SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да проверя дали сайта ми е наказан?

ianis-build

Active member
Здравейте,

Преди около месец внезапно сайта ми изпадна от 2-ро на 7-мо място (страницата с която се класирам е първият линк от подписа ми) и се закова там (става въпрос само за основната ми дума: ремонт на покриви ).
Написах му малко ново съдържание, пуснах нови статии в директории, дори поръчах от един колега статии+събмит+социалки, а сайта продолжава да си стои там.
Нямам никакви съобщения за наказание. Моля ако може някой да ми каже има ли начин да проверя дали има някакво наказание или не.
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

От 2ро на 7мо не е наказание. Просто явно сега други неща дават повече тежест и другите сайтове са минали пред теб, особено ако брандове разни.
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

... пуснах нови статии в директории, дори поръчах от един колега статии+събмит+социалки, а сайта продолжава да си стои там.

Като ги знам българските социалки и директории за статии, ти си си навредил реално с тези действия.
Между другото тук пише, че най-популярния ти анкор е ключовата фраза ремонт на покриви, което е крайно нежелателно. Трябва да е урл, име на сайта или марката. Не съществува сайт, на който не се прави SEO и да му е най-популярна тази фраза. Очеизвадно е че се прави манипулативен линк билдинг :) (известен още за някои хора като... линк билдинг :D).
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Мерси и на теб!
Явно ще трябва да разредя малко анкорите, но искам да попитам от къде е най добре да са новите линкове (социаалки, директории, обяви, коментари)
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Най-добре да имаш много трафик от линков в социалните мрежи :)
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Това пък откъде го измисли?

За всеки сайт е различно - за едни е важен трафика от гугъл, за други от бинг, за трети от ФБ, четвърти директен и т.н.

P.S. Всъщност въпроса не е за трафик, а линкове.
 
Последно редактирано:
За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Мерси и на теб!
Явно ще трябва да разредя малко анкорите, но искам да попитам от къде е най добре да са новите линкове (социаалки, директории, обяви, коментари)

Тоест въпроса е от къде да взема качествени беклинкове, че и по темата ако може.
Е, това вече е, както се казва, въпрос за 1 милион лева ;).
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

При мен си на 6-то място, но според мен УРЛ-а ти не е много "френдли" - .....eu/remont%20na%20pokrivi.html
Защо не се потрудиш малко и в тази насока?
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

При мен си на 6-то място
Да вярно това е първото движение от месец насам.
Какво имаш в предвид под френдли (Това което ми идва на ума е споделяне в социалки, социални бутони и др.)

Тоест въпроса е от къде да взема качествени беклинкове, че и по темата ако може
Не се изразих както исках, идеята ми беше, кой тип линкове са с най-голяма тежест? (линковете в: социалки, директории, обяви и др.)
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Френдли URL значи такова, което няма излишни глупости по него.

Добър пример: http://wordpress.org/extend/themes/responsive
Лош пример: http://www.example.com/product.aspx?ID=11526&IT=5f7d3d

Линкове с най-голяма тежест са тези, които се получават трудно/натуралните. От ненаспамени сайтове. Такива, които имат малко изходящи.

Социалките, директориите и обявите са най-лошият вариант. Особено ако се прави целенасочено и по много. Много скоро ще стане нещо страшно и не знам още колко SEO конференции трябва да минат докато хората проумеят, че Google вече ги знае тия номера.

Защо не направиш блог игра? Прижали едни 1000 лева награда. Може и повече. Измисли някакви забавни условия. Знаеш ли колко безпарични блогърчета има :) Свържи се с влиятелни хора в уеб бранша, които могат да я промотират тази игра - ще почерпиш и тях, няма начин. Ако има голяма награда и аз ще ти напиша статия :)

Можеш да събереш адски много връзки и то натурални - от статии, от реални, живи блогове, постнати по различно време и с различен anchor (както блогъра е решил да те линкне). Какво по-добре от това? Ще издухаш всички :)

Иначе има и вариант за помощни блогове. Но ти трябва много съдържание, качествено със снимки и видеа. Трябва и време в което да се развият. Така постепенно можеш да се линкваш, но умерено за да не те заподозре бай Брадър :)

Хубаво е да си погледнеш и сайта. Защо не смениш платформата? WP примерно? Можеш да пооправиш текстовете, да махнеш насищането с кл. думи.
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Да вярно това е първото движение от месец насам.
Какво имаш в предвид под френдли (Това което ми идва на ума е споделяне в социалки, социални бутони и др.)


Не се изразих както исках, идеята ми беше, кой тип линкове са с най-голяма тежест? (линковете в: социалки, директории, обяви и др.)

