SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да осребря чека от Google adsense

lipa

New member
Значи получил съм "Automatic payment: Check. ХХХХХХХХ. Status: Issued", това е моят първи чек . Чека не дойде по пощата, а се намира в раздел Transaction history на моят adsense акаунт. Как най лесно мога да го осребря, пиша тук понеже се обърнах към някой от бг банките, които ми казаха че не работели с електрони чекове.
Моля за помощ!
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

:D докато не го получиш в ръцете си няма как да го осребриш :) Ако Google са почнали да работят с електронни чекове ще мине доста време докато в нашите банки научат за тях :)
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

Това значи ли, че трябва да изчакам чека да дойде по пощата н хартиен носител? Защото вече 2 седмици от както съм получил това съобщение за постъпил чек.
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

ако не дойде до месец и половина тогава трябва да се притесняваш. Не разчитай на тези пари от днеска за вчера.
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

Чековете са умряла работа - чакаш 30-40 дни да пристигнат, още толкова за осребряване. Ако имаш вариант за Уестърн Юниън, смени начина на плащане без да осребряваш чека. Със сигурност ще получиш сумите по-рано.
 
Re: Как да осребря чека от Google adsense

До 15-ти другият месец ще дойде. Не се притеснявай. После ще чакаш повече за да ти го осребрят. Ако имаш друга опция за плащане избирай нея :)
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

Не знам дали сте пробвали, докато бях с чекове, това работеше при мен. Когато си избрал плащанията да са с чек, избираш експресна доставка (която уж е платена), не ти проспадат таксата, а си получаваш чека за 7-10 дни, с DHL куриер на адреса.
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

За самото осребряване препоръчвам ЦКБ, Райфайзен банк или ДСК. Хубаво е да имаш сметка в банката в която ще осребряваш. Носиш чека, лична карта, ако е на името на фирма, може да ти поискат и булстат на фирмата и печат на фирмата. Пред служителя на банката се подписваш на гърба на чека. Всяка банка взима такса за транспортни разходи и обработка на чека, питаш служителя да ти сметне колко ще е в твоя случай, защото комисионната е процент от сумата. Попълва се една бланка, молиш ги да ти направят едно копие от бланката и чека за теб и си готов. Чака се около 35-45 дни докато реално парите влязат в банковата сметка и можеш да си ги харчиш.

За физически лица е по-удобно получаване с Уестърн Юниън. А Гугъл наскоро въведоха и за България директно плащане по банкова сметка, което си е най-добре, и за фирми и за физически лица.
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

Не знам дали сте пробвали, докато бях с чекове, това работеше при мен. Когато си избрал плащанията да са с чек, избираш експресна доставка (която уж е платена), не ти проспадат таксата, а си получаваш чека за 7-10 дни, с DHL куриер на адреса.

При мен пък си вземаха таксата за DHL.
Един път се подписах на чека предварително и скумрията в банката не ми го призна, въпреки че всеки месец й носех по 3 чека от различни програми. Веднага си закрих сметката.

Писах на google и ми върнаха парите в сметката в профила и тогава избрах WU.
 
За: Как да осребря чека от Google adsense

За: Как да осребря чека от Google adsense

Чека пристига за 30-40 дни до адреса ти от банката пускат заявка за сумата и се чака още 7,8 дни, а за в бъдеще си смени начина на плащане . На мене ми е супер удобно с Western Union , а вече въведоха и по банков път. И в двата случая няма да чакаш, а директно 1,2 дни след датата за плащане парите са при теб.
 

Горе