт - трябва да се преместят на друг акаунт.Вярно че известно време ще дава някаква грешка но накрая маи си се оправя.Успех на всички които се зблъскат с това
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Честно казано това са пълни глупости. Необходимо е само едно: коректна промяна на днс записа, което включва две неща:
1. Промяна на сериала на записа
2. Промяна на самия запис

Останалото са глупости!
 

Горе