Под фриендли урл има на предвид, че трябва от remont%20na%20pokrivi.html (това %20 го вади, когато се слага space между думите в урлто, вордпреса слага автоматично тирета, но излежда твоя cms не го прави)) да стане remont-na-pokrivi.html, но тук май ще трябва вече и редирект 301 към новия новото урл, това не съм го правил досега и не мога да изкажа мнение.
За обявите, поръчай си един събмит в сайтове за обяви, даващи линк от linx.bg. За социалките - събмитвай само в големите и поддържани социалки, които не са повече от 10-на на брой, но така като гледам нямаш нови урл-та за събмит, тоест публикувай от време на време някоя и друга статия в сайта. Линкове можеш да си набавяш също и от 2та форума за строителство, които са по-известни - бгремонти и направисам, евентуално и строителния подфорум на имоти. А и като цяло трябва да си поуправиш блога и да дбавяш нов контент, вероятно имаш много нисък показател средно прекарано време на сайта, а това се отчита също.
 
За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Не се изразих както исках, идеята ми беше, кой тип линкове са с най-голяма тежест? (линковете в: социалки, директории, обяви и др.)
Аз разбирам какво казваш, но просто се опитвам да измисля как да го кажа по-нежно, че всичко, което правиш е грешно. Тоест нито едно от изброените. 99.9% от българските сайтове, от които можеш да вземеш линк, няма смисъл да вземаш линк от тях. Един вид казвам да не правиш линк билдинг. Сега ще кажеш ама какво да правя тогава :). Еми сложни са нещата. То и аз не знам какво точно ще помогне в твоя случай. Трябва да седна да помисля дълго време и да разбирам от нишата и тогава ще знам. Общо взето трябва да създаваш ресурси, към които да се линква натурално. Да не говорим, че за твоя бизнес повече бих разчитал на реклама от тип уста на уста и не бих правил SEO най-вероятно.
(Малии, в едно мнение казах да не се прави линк билдинг, споменах натуралните линкове и после казах да не се прави SEO. Трябва да ме баннат направо. Хаха :D ;))
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Между другото, аз като работех преди известно време в нишата ремонт на покриви, получавах трафик от блогър, тублр и вордпрес.цом сателитите, където статиите се бяха класирали по не лоши думички, така че това също е плюс.
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Мерси за съветите. Относно играта - с 1000 лв. бих ги издухал всички и без да правя разни игри.
мероооо
Мерси много и на Теб. И ще изпълня това което ми препоръча.
Мерси много ти винаги си ми давал добри съвети и съм ти много благодарен.
Ние работим по препоръка, но от както настъпи кризата всеки търси някой, които да му направи ремонта за без пари (и така попадат основно на хора без основно образование, които не знаят що е то геометрия? - яде ли се? пиели се? но качеството за сметка на цената) и все по-малко разчита на препоръка. А посредством сайта получаваме много нови доволни клиенти, които да ни препоръчват.
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Scooby Това мнение малко ми напомня на "Маткътс-Фишкинщина" :D ако мога така да съчетая нещата :)
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Scooby Това мнение малко ми напомня на "Маткътс-Фишкинщина" :D ако мога така да съчетая нещата :)
Благодаря за комплимента в такъв случай :)
Единия знае най-много за Гугъл от всички нас, а другия е милионер ;).
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Мани ги тия СЕО-та тука. :) Миналото лято правих ремонт на покрива и намерих човека от приятел, който ми каза, че е много доволен. Факт, че бригадата беше много читава, работлива и с перфектна цена. Мога искаш да ти кажа в детайли колко ми взеха.
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Доста keyword stuffing има по тази страница, защо не го намалиш малко ?
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Според мен падането с 5-6 позиции е следствие на някакво ръчкане он пейдж което той си е направил, проблема е че и той и ние не знаем какво е то. Логиката е проста, малко е падането за наказание, а е малко вероятно 5-6 сайта да са го изпреварили с СЕО полезни ходове едновреммено-просто никога не става така.
За мен полезните съвети са он пеидж почистването от пренасищане на кейуърди и лонг тейли, стоп на шаблонирания линк билдинг+малко свежо съдържание като повод Г да ,,забележи" по добрите практики.
За мен урл-ите имат значение само при ,,равни други условия" така че да не прави неща които са му трудни.
Също скромните ми наблюдения ме карат да се съглася със Scoobydo че клишираните,,стандартни мерки" не помагат вече:погледнете по старите теми, и предположете колко хора са следвали съвети на сляпо, без да са се задълбочавали да четат повече-така е по целия свят с казуса форуми/последователи, като резултат:помогнахме да се подобрят алгоритмите и за ботовете стандартните мерки са шиит(в повечето случай)
И на финала към автора на темата:Ако с 1000 лева ще издухаш оф лайн конкуренцията-Just dоit! (макар че си е готино сайта да се класира) :)
 

Горе