SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Защо падане с няколко позиции да зависи точно от онпейдж-а, не е ли възможно просто конкуренцията да не спи ? :)
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Здравейте,
По онпейдж нищо не бях пипал преди сайта да падне. След като падна единственото което направих е, че добавих две добре написани статии от мен и махнах прекаленото - подчертаване, накланяне и одебеляване на ключовите думи. Сайта си стоеше в топ 3 като редуваше позициите, за дъго време беше и на 1-во място.
Интересното е, че след като сайта е пренаситен с кейуърд защо гугъл го е забелязал чак след 2-години?

Едит: А дали това падане не е в следствие на масовото копиране на статията която е на тази страница и това да я прави неуникална (Въпреки, че е удостоверена в Г+).
 
Последно редактирано:
За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Keyword stuffing + липса на социални сигнали + липса на ново съдържание/обновяване + активна конкуренция

п.с: Страниците в менюто "Съвети" са изпотрошени.
 
За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Защо падане с няколко позиции да зависи точно от онпейдж-а, не е ли възможно просто конкуренцията да не спи ? :)
Просто не вярвам миналите пред него едновременно да са правили нещо, и едновременно да са индексирани
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

При мен си на 7мо място.Това с тия покриви ми изглежда много лесна ниша,като имам предвид аз къде се бутам и се боря с сайтове оптимизирани от SEOM и пак докарах до 2ро място.:wink:
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

След като мине пингвина и ако сайта ми е наказан (отишъл е в трета глуха), ако направя промени по сайта трябва ли да подам молба за преразглеждане на самия сайт или да го оставя Г. сам да види промените? Ако подам молба за преразглеждане, то може ли тя да повлияе негативно т.е. да мина още по назад в класирането? И не на последно място от къде да подам тази молба?
 
За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

След като мине пингвина и ако сайта ми е наказан (отишъл е в трета глуха), ако направя промени по сайта трябва ли да подам молба за преразглеждане на самия сайт или да го оставя Г. сам да види промените? Ако подам молба за преразглеждане, то може ли тя да повлияе негативно т.е. да мина още по назад в класирането? И не на последно място от къде да подам тази молба?

Пингвинът е алгоритъм и НЕ трябва да се подава молба. Тя е само за ръчни наказания. Ако подадеш такава, просто ще ти върнат съобщение че нямаш ръчно наказание.
За пингвина трябва да направиш промените и да чакаш обновяване на данните, което може да отнеме множество месеци. Преди да се обновят данните няма да има никаква промяна.
 
Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Мерси "СКУБИ" - Жив и здрав да си!
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Ако си засегнат от пингвина, трябва да изчакаш следващия ъпдейт, като дотогава си взел нужните мерки. Според много източници човек не може да ти помогне в случая. Иначе молба за преразглеждане се подава на този адрес - https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=bg
 
Re: За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Re: За: Re: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

diabolic.bg - МЕРСИ! Бъди жив и здрав! Ще направя промените и ще чакам! Смятам да не подавам молба както ме посъветва scoobydoo. Сайта ми е пълен с линкове към вътрешните ми страници, които са от 1 дума и се повтарят на всякъде. Смятам да махна тези линкове и да видя какво ще стане! Всичко добро Ви желая!
 
Re: За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

Re: За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

А как да оправя линковете от други сайтове към моя? Нещо не схванах - трябва да ги забраня ли? Поясни ако обичаш "СКУБИ" (дано не се обиждаш, че те наричам СКУБИ - ако е така извинявай!)
 
За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

За: Как да проверя дали сайта ми е наказан?

@woodmonster
Ако е сигурно че е пингвин трябва да се анализират линковете, които сочат към сайта ти. Обикновено заради прекаляване с такива включващи ключови думи в анкора се появява проблема. Мислех, че това е ясно и питаш само за това дали трябва да се праща молба за преразглеждане. Ако не си наясно с пингвина прочети някой от материалите в интернет. Пълно е с такива дори и на български. Потърси в гугъл. Но първо трябва да си сигурен че е това проблема. Много често хората се подвеждат. Проблема може да е дори нещо техническо по сайта или хостинга.

@ianis-build
Би трябвало да има според мен. Но зависи заради какво точно го е налазил пингвина. Въпреки че това е най-популярния фактор, едва ли е единственият.
 
Последно редактирано:

Горе