SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как ще повлияе на оптимизацията?

ex3mist

New member
Здравейте,
Надявам се да получа адекватен съвет добро ли е от гледна точка на оптимизацията това, което мисля да направя.
Положението е следното - имам два сайта: Сайт А и Сайт Б. Сайт А е електронен магазин. Искам да използвам RSS емисия от него и да направя да се публикуват продуктите му в Сайт Б. Всеки продукт да е с пълната информация за него, всички да са оформени в категории и т.н., но с тази разлика, че бутонът "Купи" да води потребителя в страницата на конкретния продукт в Сайт А и там да се прави покупката. Идеята е Сайт Б да е изцяло поддържащ на Сайт А.
Та как мислите би се отразило това на двата сайта? Има ли смисъл да го направя? И може ли по някакъв начин да се избегне дублирането на съдържание, като се автоматизира процеса и се използват някакви инструменти? Да не се минава през всеки продукт поотделно, за да се редактира съдържанието.

Поздрави!
 
Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

А защо го правиш ? Каква е логиката да имаш 2 сайта с еднакво съдържание ?
 
За: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Как ще повлияе на оптимизацията?

Каква е целта на втория сайт? Да показва рекламки на първия и да си има свое друго съдържание или това копирано съдържание от първия ще му е целия смисъл и ще му е основно съдържание?
Ако ще показва само реклами водещи до първия, то може да се направи в iframe, който да се забрани за индексиране и обхождане.
А в другия случай не виждам много смисъл. Направо си е спам това бил казал. А и ще разделиш усилията си на две, което не е добре.
 
За: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Как ще повлияе на оптимизацията?

Идеята е да рекламира първия, двата заедно да стигат до по-голяма аудитория и т.н. Продуктите ще са еднакви, тъй като вторият ще черпи информация от първия. Но иначе ще се поства отделно съдържание в блога. Освен визията, и съдържанието в блоговете на двата ще е различно.
 
За: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Как ще повлияе на оптимизацията?

Така съм направил, но имам и втория от доста време. Правил съм го преди с други идеи наум, но понеже сега немога да го поддържам и него, а и като го имам от няколко години, си мисля, че можеби ще мога да го използвам по начин, по който да спомогна работата на първия. Не ми се иска просто да зарежа домейна. Затова мисля такива неща. :)
 
За: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Как ще повлияе на оптимизацията?

А защо не си водиш блога на втория, да направиш уникални описания на най-важните си продукти и да си ги линкваш от там ?
 
За: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Как ще повлияе на оптимизацията?

Така съм направил, но имам и втория от доста време. Правил съм го преди с други идеи наум, но понеже сега немога да го поддържам и него, а и като го имам от няколко години, си мисля, че можеби ще мога да го използвам по начин, по който да спомогна работата на първия. Не ми се иска просто да зарежа домейна. Затова мисля такива неща. :)

Не е проблем да се откажеш от някой сайт и да го зарежеш напълно. Все пак:
Победителите се отказват от губещите си карти и залагат на печелившите.
 
Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

Победителите обаче имат и по някой друг коз в ръкава :)
 
За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

Победителите обаче имат и по някой друг коз в ръкава :)

Именно затова смятам, че е по-добре да го използвам този домейн, вместо да го зарязвам. :) Въпросът е, ако този начин не е най-добрия, кой това е по-подходящ?
 
За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

Именно затова смятам, че е по-добре да го използвам този домейн, вместо да го зарязвам. :) Въпросът е, ако този начин не е най-добрия, кой това е по-подходящ?

Това пропусна ли го?

А защо не си водиш блога на втория, да направиш уникални описания на най-важните си продукти и да си ги линкваш от там ?
 
За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

За: Re: Как ще повлияе на оптимизацията?

Това пропусна ли го?

Не, не съм. Искам да прочета и други мнения обаче.
 

Горе