SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как направих SEO без да си мръдна пръста

katsarov

New member
Искам просто да чуя вашето мнение за следната ситуация :
Пуснах автоблог който взима статии от 10 различни български новинара, направих отделни ключови думи да се появяват на всяка статия и да се удебеляват. След като сайта направи 2000 поста, изведнъж почва да прави по 50-100 посещения от гугъл по ключовите думи които съм удебелил. Не съм събмитвал някъде по социалки или другаде ... просто тествах с автоблогове :)
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

е? по принцип това е идеята на автоблоговете - у нас просто няма достатъчно такива, а и не се знае доколко алгоритмите на Г са актуализирани. Все още е много лесно да ранкнеш сайт с дублирано съдържание на бг или дори да изпревариш основния. По принцип това не е препоръка за начин на работа. Резултатите не са лоши друг е въпросът как монетаризираш
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Ами дано се задържат нещата.:)
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Гугъл в момента правят всичко възможно да се противопоставят точно на такива блогове и изглежда са на път да спечелят войната. Един ден рано или късно няма да работят, знаеш след пандата колко хора изреваха. Да не говорим че повечето такива блогове не оставят линк към източника, което си е плагиатство и е подсъдимо.
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Как направих SEO без да си мръдна пръста
Така и трябва. В нормалното SEO обикновено се мърдат мозъчните гънки, т'ва с пръстите се води сео-онанизъм.
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Целите статии ли смучеш? Слагаш ли във всяка статия линк към оригинала?
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

ако вземаш целите статии много скоро ще си го отнесеш. Как точно ги вземаш всъщност от rss-a ?
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Кацаров, може ли линк към блога.
Ако не, имаш ли PR ... Всички статии от даден сайт ли взимаш или само подбрани ... Колко са ти конкуретни ключовите думи. :)
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

@varnabg - Има плъгини за смучене на RSS
@pres7o - аз имам PR2
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Имам предложение темата да бъде преместена в друг раздел. С необходими повечко мнения за да е видим

Правенето на автоблогове все още е печелившо и успешно начинание. По мое мнение ще си остане такова, просто ще става все по-трудно и скъпо. Естествено всяко нещо си има начини за правене. Зареждането на съдържание през RSS-а е нещо като да отидеш на Формула 1 с тротинетка - в общи линии на посоката е правилна (трябва нещо с колела), но има още доста да се работи по техническата част.

Българският интернет обаче е твърде тесен за да реализирате успешно каква да е концепция.
- за разлика от английския пазар тук уебмастърите и оптимизаторите се броим на пръсти т.е. в 9 от десет случая крадеш от другарче
- краденето от другарче неизменно предизвиква ответна реакция съответно е кофти за бизнеса
- начините за монетаризиране на автоблог по принцип не са кой знае какви а у нас се свеждат почти до нулата
- В допълнение към горното: Първото правило при блекхата е да останеш анонимен поне доколкото е възможно. Анонимността обикновено изключително много усложнява начина за вадене на пари.

Ако толкова ви се минава откъм тъмната страна на силата ето няколко посоки за размисъл:
- намери начин да извличаш достатъчно съдържание т.е. само 20-30 думи от RSS-а не стигат
- намери начин да уникализираш съдържанието
- намери начин да вадиш пари от това като останеш анонимен

За мен основният проблем в контекста на българския интернет е последната точка - за къв ви е тоя автоблог като никакви пари не вади? Дори да вади някакви стотинки струват ли си усложненията, които могат да настъпят заради примерно пет лева на месец?

ПП Ако някой има умна идея за ваденето на пари от автоблогове на бг ще ми е изключително интересно да сподели - само ще превключа конвейра на български.
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Аз това съм го правил преди. И аз да тествам. Вземах целите статии и слагах линк към оригинала. Много хора не бяха доволни, а аз мислех, че линка им е достатъчен. То тогава не разбирах много. Сега естествено знам, че са били прави да не са доволни. Въпреки че аз дори бях намерил съдържание, което имам право уж да копирам, под такъв лиценз беше. Но мисълта ми е, че се ранквах добре. След време почнаха да западат нещата. Много непостоянно общо взето. По едно време пък след една панда получих 700 посещения на ден. Постепенно в повечето ми падна трафика тотално, а единия го баннаха тотално от гугъл. То и по това време вече бях осъзнал, че правя нещо грешно и почнах да преправям сайтовете в друг вид сайтове. Такива работи. Общо взето не си струва, няма бъдеще, нито е морално и не го препоръчвам.
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Реално ако вземаш само часта от статията, която е пусната в RSS-a или feed-a, защо да е нелегално?!
В момента имам едно такова на БГ и в последния месец имам доста увеличение от влизания през google, естествено не печеля нищо...но пък и съм го направил за 3 дена и сега само гледам трафика.
 
Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Реално ако вземаш само часта от статията, която е пусната в RSS-a или feed-a, защо да е нелегално?!
и аз винаги съм се чудил дали е законно това и да ли се нарушават авторските права,нека сподели някой който е по на вътре с нещата
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

След като администратора на даден сайт е решил да остави хранилката за RSS включена, има възможността да я ограничи до част от статията, а не цялата, а и в повечето случаи сами създават бутони за абонация към тях, според мен взимането на информация от тях е напълно законно, с условието разбира се накрая да има препратка към първоизточника на информация. Принципа на сайтмап-а, който създаваме, за да се вижда и регистрира от търсачки не е кой знае колко по-различен начин те самите да взимат информация за нас и да ни има в резултатите. Почти всеки уеб-администратор прави своя сателитка и добавя РСС-а на някой друг свой сайт. Това, че някой ви взима по този начин информацията и се опитва да печели от мързела си, в конкретния случай ви прави и реклама като неговите потребители имат възможността да дойдат и при вас, така и за търсачките, защото те виждат.. колкото повече абонирани има за хранилка, то интереса към сайта явно е голям и доверието и трафика ще му се увеличават с времето. Поне аз така си мисля..
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Според Вас законно ли е ? След като е поставен и бутон за RSS, мисля, че авторът се съгласява с копирането, като може и да ограничи съдържанието ? Какво мислите ? :)
 
Re: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Според Вас законно ли е ? След като е поставен и бутон за RSS, мисля, че авторът се съгласява с копирането, като може и да ограничи съдържанието ? Какво мислите ? :)

1. не взимаш целия материал
2. теглиш го от източник, чието основно предназначение е разпространение на информацията RSS
3. оставяш линк към първоизточника

Аз не виждам много варианти това да издържи в съда като някакво смислено обвинение, но е възможно някой да не е във възторг. Не е зле да сложиш някаква уговорка (ако искате ще разкараме вашия сайт от хранилката - свържете се с нас)
 
За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Има и още нещо. Вече повечето блогове имат креатив комън лиценз. Аз например съм сложил този, според който всеки един потребител може да разпространява съдържанието ми, но при следните условия:
- да постави реална връзка към първоизточника
- и да не се комерсиализира, тоест да не печели пари по какъвто и да е начин на база моето съдържание. В това число - нито AdSense, нито афилиейти на Грабо, Колектива или каквито и да било други начини.
 
Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Re: За: Как направих SEO без да си мръдна пръста

Има и още нещо. Вече повечето блогове имат креатив комън лиценз. Аз например съм сложил този, според който всеки един потребител може да разпространява съдържанието ми, но при следните условия:
- да постави реална връзка към първоизточника
- и да не се комерсиализира, тоест да не печели пари по какъвто и да е начин на база моето съдържание. В това число - нито AdSense, нито афилиейти на Грабо, Колектива или каквито и да било други начини.

А ако е преработено ?
 

Горе