SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да си оправя шрифтовете на компа

nikkola

Member
На работа компютъра ми е с Windows XP сървис пак две и шрифтовете ми, осоебнно по интернет страниците са много по-различни от тези на компа вкъщи? Пробвах със всичките броузъри и промяна няма. Видеокартата ми е ок, монитора също е ок. Чудя се какво би помогнало. Под линукс имаше разни програми и сменяха всичките стандартни шрифтове. Някой имал ли е подобен проблем под хп?
 
За: Как да си оправя шрифтовете на компа

За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Вероятно ти липсват шрифтове в C:\WINDOWS\Fonts

Много е малък лимита на прикачени файлове, не мога от тук да ти пратя моите. Дай имейл тук или на ЛС, да ти пратя архива. Насипваш го в C:\WINDOWS\Fontsи си готов.
 
За: Как да си оправя шрифтовете на компа

За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Компа вкъщи с каква ОС е? Този на работа да не е с някоя преработена тема?

Имаш вариант с windows setup - repair installation :)

Ето и лист със стандартните шрифтове
http://www.microsoft.com/typography/fonts/winxp.htm
 
Последно редактирано:
Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Вероятно ти липсват шрифтове в C:\WINDOWS\Fonts

Много е малък лимита на прикачени файлове, не мога от тук да ти пратя моите. Дай имейл тук или на ЛС, да ти пратя архива. Насипваш го в C:\WINDOWS\Fontsи си готов.

Всичките шрифтове са на лице
 
Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Компа вкъщи с каква ОС е? Този на работа да не е с някоя преработена тема?

Имаш вариант с windows setup - repair installation :)

Ето и лист със стандартните шрифтове
Windows XP fonts

Не знам за преработената тема в контролния панел на систем като отида ми показза под уиндоус емблемата, емблемата на фирмата. Обаче дори и да е преработена имам пълни администраторски права и би трябвало да мога да ги оправя. А иначе вкъщи компа е с уин7 и линукс минт. По-скоро си мислех, за някаква програма или лейоут, който да заглади шрифтовете или нещо такова. screenshot.jpg
 
За: Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

За: Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

нищо не се вижда на скрийна, от думата "заглади" се сещам за активация на ClearType, което не е по дифолт winXP ( е това http://www.microsoft.com/typography/cleartype/tuner/step1.aspx )
 
Re: За: Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

Re: За: Re: За: Как да си оправя шрифтовете на компа

нищо не се вижда на скрийна, от думата "заглади" се сещам за активация на ClearType, което не е по дифолт winXP ( е това ClearType Tuner Step 1: Turn on Windows XP ClearType )

:happy: Мерси, това беше! Инсталирах и го настроих и сега си работи супер!
 

Горе