SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се отразява плагиатството на SEO

Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Направо да му праща ония с чуковете :) Ще се излагаме сега, разговори, съдилища, простотии. Бой и тва е :)

Колега, нека да не действаме като мутри. За да сме на висотата на компютърните си умения предлагам:

- за леки провинения: Бандата на Мишките. (бой по виновника с компютърна мишка)

- за средни провинения: Бандата на Клавиатурите (бой по виновника с компютърна клавиатура, за предпочитане да е стара, от онези масивните)

- за тежки провинения: Бандата на Мониторите (бой по виновника с CTR монитор)

Акта на боя се осъществява чрез усукване на кабелите на устройството около едната ръка на изпълнителя, замахване и бой по провинилия се с устройството. При бой с клавиатура се допуска и захващане на клавиатурата в единият край и нанасяне на систематични удари с другият. :D
 
Последно редактирано:
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Точно това е най-интересното. Момчето явно има знания, ама не ги ползва правилно.
Тука нещо не ми е ясно...
Момчето изчислено ли е? Ами ако е момиче? А ако е дърта пенция? А ако е кръстоска между Апостол Апостолов и оня с новата операционна (забравих как се казваше)?
Кое в знанията си не използва правилно? Копира контент и в резултатите на търсачките излиза преди оригинала. Мисля си, какво ли щеше да бъде ако си използваше знанията правилно...

Та по същество. В подобни теми плагиатството е трудно доказуемо. За да плагиатстваш трябва да има авторски материал, защитен от съответните права. Тук повече се касае за прекопиране на записи, авторството върху които е легитимно, колкото правото на собственост без правото на владеене и разпореждане. В смисъл ако напиша, че "този форум е интересен" , то авторът на "интересен е този форум" , а дори и пионерът на "този форум е интересен" нямат думата.

Базов момент в алгоритъма на Гугъл е TR (индекс на доверие). При невъзможност да изчисли оригинала (грубо казано, няма беклинкове към "източника" ) в СЕРП-а се шмугва по-напредналият по TR. В случая оплакването към Гугъл е справедливо, но ще е неефективно. Предлагам на авторите да поработят върху оптимизирането на сайта си и да постигнат ниво, при което всеки "крадец" би носил полза вместо вреда, това е най-разумният вариант.

Пиша ви, защото последният PR Update ни ощети здраво. Понижение от 4 на 3 и загуба на позиции естествено. Дори на някои търсения на словосъчетания от екс-уникалния ни текст, въпросният плагиат излизаше пред нас.

Причината е спорна, тъй като PR няма нищо общо с резултатите от "търсения на словосъчетания ". PR зависи най-вече от две неща: а) линкове към вашия сайт от други сайтове б) вътрешни линкове (маса). Т.е. PR-а ви е паднал, защото или са намаляли линковете към вас (теоретично може да са се пренасочили към "плагиата", макар и да не ми звучи рационално), или сте намалили масата вътрешни линкове и тяхната взаимосвързаност.
 
Последно редактирано:
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Някой може ли да препоръча добър туул за чекване на плагиатство без copyscape и google?
Доста се порових в нета, но не видях нищо интересно. Моля ако имате опит споделете!
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Тука нещо не ми е ясно...
Момчето изчислено ли е? Ами ако е момиче? А ако е дърта пенция? А ако е кръстоска между Апостол Апостолов и оня с новата операционна (забравих как се казваше)?

Момче е. Казва се Севгин и е на 22 години. И други неща знам, но да не прекалявам. Доста можеш вече да научиш с няколко клика.:)

Кое в знанията си не използва правилно? Копира контент и в резултатите на търсачките излиза преди оригинала. Мисля си, какво ли щеше да бъде ако си използваше знанията правилно...

Това с класирането по-напред беше само за кратко. Сега като Google се "натанцува" (ако е, не знам) нещата изглеждат различно.

Иначе благодаря за мнението. Ще видим какво можем да направим, за да няма повече подобни сюрпризи.
 

Горе