SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се събира общност около форум?

Re: Как се събира общност около форум?

Това е много интересно за Ядрото, аз обмислям да пусна един форум и агитирам отсега мои хора да пишат :)
Само с агитации не става :)
Ще се разпадне бързо.
Трябва да намериш начин да ги задържиш :)
 
Re: Как се събира общност около форум?

Освен ядрото, както някой каза по-напред, важно е и качеството на информацията.
Първо трябва да има тематика, т.е. да се крепи идеята за форума върху нещо.
За да потръгне отначало е хубаво все пак да се попишат интересни теми, че в празен форум никой не обича да седи. :)
Също според мен е важно да се определят добре правилата за ползване, като според тях главно се модерира, а не на произвола...
Темата всъщност е доста дълга.... :)
 
Re: Как се събира общност около форум?

@biks емоционални кебапчета ще им дам. Т.е. ще останат удовлетворени от статиите, отговорите които са дали и ще са силни, защото ще са модератори и ще имат власт :p

Ясно, че не става с агитация само. Има си начините, има си ги успелите форуми ( като този ) :)
 
Re: Как се събира общност около форум?

В моя форум вече се правят по 5 регистрации средно на ден.
В повечето случаи е само, за да си зададат въпросите и повече не се връщат. :)
Също така...в повечето случаи аз отговарям на въпросите (намират се и още няколко, които отвреме навреме взимат участие).
Ползата от цялата работа е, че има съдържание и все повече посещения от гугъл за различни думи и фрази. :)
...да видим какво ще покаже бъдещето...пък дано да се намерят повече хора, които да взимат участие. :p
 

Горе