SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да продавам произведен от мен продукт?

Syncro

Active member
Производител съм на детски пластмасови мини ски (тези от подписа). Поради кризата закъсняхме и ги пуснахме в продажба след Коледа. Към този момент се предлагат само чрез интернет - пуснал съм обяви в сайтове за обяви които намерих и ги предлагам в Аукро, както и на фирмения сайт. Този сезон няма да има време да обикалям по търговци, а и единствения местен до който опрях отсече: "Това е убийствена цена. Продавал съм китайски по 5лв.... Вярно нищо не струваха, но хората не ги бърка, гледат цената"
Какво мога още да постигна чрез интернет?
Следващото което се сещам е adword кампания (ако има някой да помогне, мога да се отплатя със събмит по социалки примерно, защото аз нищо не разбирам, а определено нямам време да се пробвам)
 
За: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Как да продавам произведен от мен продукт?

Здравей. Не се разочаровай, почти всеки търговец ще гледа да ти извие ръцете и да се мъчи да те отказва, защото той самия не може да ги произведе!
Всеки, който те посрещне с предложение, ще те "огъва" за да се отказваш. Ти самия си конкурент за тях!
Предложението ми е да седнеш и да се организираш от към характеристики.
- какви модели предлагаш
- предимстава според останалите на пазара
- материали от които се произвеждат
- опаковка, гаранция, инструкция за експлоатация
- от колко годишни деца могат да се изпозлват
- сортировка, цвят, опаковки, брой в опаковка, транспорт
- лице за контакт
- технически изпълнител
- сравнение с китайските и защо твоите са по-добри
- защо ги продаваш
- конкурентни предимства
- снимки с деца
- производствени възможности колко и за какво време може да ги изработиш

и т.н.

Не си ориентиран от към търговеца. Направи си сайта, клиентско ориентиран и агресивен. По сегашния начин си твърде пасивен.
Поискай си референции от търговците, с които си търгувал. Дори и банкови гаранции.

ОК, успешни продажби и бъди повече корпоративен:)
 
За: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Как да продавам произведен от мен продукт?

Да, съгласен съм Federal и да трябва ти агресивна рекламна кампания. Рекламни снимки със щастливи хора, деца ... и атака по социалки и фейсбук това е продукт който може да се продава като се заложи на емоция, а 15 лв ми се струва приемлива цена за забавна играчка.
Ако направиш игри и раздадеш малко като подаръци също ще има положителен ефект.
 
За: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Как да продавам произведен от мен продукт?

Брандиране му е майката в борбата с китайците.
Ония са 5лв, ама моите са "еди кои си".
А всеки знае, че този бренд има име.
Измисли атрактивно и лесно запомнящо се име.
Щамповай го на всички изделия - име + логотип
Създай интерес към продукта.
Елементарно е.
Щом си производител, значи можеш на сайта да сложиш цени на дребно, по които примерно продават търговците.
Пусни предложение по всички сайтове за отстъпки, като там ще свалиш цената от тази на дребно до цени на едро напр.
Така и така това е краят на сезона, който купил-купил
А от сега готви бранда и пазара за следващата година.
P.S.
Само не ги кръщавай РИСК-91 :clap:
Че с това име, само авантюристи ще ги купуват :D
 
Последно редактирано:
Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Направо направи ново сайтче за ските, като им измислиш име де. И ще имаш и бранд, както казаха горе. :)
 
Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Като човек който се занимава с онлайн реклама мога да кажа, че с добра реклама и брандинг можеш да продадеш почти всичко. Но като човек който от 10 години, че и повече се е занимавал и с производство мога да кажа, че българина (масата поне) винаги гледа евтиното. Примерно идва клиент и му предлагам бетонова плочка за 1 лв. която се произвежда с високо качество и сравнително нова технология за България. Извън склада обаче има такива дето са бракувани - пукнати, счупени, надраскани, с дупки. И идва клиента и се мръщи на цената от 1 лв. и вика онези от вънка на колко ще ми ги дадеш? Съответно за да не изпуснеш клиента му казваш цена с 40% намаление и клиента започва да се пазари. И 1 стотинка още да свали пак ще се чувства победител. Накрая взима боклука и си го нарежда пред вратата. Нищо, че след 1 година всичко ще е станало на сол и ще трябва да дава пак пари. А ако беше дал двойно, щеше да си кара над 10 години без никакви проблеми.
 
За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Благодаря ви на всички за мненията.
Ще се постарая да отметна колкото се може повече от тях.
Всъщност аз нямам конкуренция (колкото и нескромно да звучи) Китайски мини ски не се внасят. Това с което трябва да се преборя е мързела при младежите :evil:. Доста майки, че и татковци са ми се обаждали с идеята, че те са се веселили едно време с такива и искат да накарат и децата си да се пързалят. Останалите хабер си нямат за какво става на въпрос.
 
Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Мда, и аз като малък съм карал мини ски. :)
 
За: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Как да продавам произведен от мен продукт?

Варианти ти е grabo или колектива. Друг вариант невиждам ...
 
За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Като човек който се занимава с онлайн реклама мога да кажа, че с добра реклама и брандинг можеш да продадеш почти всичко. Но като човек който от 10 години, че и повече се е занимавал и с производство мога да кажа, че българина (масата поне) винаги гледа евтиното. Примерно идва клиент и му предлагам бетонова плочка за 1 лв. която се произвежда с високо качество и сравнително нова технология за България. Извън склада обаче има такива дето са бракувани - пукнати, счупени, надраскани, с дупки. И идва клиента и се мръщи на цената от 1 лв. и вика онези от вънка на колко ще ми ги дадеш? Съответно за да не изпуснеш клиента му казваш цена с 40% намаление и клиента започва да се пазари. И 1 стотинка още да свали пак ще се чувства победител. Накрая взима боклука и си го нарежда пред вратата. Нищо, че след 1 година всичко ще е станало на сол и ще трябва да дава пак пари. А ако беше дал двойно, щеше да си кара над 10 години без никакви проблеми.
Ахахаха. Пич ти си 87, какво производство от 10 години? И откога се занимаваш с онлайн реклама :)))
 
Re: За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Re: За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Ахахаха. Пич ти си 87, какво производство от 10 години? И откога се занимаваш с онлайн реклама :)))
Бих ти обяснил, но не искам да си губя времето. (Втори път няма да правя тази грешка!)
 
За: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Как да продавам произведен от мен продукт?

Свържи се със сайтове за "мама и татковци" и поискай да се присъедениш към някои от техните благотворителни кампании, като се ангажираш % от продажните суми да влизат в този бюджет, като от тяхна страна започнат да те промотират в сайта си и форума с банери и т.н. Това се сетих за теб, успех!
Такива портали пишат много родители и не е хич лоша идеята, да започнат да поръчват за децата си.
Потърси търговските отдели на големи фирми, като Практикер и т.н и започни да предлагаш. Колкото повече контакт държиш с търговци, толкова е по-силна вероятността да започнеш да продаваш.
 
За: Re: За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

За: Re: За: Re: Как да продавам произведен от мен продукт?

Да се повторя, пускай ги в браво по 12-15 лева и пиши 50% отстъпка и си ти. Докато не си намериш дистрибуция това е варианта. С adwords и друга реклама няма да постигнеш нищо.
Бих ти обяснил, но не искам да си губя времето. (Втори път няма да правя тази грешка!)
Не бе, обясни ми. От 7ми клас продаваш тухли до фабриката на каменица дето няма и улица ли? И си регнат във форума и продаваш безплатните ваучери от гугъл и фейсбук ли?
 
Последно редактирано:

Горе