SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

web3

New member
Налага ми се да инсталирам програма, която върви само на Windows 7 обаче аз съм с Windows XP. Търсих емулатори, пачове и т.н. но не можах да открия вариант да излъжа windows-a. Някой знае ли как да пусна софт-а без да преинсталирам?
 
За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Исталирай Windows Virtual PC: Home Page, качи си на него Windows 7 и си пускай каквото ти е кеф. :D
 
Re: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Виртуално машина е последният вариант, тъй като ще ми трябва повече ресурс :) Дали има друг начин или направо да слагам Virtual PC ?
 
Re: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Обратна съвместимост няма, поради простата причина, че това е маркетингова стратегия.

Ако има официален начин за пускане на по-новите приложения под Windows XP, кой ще купува новите операционни системи?

Най-добрия вариант е да си пуснеш виртуална машина, само дето аз бих те посъветвал да си изтеглиш WMware Player, защото поне според моя опит се държи по-адекватно от Windows Virtual PC.

И все пак, ако хардуера ти го позволява, аз лично без да се замислям бих минал на 7-ца, а не да ползвам виртуални машини и прочее.

Поздрави,
Борисов
 
Последно редактирано:
За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Borisov, имам един идиотски въпрос - WMPlayer медия плейърът ли е и ако да, как се пуска на него виртуална ОС, че май нещо съм бягал от час на тоя урок. :wink:
 
Re: За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Re: За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Borisov, имам един идиотски въпрос - WMPlayer медия плейърът ли е и ако да, как се пуска на него виртуална ОС, че май нещо съм бягал от час на тоя урок. :wink:

Код:
http://www.vmware.com/products/player/faqs.html

Става дума за WMware Player.
 
За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

За: Как да пуснем софт за Windows 7 на XP

Да, благодаря много! Съкращението ме подведе, а това е наистина полезна информация. Аз все още си стоя на вярната ХР и медия плейърът не е сред любимите ми и използвани софтуери, та реших, че нещо изоставам от събитията и развитието в МС. Благодаря още веднъж!
 

Горе